Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Jest decyzja sądu w sprawie Maty. To już koniec

302

Michał M. znany jako raper Mata nie będzie ścigany dalej za posiadanie marihuany. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie. Przypomnijmy, że muzyk został zatrzymany w ubiegłym roku ze środkami odurzającymi o łącznej wadze 1,45 g.

Jest decyzja sądu w sprawie Maty. To już koniec
Raper Mata nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za posiadanie narkotyków (AKPA, Piętka Mieszko)

Jak poinformował portal TVP.info, sędzia nie uwzględnił zażalenia prokuratury. Śledczy zaskarżyli decyzję sądu pierwszej instancji o umorzeniu postępowania karnego wobec rapera.

Przypomnijmy, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa wydał korzystną dla rapera decyzję już w lutym. Jak poinformowała wówczas Sekcja Prasowa Sądu, "[...] umorzono postępowanie na podstawie art. 62a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii".

Prokuratura wniosła od tej decyzji zażalenie i oczekiwała na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Mimo to, sąd odwoławczy nie przychylił się do argumentów śledczych i postanowił utrzymać w mocy pierwotne postanowienie.

Co postanowienie oznacza dla Maty?

Dla rapera oznacza to już koniec sprawy. Nie będzie ścigany.

Przypomnijmy, że raper i Michał S. zostali zatrzymani w ubiegłym roku przez funkcjonariuszy około godziny 23:00 w rejonie ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie. Dobrowolnie poddali się narkotestom i niezwłocznie przekazali policjantom, że posiadają środki odurzające.

Kim jest "Mata"?

Michał "Mata" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów młodego pokolenia. Jego utwory pt. Patointeligencja czy Patoreakcja zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytyków i słuchaczy. Jednocześnie twórczość artysty została głośno skomentowana przez osoby publiczne.

Głośny był spór Maty z Krystyną Pawłowicz, ówczesną posłanką na Sejm. Wtedy parlamentarzystka PiS, a dziś sędzia Trybunału Konstytucyjnego napisała, że raper to "brzydka twarz i brzydkie wnętrze". W utworze Patoreakcja artysta odniósł się do jej uwag, twierdząc, że nie potrafi ona zrozumieć muzyki i jej przekazu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić