o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Kukiz drugi w niechlubnym rankingu. Tym nie będzie się mógł chwalić

40
Podziel się

"Rzeczpospolita" opublikowała listę posłów, którzy najczęściej są nieobecni na posiedzeniach Sejmu. Okazuje się, że liderem jest Krzysztof Bosak, a tuż za jego plecami znajduje się słynny ostatnimi czasy Paweł Kukiz.

Kukiz drugi w niechlubnym rankingu. Tym nie będzie się mógł chwalić
Paweł Kukiz w czołówce niechlubnego rankingu. (ONS, Pawel Kibitlewski)
bESpXdMB

Kilku czołowych polityków ma problem, bo okazuje się, że w ostatnich miesiącach nie do końca przykładali się do swoich obowiązków. Tak wynika z materiału "Rzeczpospolitej", która przyjrzała się, którzy posłowie najczęściej byli nieobecni na posiedzeniach Sejmu od maja tego roku.

Nieusprawiedliwione nieobecności w Sejmie. Kto liderem?

Dane mogą zaskakiwać, bo okazuje się, że liderem zestawienia jest Krzysztof Bosak. Od maja tego roku był on nieobecny aż przez 17 dni. Drugie miejsce zajmują Paweł Kukiz (Kukiz'15) oraz Robert Winnicki (Konfederacja), którzy mają po osiem nieusprawiedliwionych nieobecności.

bESpXdMD

Gazeta skontaktowała się z niektórymi politykami; część z nich uważa, że to błąd. Zdziwiony jest na przykład Bosak.

To niemożliwe, bo posiedzenia Sejmu są krótkie, a na niemal wszystkich z nich jestem obecny i zabieram głos - komentuje czołowy polityk Konfederacji.
bESpXdMJ

Kukiz z kolei przyznał, że w jego przypadku nieobecności wynikały z innych obowiązków. Dla zasady jednak ich nie usprawiedliwia. W rankingu za wspomnianą trójką znajdują się Agnieszka Ścigaj (Polskie Sprawy) oraz tercet z Konfederacji - Krzysztof Tuduj, Jakub Kulesza oraz Konrad Berkowicz.

Co grozi posłom, którzy bez podania powodu nie przychodzą na posiedzenia Sejmu? Marszałek Sejmu ma prawo obniżyć uposażenie poselskie oraz dietę. Kara w wysokości 561 zł może zostać nałożona także w przypadku, gdy poseł danego dnia nie weźmie udziału w więcej niż 1/5 głosowań.

Z materiału "Rzeczpospolitej" dowiadujemy się także, komu obcięto najwięcej stawek dziennych za nieusprawiedliwioną nieobecność na posiedzeniach komisji. W tej kategorii liderami są (po 10 nieobecności) Tuduj i Jacek Tomczak (PSL), a trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Sośnierzowi (8 nieobecności).

bESpXdMK

Trzeba jednak mieć na uwadze, że chodzi wyłącznie o nieobecności, które zostały nieusprawiedliwione. Dlatego więcej mówi statystyka procentowego udziału w głosowaniu, bo bierze ona pod uwagę także nieobecności usprawiedliwione. Najniższy procent ma Tomasz Lenz (Koalicja Obywatelska), a drugi jest Bosak.

Zobacz także: Polityk PiS zadowolony z najnowszego sondażu. "Tusk zmobilizował nasz elektorat"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpXdNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
no pewnie
3 miesiące temu
ale rąsie po konfitury każdy wyciąga
sodaż
3 miesiące temu
Powiedzieliście co zrobił Kukiz to teraz spytajcie czy ludzie są dumni z Polski.
smutny
3 miesiące temu
Te "wyrośnięte dzieciaki" zapominają o swych obowiązkach, ślubowaniu poselskim jak również o obietnicach wyborczych.
bESpXdNf
Irena
3 miesiące temu
Ja się nie zgadzam aby z moich podatków utrzymywać takie coś.Jak nie ogarnia się z czasem niech zrezygnuje.To coś bez honoru.
Soplica
3 miesiące temu
Takie byle co jak zdrajca Polaków Kukiz mnie nie interesuje
siwy kruk
3 miesiące temu
Wobec ostatnich wydarzeń nieobecność pana Kukiza na głosowaniach można by uznać za fakt pozytywny.
Wyborca
3 miesiące temu
Jako pracodawaca mam prawo wyrzucić ich z pracy za niesubordynację!
Ania
3 miesiące temu
jesteśmy dobrze rozwiniętym krajem..ale tak jak działają fryzjerski na ursynowie i pradze to większego dziadostwa nie widziałem...nie ma walki o klienta czas się zatrzymał speluna jakaś z salonu fryzjerskiego...nie dbają o klienta mają wszystko gdzieś,tragicznie jest zacofane fryzjerki i dziadostwo...mamy rok 2021 ...strach patrzeć na te warszawskie salony z lat 90...
peerelczyk
3 miesiące temu
Niebawem może wyjść na prowadzenie bo aktualnie pierwszy zasuwa na "bosaka".
umu
3 miesiące temu
Jak dzieci w szkole: usprawiedliwione i nieusprawiedliwione nieobecności. W normalnej pracy za brak usprawiedliwienia swojej nieobecności zapewne dostałby naganę i wypowiedzenie.
Pracownik peg...
3 miesiące temu
Uważam że na szczęście żyjesz w pisowskiej Polsce , bo powinieneś zostać pozbawiony immunitetu i odpowiadać karnie za zdradę wyborów.
Jack
3 miesiące temu
Zabrać dowód babcią i dziadka i Kukizowi przy okazji wyborów.
sopuch-1963
3 miesiące temu
w tym rankingu powinien być PIERWSZY !!!!
bESpXdMX
bolek
3 miesiące temu
TATO JAROSLAW DAL MU WOLNE TYLKO W DNI GLOSOWANIA OBECNY
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić