aktualizacja 

Jarosław Kaczyński o matce. Prezes PiS nie krył wzruszenia

791

W poniedziałek 17 stycznia przypada kolejna rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. To ważny dzień dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który wielokrotnie podkreślał, jak silna więź łączyła go z nieżyjącą matką. Postanowił zabrać głos na temat zmarłej. Wspomniał o obecnej sytuacji Kościoła.

Jarosław Kaczyński o matce. Prezes PiS nie krył wzruszenia
Jarosław Kaczyński nie krył tęsknoty za matką, nieżyjącą od kilku lat Jadwigą Kaczyńską (PAP, Piotr Polak)

Jarosław Kaczyński wspominał swoją matkę po mszy odprawionej w intencji zmarłej. Odbyła się ona w Starachowicach – jak podkreślił prezes PiS, wybór miejsca nie był przypadkowy.

Moja matka Jadwiga Kaczyńska przez kilkanaście lat mieszkała i uczyła się w Starachowicach, jej wspomnienia, szczególnie te wojenne stały się bardzo ważną częścią mojej świadomości i mojego brata – uzasadnił Jarosław Kaczyński (PAP).

Jarosław Kaczyński – matka. Prezes PiS wspomina Jadwigę Kaczyńską

Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku. Prezes PiS, który z oddaniem opiekował się zmarłą w ostatnim okresie jej życia, podkreślił, że wpajała swoim dzieciom patriotyzm, a także należała do przeciwniczek systemu komunistycznego.

Zobacz także: Zobacz też: Jadwiga Kaczyńska nie żyje

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że wielkie znaczenie w życiu jego i nieżyjącego brata bliźniaka miały wojenne przeżycia matki. Zwrócił uwagę, że Jadwiga Kaczyńska była mocno związana z Kościołem, który – według prezesa PiS – jest z kolei nieodłącznie związany polskością. Dowodził przy tym, że współcześnie ta instytucja stała się zagrożona.

Te wspomnienia, szczególnie te wojenne stały się bardzo ważną częścią świadomości mojego świętej pamięci brata, ale także mojej, stały się częścią wychowania nas dwóch. (...) Niestety trzeba ze smutkiem powiedzieć, co w tym momencie słyszymy, że następcy IV Departamentu MSW, czyli tego, który walczył z Kościołem z polskością – przekonywał tłum zgromadzony przed kościołem Jarosław Kaczyński (PAP).
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić