Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Wywołała burzę. Jerzy Owsiak odpowiada Elżbiecie Witek

59
Podziel się:

Jerzy Owsiak odpowiedział na wywołujące kontrowersje słowa Elżbiety Witek. Marszałek Sejmu na spotkaniu z mieszkańcami Otynia (woj. lubuskie) powiedziała do grupy protestujących, że nie mają moralnego prawa korzystać z państwowych ulg. Z kolei rząd ma prawo korzystać z pieniędzy unijnych, jednocześnie ignorując wyroki unijnych sądów.

Wywołała burzę. Jerzy Owsiak odpowiada Elżbiecie Witek
Jerzy Owsiak odpowiedział na słowa marszałek Witek. (AKPA)

Jerzy Owsiak w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 skomentował kontrowersyjną wypowiedź Ewy Witek. Przypomniał marszałek Sejmu, że wejście do Unii Europejskiej było wyborem wszystkich Polaków i teraz mają pełne prawo, aby z tego korzystać.

Skoro jesteśmy w Unii Europejskiej, a tak zadecydował nie jeden czy drugi pan w Polsce, ale większość Polaków, to mogę powiedzieć: wara od tego, ja czuję się Europejczykiem. Nikt mi nie będzie mówił, że będąc Polakiem, nie jestem Europejczykiem. Chcę, będąc w Polsce, czuć się zadomowiony w całej Europie, aż po Portugalię - dodał Owsiak.

Marszałek Sejmu na spotkaniu z mieszkańcami Otynia bardzo ostro zareagowała na grupę osób wyrażających swoje niezadowolenie. Do tych, którzy narzekali na partię PiS powiedziała, że gdyby "nie zgadzała się z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic by nie wzięła".

Marszałek Sejmu dodała, że w Polsce obowiązują prawa polskie, a nie europejskie. Chwilę później razem z tłumem zaczęła skandować "Konstytucja!". Na jednym z nagrań z wydarzenia można usłyszeć, że do jednej z protestujących kobiet powiedziała:

Tu proszę pani jest Polska, a nie Unia. Tu jest Polska. Tu jest Otyń, a Polska zawsze leżała w Europie, od ponad 2 tys. lat.
Zobacz także: Kontrowersje wokół wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka. „To jest fatalne”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
JOGMD
12 miesięcy temu
Te "europejczyk", może najpierw pokaż faktury dokumentujące wydatki WOŚP.
Chba tylko ta...
12 miesięcy temu
Niech on już nic nie wypowiada , za niego zrobił to antenat UB-ek ojciec , zgubiłem wątek , bo strona zachowuje się jak SHIZOFRENIK nie daje możliwości wypowiedzenia się bo coś znika coś gdxzieś rozprasza poprawność . Lubmy siebie , bo nikt Nas nie polubi . Jesteśmyt skazani na siebie i to co zrobimy już nikt Nam nie WYBACZY ! Nie zabierajmy się za donosy , lecz budujmy wzajemne relacje międzyludzkie , pokonamy miłością do siebie najtwardszych Naszych przeciwników ! Bądźcie pewni !
POpaprancy Po...
12 miesięcy temu
Najpierw nalezy byc na tym spotkaniu, sluchac a nie zagluszac…a ten jakajacy niech poszuka asygnat.
stop hejt
12 miesięcy temu
Warto doprecyzować wypowiedź Owsiaka.Akurat za wstąpieniem do UE głosowała większość uczestników referendum przy 58% frekwencji,matematyka poziomu szkoły podstawowej mówi że to NIE jest większość Polaków.Ponad 50% obywateli była niezdecydowana lub przeciw.
Kacper
12 miesięcy temu
Odezwał się pierwszy hochsztapler Owsiak zwany Złotym Melonem
prawda czasem...
12 miesięcy temu
To że ta Witek gada bzdury na wiecach to wiadomo. Pan Owsiak oczywiście ochoczo wypowiada się na ten temat i wyraża swoje zdanie. Szkoda tylko, że nawet nie pisnął jak rząd wprowadzał segregację sanitarną na koncertach itp z podziałem na lepszych i gorszych (tych zaszczepionych i tych nie). Jeszcze się pod tym podpisał, a ludziom wciskał kit, że niby w jakiejś ankiecie wybrali, że wolą ten jego festiwal praktycznie tylko dla zaszczepionych. Wstyd Panie Jurku, młodzi ludzie uważali pana za człowieka opowiadającego się za wolnością, w tym wolnością wyboru, a tu wyszło szydło z worka...
Experci Tvn24...
12 miesięcy temu
W Niemczech powodzie to wina PIS
chińczyk
12 miesięcy temu
Jąkała powinna pokazać swoje dochody i co robi z pieniędzmi wyłudzonymi od naiwnych ludzi żerując socjotechnicznym marketingiem na dobrym sercu wielu ludzi. A poza tym, jak się czuję Europejczykiem, to niech jedzie w Europę, ja się czuję Polakiem, ciekawe jak zacznie zbierać w Europie, czy coś nazbiera, Ojciec Steffi Graf poszedł siedzieć, bo nie płacił podatków.
Fakturki
12 miesięcy temu
na stół
Gosia RFN
12 miesięcy temu
Polacy to europejczycy, nie pasozyty?
Adamowicz
12 miesięcy temu
prosi o zapalenie znicza w ramach godnosci.
qwa123
12 miesięcy temu
Rząd nie zgadza się z moimi opiniami,nawet o nie nie pyta,ale ciągle mi zabiera,jak nie przez podatki to przez inflację!!!
hacteh
12 miesięcy temu
owsiak toz mi autorytet
gość
12 miesięcy temu
A POnoć owsik sie już wycofał.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić