aktualizacja 

Jechał audi bez świateł. Teraz kierowcy grozi kara 30 tys. zł

1

W Kościanie na ul. Łąkowej policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, kierującego audi, który poruszał się bez świateł. Teraz grozi mu grzywna do 30 tys. zł oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jechał audi bez świateł. Teraz kierowcy grozi kara 30 tys. zł
Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

W nocy z soboty na niedzielę 2-3 kwietnia w Kościanie (woj. wielkopolskie) na ul. Łąkowej policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pojazd marki audi A4, który poruszał się bez włączonych świateł.

Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą audi siedział 23-letni mieszkaniec gminy Śmigiel, który jak się okazało, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Dokładna kontrola samochodu wykazała, iż posiada niesprawne oświetlenie, a numer na nalepce kontrolnej nie odpowiada numerowi rejestracyjnemu. W związku z tym policjanci zatrzymali pozwolenie czasowe, dopuszczające pojazd do ruchu - relacjonuje sierż. sztab. Paulina Piechowiak, oficer prasowy policji w Kościanie.

W związku z popełnionymi wykroczeniami, przeciwko 23-latkowi zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu. Grozi mu grzywna od 1,5 tysiąca do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zobacz także: Polska wyrzuci rosyjskich dyplomatów? "Nie wykluczałbym tej możliwości"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić