Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Jest komunikat kurii w sprawie półnagiego księdza z kalendarza

95

Już ponad tydzień minął od nagłośnienia sprawy półnagiego księdza w gejowskim kalendarzu. Mimo to, na oficjalne stanowisko częstochowskiej kurii trzeba było czekać aż do piątku 12 kwietnia. To właśnie wtedy w internecie pojawił się specjalny komunikat o wszczęciu wobec księdza postępowania.

Jest komunikat kurii w sprawie półnagiego księdza z kalendarza
Wobec księdza z gejowskiego kalendarza wszczęto postępowanie (Getty Images, Pascal Deloche)

Przypomnijmy, że do zdarzenia dojść miało na Wyspach Brytyjskich, a dokładniej w Londynie. To właśnie tam oddelegowany został ksiądz, którego wierni rozpoznali później w jednym z gejowskich kalendarzy. Informacja ta odbiła się szerokim echem zarówno w parafii zainteresowanego, jak i w całej Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

W Wielkiej Brytanii zamieszany w wydarzenie ksiądz, znajdował się wówczas w ramach Polskiej Misji Katolickiej. Jak poinformowała gazeta.pl, jeszcze przed dotarciem informacji o tym skandalu do Polski, poddał on się dymisji i zawiesił swoją działalność. Dalszy rozwój sytuacji zależał już tylko od kurii częstochowskiej, skąd wywodził się duchowny.

Kuria zapowiada postępowanie i przeprasza

Na jej reakcje trzeba było jednak nieco zaczekać. Swoje oficjalne stanowisko w sprawie tego wydarzenia kuria zamieściła na swojej stronie dopiero po ponad tygodniu od publikacji gazety.pl. Po komunikacie z piątku 12 kwietnia, wiadomo jednak, że wobec duchownego wszczęto administracyjne postępowanie karne przewidziane prawem kanonicznym.

Po weryfikacji informacji prasowych i otrzymaniu dowodów, we współpracy z Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii, wszczęliśmy przewidziane prawem kanonicznym administracyjne postępowanie karne. Ze względu na powagę zarzutów i wywołane zgorszenie duchowny został natychmiast oddalony od posługi i pełnienia wszelkich urzędów oraz od pracy duszpasterskiej - przekazał ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy archidiecezji częstochowskiej.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na koniec oświadczenia nie zabrakło także przeprosin wszystkich skrzywdzonych zaistniałą sytuacją. Jak wskazuje rzecznik archidiecezji częstochowskiej, zachowanie duchownego będzie surowo ukarane.

Przepraszamy wszystkich zgorszonych karygodnymi i urągającymi kapłańskiej postawie czynami duchownego. Oświadczamy, że zarzuty zostaną rzetelnie zbadane, a zło surowo ukarane - czytamy.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić