Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Jarosław Kaczyński zaciera ręce. Pokazano nowy sondaż

898
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński może spać spokojnie. Jego partia powiększyła sondażową przewagę na Koalicję Obywatelską. Wysoki wynik uzyskała także Konfederacja.

Jarosław Kaczyński zaciera ręce. Pokazano nowy sondaż
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia (PAP, Radek Pietruszka)

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 38 proc. respondentów, a na Koalicję Obywatelską – 24 proc. – wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl. Na podium z 13-procentowym wynikiem znalazła się jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni.

Nowy sondaż wyborczy. Pięć ugrupowań w Sejmie

Na miejsca w sejmowych ławach może liczyć także Konfederacja, na którą głos oddać chce 12 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszłaby także Lewica z poparciem na poziomie 7 proc.

Pod progiem wyborczym znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 2 proc. wyborców. Tyle samo ankietowanych wskazało ugrupowanie Kukiz'15. Porozumienie Jarosława Gowina może liczyć na poparcie na poziomie 1 proc.

ZP i Konfederacja w górę, KO i Lewica w dół

W porównaniu do poprzedniego badania, Zjednoczona Prawica odnotowała wzrost poparcia o 2 punkty procentowe. Z kolei w przypadku KO nastąpił spadek o 1 punkt. Zmian nie widać jeśli chodzi o notowania Polski 2050.

W przypadku Konfederacji widoczny jest wzrost o 1 pp., a w przypadku Lewicy – spadek o 1 pp. Spadają również notowania PSL i Porozumienia (o 1 punkt). Ugrupowanie Pawła Kukiza w poprzednim badaniu uzyskało taki sam wynik, co teraz.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie Polaków N=1069 osób w dniach od 31 do 2 stycznia 2021 roku.

Obejrzyj także: Lekarz komentuje słowa Kaczyńskiego. "Możemy być w sytuacji absolutnego paraliżu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(898)
Atrapa Polski...
4 miesiące temu
ładu i dojna zmiana + !!!
emeryt
4 miesiące temu
Co za ciemnota głosuje na PIS albo KO, rząd zbrodniarzy i sprzedawczyków. Tylko Konfederacja obecnie, reszta dokończy sprzedaż kraju i Polaków.
NIL
4 miesiące temu
TYLKO PIS POTRAFIRZADZIC POLSKA RESZTA DO WORA
Olaf
4 miesiące temu
Demencja starcza w pełnym rozkwicie.
joj
4 miesiące temu
Każdy kto się zastanawia dlaczego PIS wygrywa niech przeliczy, nawet na podstawie tego sondażu. 38% PIS rzeczywiste 19% przy 50% frekwencji 24% KO rzeczywiste 12% jw 12% Konfederacja 6% jw itd Hołownia Kukiz Lewica Czyli w 20 osobowym składzie 10 nie głosuje 4 na PIS 2-3 KO (no bo nie dzielimy na ułamki) 1 Konfederacja 2 pozostali Co wychodzi? 4 PIS-owców + sprzedajni rządzą Winni są ci co nie idą na wybory a nie lubią PISu ani KO i uważają, że innej alternatywy niema. A 16 czy 19% procent społeczeństwa można omanić obietnicami, z pomocą kleru itp.
Idealnym
4 miesiące temu
określeniem i hasłem to Polska w ruinie jest pić na wodę do programu rządzących!!!
Polska
4 miesiące temu
w ruinie+
Żeby była nor...
4 miesiące temu
w naszym kraju to kaczyzm musi przegrać wybory w 2023 i stracić tą władzę !!!
Rządowa
4 miesiące temu
skarbonka+ która zbiera i wyczyszcza nasze portfele!!!
Panie Prezesi...
4 miesiące temu
To jeat rząd biedy+ i cięžkich czasów+ !!!
Panie Prezesi...
4 miesiące temu
To jeat rząd biedy+ i cięžkich czasów+ !!!
pewne
4 miesiące temu
Propolski i prospołeczny PiS, zawsze wygra z Totalną Targowicą szkodzącą Polsce, aby zdobyć koryto.
;ori
4 miesiące temu
tvp jak niema 28% poparcia to podaje firmę robiącą sondaż do sondu
Adikszczecin
4 miesiące temu
Podobno prawdziwego Tuska znaleźli w Azjatyckim Kibucu w więzieniu i postradał zmysły. Nato jest metoda wyciąga się faceta na minus 30bstopni na pół goło i rzuca się na śnieg. Jak udaje chorego albo załamanego to wybierze coś do ogrzania a jak nie to zamarznie iwtedy będzie jasne że pobyt z innymi czubkami go nie wyleczy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić