lublin112.pl| 

Jechał bez tylnej szyby. "Prawa jazdy nie mam i nigdy nie miałem"

19

W miniony poniedziałek na jednej z ulic Lublina policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Audi. Kierujący autem poruszał się nim, pomimo braku tylnej szyby. Jak się okazało, 45-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Jechał bez tylnej szyby. "Prawa jazdy nie mam i nigdy nie miałem"
Jechał przez Lublin bez tylnej szyby. (Policja Lublin)

W miniony poniedziałek na al. Zygmuntowskich w Lublinie policjantom z lubelskiej drogówki rzucił się w oczy mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi. Wszystko dlatego, że w aucie nie było tylnej szyby. W związku z tym mundurowi zatrzymali auto do kontroli.

45-latek na pytanie funkcjonariuszy czy posiada prawo jazdy odpowiedział, że "prawa jazdy nie ma i nigdy nie miał". W związku z powyższym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu za jazdę bez uprawnień do kierowania pojazdami – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Mundurowi przypominają, że zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny nie mając do tego uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić