Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Kim Dzong Un wydał rozkaz. Mają strzelać do każdego, kogo zobaczą

151
Podziel się:

Korea Północna uszczelnia granice. Kim Dzong Un polecił żołnierzom, by strzelali do intruzów bez ostrzeżenia. Polecenie ma być umotywowane sytuacją pandemiczną.

Kim Dzong Un wydał rozkaz. Mają strzelać do każdego, kogo zobaczą
Kim Dzong Un wydał rozkaz, by żołnierze strzelali do intruzów bez ostrzeżenia (PAP, EPA)

O decyzji północnokoreańskiego przywódcy donosi serwis Daily NK. Portal opublikował zdjęcie rozkazu z sierpnia 2020 roku. Żołnierze mają "bezwarunkowo" strzelać do każdego, kto znajdzie się w przygranicznej strefie buforowej.

Żołnierze mają strzelać do intruzów bez ostrzeżenia. Jest reakcja ONZ

Rozkaz mówi także o "intruzach, którzy mogą próbować przedostać się do kraju z Chin lub Rosji". Oficjalne zapytanie w tej sprawie wystosowała do władz Korei Północnej komisja śledcza ONZ ds. praw człowieka.

Jesteśmy zaniepokojeni polityką strzelania bez ostrzeżenia w przypadku nieuprawnionego wejścia do strefy buforowej ciągnącej się wzdłuż północnej granicy – czytamy w dokumencie.

Jakiś czas temu w Korei Północnej uchwalono także nowe prawo, które ma na celu "wykorzenienie reakcyjnej myśli i kultury". Surowo zabronione jest importowanie i dystrybuowanie zachodnich filmów, seriali czy książek. Za propagowanie kultury "wrogich" krajów takich jak Korea Południowa, Stany Zjednoczone czy Japonia grozi kara śmierci. Zakaz dotyczy także filmów i czasopism dla dorosłych.

ONZ odniosło się w swoim liście również do tej kwestii. Podkreślono, że "wolność słowa i prawo do udziału w życiu kulturalnym są gwarantowane przez międzynarodowe konwencje, jako jedne z podstawowych praw człowieka".

Zamieszczony na stronie internetowej Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka dokument został podpisany przez sprawozdawcę ONZ ds. praw człowieka w Korei Północnej Tomasa Quintana, sprawozdawcę ds. egzekucji pozasądowych, doraźnych lub arbitralnych Morrisa Tidballa-Binza oraz sprawozdawczynię ds. promowania i ochrony prawa do wolności opinii i wypowiedzi Irene Khan.

Korea Północna. Mają najpierw strzelać, a dopiero potem zadawać pytania

Korea Północna nigdy publicznie nie przyznała się do przeprowadzania egzekucji obywateli z powodu konsumpcji przez nich zachodnich treści kulturowych. Nie jest jasne, czy kraj planuje wystosować jakąkolwiek odpowiedź na pismo ONZ.

Polityka strzelania do intruzów bez ostrzeżenia funkcjonuje jednak w kraju już od dłuższego czasu. Ma zapobiegać przemytowi towarów. Teraz władze motywują ją także zapobieganiem rozprzestrzenia się koronawirusa.

We wrześniu ubiegłego roku północnokoreańscy żołnierze zastrzelili urzędnika z Korei Południowej. Mężczyzna miał dryfować na prowizorycznej tratwie na wodach Korei Północnej. Nie reagował na pytania i próbował uciec.

Obejrzyj także: Zwiększone kontrole w Korei Północnej. Kim Dzong Un ostro o zachowaniu młodych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(151)
Kuba
rok temu
Intruzów, czyli kimowi chodzi o przemytników sprzedających Koreańczykom zakazane towary zza granicy i pendrive'y z zachodnimi filmami. Chyba nie myślicie że ktoś chciałby tam zamieszkać xd
SPECNAZ
rok temu
PARADOKSALNIE na świecie staje się to, że np niby takie prawicowe rządy PISu są socjal istyczne, w USA nawet połowa stanów ma rządy socjalistyczne , obecnie nie ma wielkich róznic między prawicą a lewactwem a mimo wszystko rośnie obopólna zawiść .
Uny
rok temu
Bardzo lubię patrzeć na jego smukłą twarz. Najbardziej podobałoby mi się, jakby osobiście sprawdził warty strefy przygranicznej.
Lary
rok temu
Co? a kto by chciał uciekać DO Korei Pn.? Chyba samobójcy. To od nich się ucieka...
real
rok temu
Konkretna i słuszna ochrona granicy
Goldengecko
rok temu
Jakby w Polsce było takie prawo na granicy nie było by żadnych nielegalnych
Goldengecko
rok temu
Dziwne że czepiają się Kima ale jak w USA ktoś wejdzie ci do domu i masz prawo go zabić to jest ok
Abra Ham
rok temu
dziwne ,że ONZ nie zajmuje sie tak holocaustem w Palestynie i strzelaniem przez żydów do palestynczyków.Naród wybrany z prawem do mordowania?
leon
rok temu
przecież nie od dziś wiadomo ,że śmierć najlepiej dezynfekuje i "mówiąc żartem" zabija zarazki bakterie i wszelkiego rodzaju covidy. a tak w ogóle jak można uciekać z kraju gdzie wuc tak dba o społeczeństwo i jego potrzeby.
sop
rok temu
Z tego co wiem to raczej wszyscy z Korei uciekają ??!! Chyba , że nielegalni zabłądzą ?????? to wtedy trudno !!
amen
rok temu
O jakich prawach człowieka mówi ONZ? Śmieszne ludki.!!! Niech się zajmą prawami człowieka , gdzie ludzie zostają zmuszani do szczepień. Tu nie widzą zagrożenia.? Strzelać do każdego kto przekracza granicę nielegalnie.
Alfa
rok temu
Oni mają Kima a my Kaczyńskiego... Tylko zapłakać nad naszym dalszym losem.
ot co
rok temu
A czemu nasz prezes nie wyda takiego rozkazu , wszyscy Prawdziwi Polacy , Patrioci i Katolicy /PPPiK/ byliby zachwyceni i wygrana w wyborach pewna .
Zibi
rok temu
Zapraszam pana kima do polski. Na mój koszt.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić