Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Wielkie poruszenie w USA. Sirhan Sirhan może wyjść na wolność

222
Podziel się:

Kalifornijska komisja ds. zwolnień warunkowych głosowała za zwolnieniem z więzienia mordercy Roberta F. Kennedy'ego. Sirhan Sirhan zapewnia, że przez 53 lata odsiadki zmienił się w innego człowieka.

Wielkie poruszenie w USA. Sirhan Sirhan może wyjść na wolność
Morderca byłego faworyta na prezydencki fotel w USA zostanie zwolniony z więzienia? (YouTube)

To Sirhan Sirhan w 1968 roku zabił demokratycznego kandydata na fotel prezydencki USA Roberta F. Kennedy'ego. Za wydarzenia po przemówieniu senatora w hotelu w Los Angeles został skazany na dożywocie, jednak okazuje się, że kara może okazać się krótsza.

W piątek Sirhan został przesłuchany już 16 raz w sprawie zwolnienia warunkowego. Po raz pierwszy nie spotkał się ze sprzeciwem prokuratorów i usłyszał, że może dostać zielone światło. Ostateczna decyzja należy teraz do gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma, jednak nic nie wskazuje na to, by miał on mieć jakiekolwiek przeciwwskazania.

Ten młody impulsywny dzieciak, którym byłem, już nie istnieje - zapewniał Sirhan.
Senator Kennedy był nadzieją świata, a ja zraniłem i skrzywdziłem ich wszystkich i boli mnie doświadczenie tego, wiedząc o tak okropnym czynie - powiedział podczas rozprawy.

Decyzja ta wywołała niemałą dyskusję publiczną. Nie wszystkim podoba się fakt, że 77-latek wyjdzie na wolność. Zwłaszcza rodzinie Kennedy i dzieciom Roberta F. Kennedy'ego. Na Twitterze pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Warto wspomnieć, że dójka dzieci tragicznie zmarłego senatora wsparła zwolnienie warunkowe Sirhana. Byli to Robert Kennedy Jr. i Douglas Kennedy.

Jako dzieci Roberta F. Kennedy'ego, jesteśmy zdruzgotani informacją o tym, że mężczyzna, który odebrał nam ojca, dostał rekomendację zwolnienia warunkowego z więzienia - czytamy w oświadczeniu rodziny Kennedy na Twitterze.
Zobacz także: Kto zabił Kennedy'ego? Nowy wątek w sprawie zabójstwa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(222)
Sędzia Sądu O...
rok temu
Każdy logicznie myślący powinien być, przeciwko karze śmierci. Państwo nie może zmieniać się w bestie. Państwo ma ukarać, a nie się zemścić. Zemsta nie powinna figurować w żadnym kodeksie karnym. Tylko i wyłącznie kara. Najlepsza z kar jest, pozbawienie wolności.
Clickbajt
rok temu
Na 99% to podstawiony figurant który nikogo w życiu nie zabił.
Bip
rok temu
dójka dzieci tragicznie zmarłego senatora wsparła zwolnienie warunkowe Sirhana...potem piszecie... jako dzieci zmarłego jestemy zdruzgotani sytuacja... kurrr i kto to pisze???
Nadzieja swia...
rok temu
Senator Kennedy był nadzieją świata - HAHAHAHHAH
Nadzieja swia...
rok temu
Senator Kennedy był nadzieją świata HAHAHAHAH
ARRRr
rok temu
zabił go wtedy BO BYŁA nagonka na lewaków, komunistów, Kennedy był socjaldemokratą dużo amerykanów się TEJ POLITYKI bało, ABSURDALNE JEST TO ŻE I TAK końcowym efektem amerykańskiej ówczesnej polityki jest to że ponad połowa stanów USA jest socjalistyczna
edi
rok temu
sprawa dotyczy MORDU a nie przypadkowego zabojstwa.Mord toprzekroczenie granicy cienia skad powrotu niema
BOSMAN
rok temu
Kazdy morderca, który zabił cowieka z premedytacją, zaplanował to, chciał tego, powinien być żywcem wrzucony do klatki z wygłodniałymi lwami w Zoo, a ,,lwia uczta,, powinna być transmitowana podczas wieczornych wiadomości.
Zed
rok temu
Osiągnęliście dno manipulacji. Zdjecie Johna a artykuł o Robercie. Ostatni raz was odwiedzam.
Beton
rok temu
Od kiedy USA rządzi Biden, kraj ten jedzie po równi pochyłej w tym samym kierunku, w którym podążają europejskie kraje owładnięte neomarksistowską ideologią. Niemoc, bezwład i zakłamanie, tak to niestety wygląda.
777
rok temu
pierwszy raz słyszę że człowiek potrafi się zmienić, tylko szkoda że nie odkryli kto był mocodawcą tego nie godnego zabójstwa ,po prostu komuś KENNEDY niewygodny był
man to
rok temu
prawnie nie dyskutuję. Nie ma podstaw do zmiany wyroku. Ludzie się zmieniają, ale dożywocie jest z jakiejś przyczyny. Ciekawy jest moment podobieństwa zabójcy do ofiary. Uważa się za pokrzywdzonego, że mu nie służy. Np. zabójca Lennona miał też jakieś fiksacje na punkcie wolności i jej rozumienia. Zamachowiec na Ronalda Reagana był ponadprzeciętnie inteligentny.
waserthe
rok temu
ludzie się nie zmieniają, chyba , że zmienili mu jego dna
wi490
rok temu
Każda z poprzednich bajek nie wytrzymała próby czasu więc wymyślają nową. W następnej bajce jednym ze snajperów będzie reksio a jego pomocnikiem krecik.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić