Angelika Karpińska| 

Rozbitkowie zabrani z bezludnej wyspy. Uratował ich napis na plaży

15

Trzej mężczyźni zostali uratowani z maleńkiej wyspy na Pacyfiku. Służby odnalazły ich dzięki napisowi "SOS" na plaży. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Rozbitkowie zabrani z bezludnej wyspy. Uratował ich napis na plaży
Rozbitkowie uratowani z bezludnej wyspy (Australian Defence Force)

Trzej mężczyźni spędzili trzy dni na bezludnej wyspie Pikelot na Pacyfiku. Marynarze w czwartek wyruszyli łodzią w 42-kilometrową podróż z Pulawat na atole Pulap, ale zboczyli z kursu i zabrakło im paliwa.

Spędzili trzy dni na bezludnej wyspie. Uratował ich napis "SOS"

Australijskie władze podały, że mężczyźni zostali znalezieni w niedzielę, prawie 200 kilometrów od miejsca, z którego wyruszyli. Ich wezwanie o pomoc zostało zauważone przez samoloty amerykańskie i australijskie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na miejsce skierowano australijski okręt wojskowy Canberra. Z pokładu statku wysłano helikopter, a jego załoga sprawdziła stan rozbitków i dała im wodę oraz jedzenie. Mężczyzn zabrał do domu mikronezyjski statek patrolowy.

Partnerstwo sprawiło, że ta akcja poszukiwawczo-ratunkowa zakończyła się sukcesem. Dzięki koordynacji z wieloma organizacjami reagowania mogliśmy uratować trzech członków naszej społeczności i sprowadzić ich z powrotem do domu, do ich rodzin – powiedział kapitan Straży Wybrzeża USA Christopher Chase.

Zobacz także: USA pokazały nową broń. Rodem z filmów science fiction

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić