Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Jarosław Kaczyński o matce. Prezes PiS nie krył wzruszenia

547
Podziel się:

W poniedziałek 17 stycznia przypada kolejna rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. To ważny dzień dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który wielokrotnie podkreślał, jak silna więź łączyła go z nieżyjącą matką. Postanowił zabrać głos na temat zmarłej. Wspomniał o obecnej sytuacji Kościoła.

Jarosław Kaczyński o matce. Prezes PiS nie krył wzruszenia
Jarosław Kaczyński nie krył tęsknoty za matką, nieżyjącą od kilku lat Jadwigą Kaczyńską (PAP, Piotr Polak)

Jarosław Kaczyński wspominał swoją matkę po mszy odprawionej w intencji zmarłej. Odbyła się ona w Starachowicach – jak podkreślił prezes PiS, wybór miejsca nie był przypadkowy.

Moja matka Jadwiga Kaczyńska przez kilkanaście lat mieszkała i uczyła się w Starachowicach, jej wspomnienia, szczególnie te wojenne stały się bardzo ważną częścią mojej świadomości i mojego brata – uzasadnił Jarosław Kaczyński (PAP).

Jarosław Kaczyński – matka. Prezes PiS wspomina Jadwigę Kaczyńską

Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku. Prezes PiS, który z oddaniem opiekował się zmarłą w ostatnim okresie jej życia, podkreślił, że wpajała swoim dzieciom patriotyzm, a także należała do przeciwniczek systemu komunistycznego.

Zobacz także: Zobacz też: Jadwiga Kaczyńska nie żyje

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że wielkie znaczenie w życiu jego i nieżyjącego brata bliźniaka miały wojenne przeżycia matki. Zwrócił uwagę, że Jadwiga Kaczyńska była mocno związana z Kościołem, który – według prezesa PiS – jest z kolei nieodłącznie związany polskością. Dowodził przy tym, że współcześnie ta instytucja stała się zagrożona.

Te wspomnienia, szczególnie te wojenne stały się bardzo ważną częścią świadomości mojego świętej pamięci brata, ale także mojej, stały się częścią wychowania nas dwóch. (...) Niestety trzeba ze smutkiem powiedzieć, co w tym momencie słyszymy, że następcy IV Departamentu MSW, czyli tego, który walczył z Kościołem z polskością – przekonywał tłum zgromadzony przed kościołem Jarosław Kaczyński (PAP).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(547)
jan
4 miesiące temu
Kiedy hierarchowie zorientują się, że wykorzystując ich indolencję tworzony jest nowy kult.
Gutek
4 miesiące temu
Kogo to obchodzi
Aldona
4 miesiące temu
Lepszy socjalizm i komuna niż kapitalizm. Bo każdy miał pracę bez względu na wykształcenie kwalifikacje i doświadczenie. Kiedyś każdy zaraz po ukończeniu szkoły miał pracę a jak mu z nauką nie szło to był wysyłany na przyuczenie do zawodu. Za kapitalizmu wyzysk i odmawie ludziom pracy za taki pretekst jak brak garsonki lub garniaka. I JESZCZE DO TEGO OFEROWANIE PRACY BEZ DOŚWIADCZENIA A NAWET Z PRZYUCZENIEM OD PODSTAW I ODMAWIANIE ZATRUDNIENIA BO CZŁOWIEK NIE MA DOŚWIADCZENIA I TAKIE BŁĘDNE KOŁO W KAPITALIZMIE I DLATEGO W KAPITALISTYCZNYCH CZASACH LUDZIE NIE ZAKŁADAJĄ RODZIN BO ICH NIE STAĆ NA POSIADANIE DZIECI I NIE CHCĄ TAKIEGO ŻYCIA DLA SWOJEGO POTOMSTWA PO DRUGIE NIE CHCĄ KAPITALISTYCZNEGO WYZYSKU JAJ ZA PO I Z FILMU ZIEMIA OBIECANA, A w celu odwrócenia uwagi ludzi od kapitalizmu jest straszenie gender, lgbt itd. WIEM CO MÓWIĘ, BO SAMA MAM TO BŁĘDNE KOŁO. ZA SOCJALIZMU (NIE MYLIĆ Z KOMUNĄ) BYŁO O WIELE LEPIEJ NIŻ ZA KOMUNY I W KAPITALIZMIE.
Jerzy
4 miesiące temu
Hwdk
alla
4 miesiące temu
Przyszła do knajp. Wszedł fotograf zrobi zrobił zdjęcie uiścił opłatę i poszło w eter.
Arkadiusz
4 miesiące temu
Jarosław Kaczyński to Wielki Polak patriota,który chce by Polska była a krytycy Jarosława Kaczyńskiego są za likwidacją Polski raz na zawsze.
Józefa67+
4 miesiące temu
KAIN JEST NAJGORSZYM ZŁEM , JAKIE W CAŁEJ HISTORII MOGŁO SIE POLSCE PRZYDARZYĆ . TEN TETRYK SIEJE NIENAWIŚĆ I TO JEST DIABOŁ WCIELONY BO NIKT JESZCZE NIE OŚMIELIŁ SIĘ DZIELIĆ NARODU NA LEPSZY I GORSZY SORT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
co takiego
4 miesiące temu
Jest w internecie arhiwalny wpis w którym jest opis śmierci matki na atak serca, gdy Kaczyńscy wyjawili jej pewną rzecz. Gdyby p. Jarosław mógł to wyjawić.
TW Balbina
4 miesiące temu
Kogo normalnego interesują brednie starca w dwóch różnych butach.
cap,
4 miesiące temu
a po jaką cholerę w ogóle o tym wspominacie!? Pominąć całkowitym milczeniem, nie było i już! Chcieliście przypodobać się włatcy?
chory
4 miesiące temu
Ciekawy jest podobno wątek z ostrówka kościelnego. Warto by to ujawnić.
A na...
4 miesiące temu
oficera, który go prowadził, wszyscy mówili "PTYŚU".
dudra
4 miesiące temu
A wujkowie Świątkowscy nasłani na Polskę przez samego Stalina? To pieprz, odwiedzali się rodzinnie a oni łamali polskie kręgosłupy tuż po wojnie
RACZEJ RZĄDÓW...
4 miesiące temu
Święta Jadwiga, patronka ciąż bliźniaczych. Santo subito
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić