o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Polak ma być odłączony od aparatury. Warszawski sąd podjął decyzję

49
Podziel się

Nadal toczy się walka o Polaka, który leży w śpiączce w jednym ze szpitali w Wielkiej Brytanii. Decyzje w jego sprawie podjął Sąd Okręgowy w Warszawie.

Polak ma być odłączony od aparatury. Warszawski sąd podjął decyzję
Polak z Wielkiej Brytanii w szpitalu. (YouTube)
bDYPrKjp

Polak walczy o życie w Wielkiej Brytanii. 6 listopada 2020 roku doszło u niego do zatrzymania serca na co najmniej 45 minut. W wyniku tego doznał poważnych i trwałych uszkodzeń mózgu. Sąd udzielił zgodę szpitalowi w Plymouth na odłączenie pacjenta od aparatury podtrzymującej mu życie. Z decyzją nie zgodziła się mieszkające również w Anglii rodzina.

Rodzina mężczyzny rozpoczęła walkę o zablokowanie decyzji sądu. Sprawa została bardzo nagłośniona przez media i matkę Polaka. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował, że obywatelowi przydzielono paszport dyplomatyczny. Dzięki temu wyłączono go spod jurysdykcji brytyjskich sądów.

bDYPrKjr

22 stycznia decyzję w sprawie Polaka podjął Sąd Okręgowy w Warszawie. Mężczyzna został ubezwłasnowolniony. Wydano również zgodę na transport pacjenta do Polski, na co nie zgadzał się brytyjski sąd. Neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz przyznał w programie "Newsroom" WP, że takiej sytuacji jeszcze w działaniach dyplomatycznych nie było.

Zobacz także: Szczepienia na COVID. Strażnicy miejscy w 1. grupie? Rafał Trzaskowski o wniosku MSWiA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYPrKjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
realista
3 miesiące temu
Coś nie działa tak na tym świecie. Odczłowieczamy się. Lekarze/szpitale (nie wszyscy!!!) zamiast leczyć, pomagać, tylko liczą zyski, pieniądze. Co wart jest lekarz, którzy wpada do placówki na 1-2 godz jak po ogień, bo ma jeszcze kila etatów do obskoczenia gdzie indziej (w sumie czasami ponad 24godz/na dobę) i już myśli jak zdążyć dojechać, a nie jak pomóc pacjentom którzy czekali po kilka/kilkanaście miesięcy na wizytę. Z łatwością decydują się ucinać stopy tym z cukrzycą, bo więcej dostaną niż za długotrwałe leczenie, wyrywanie zębów bo po co się męczyć z opracowywaniem ubytku a kasa podobna, odłączeniem od aparatury bo trzeba zaglądać/ monitorować, bo w czasie nocnego dyżuru będzie trzeba przerwać sen na służbowym wyrku i pofatygować do pacjenta, albo przerwać "służbową balangę z pielęgniarkami". Oczywiście trzeba być uczciwym i nie każdy lekarz zagubił swoje powołanie i tych nie brakuje na świecie bądź sprawnie działających placówek (niestety często płatnych).. Ale te upowszechnianie na siłę "eutanazji" pod każdą postacią, tą legalną, czy poprzez zwykłe zaniechanie udzielenia pomocy jest straszne!!! Stajemy się przedmiotami, które od tak można usunąć ze świata, bez żadnych konsekwencji, bo za stary, bo nic nie "posmaruje", bo się nie chce kiwnąć palcem...
realista
3 miesiące temu
Przestańcie płacić w Polsce szpitalom/lekarzom za "próby" leczenia (bez badań, bo to kosztuje, bez wizyty u specjalisty bo to kosztuje, bez rehabilitacji bo nie ma miejsc) tylko za wyleczenie (pomijamy beznadziejne przypadki, ale tych niewielki procent). Prewencja jest zawsze tańsza niż doprowadzenie do zaawansowanego przypadku, który trzeba leczyć latami, czasami bez większej poprawy i szans na powrót do pracy. Ukróćcie darmowe wyjazdy z NFZ po 4-6 razy w roku i więcej (co roku) do sanatorium "wybrańcom losu", bo mają znajomości,a wyjazd traktują jak darmowe wczasy a nie leczenie (unikanie części zabiegów, wieczorno-nocne wymykania na miasto się pobawić, czy darmowy pobyt dla opiekuna który faktycznie nim nie jest, a pełni rolę kompana do wspólnej balangi), gdy reszta czeka w kolejce po parę lat (a w między czasie "wywalają" z kolejki po paru latach czekania, bo za dużo nabrali poza kolejką i się nie wyrabiają). Ludzie żeby pracować i płacić składki muszą mieć możliwość "efektywnego leczenia", a nie osoba która potrzebuje pomocy tu i teraz ma zaczekać parę miesięcy, bo teraz nie ma miejsc, choć płaci co miesiąc składki.
2296
3 miesiące temu
Co tu komentować!Wiadomo,ze Angory nie nawidza Polaków!Demoluja sklepy naszym Rodakom mordują ich a policja Brytyjska udaje ,że coś z tym robi a tak naprawdę nic z tym nie robi.Sa źli ,że odbieramy im chleb sami mają bezrobocie.A teraz mieli okazję się zemścić na tym chorym Panu i to zrobili Barbarzyńcy jak można ot tak w świetle fleszy zabijać ludzi.A może ten człowiek by się wybudzil nikt tego nie wie!Tylko Bóg może odbierać życie! Okazuje się ,że Angory też!
bDYPrKjT
wer
4 miesiące temu
Więcej o przypadkach ludzi wybudzonych ze śpiączki oraz tzw. śmierci mózgowej, która...NIE ISTNIEJE, możecie znaleźć w książkach lekarzy, którzy wybudzają pacjentów ze śpiączki, przeznaczonych na organy. Prof. Jan Talar i jego uczeń o. dr n. med. Jacek Maria Norkowski. Ludzie, których zamierza się uśmiercić, często nawet to jeszcze słyszą. Kate Adamson, jest takim przypadkiem-opisała jak cierpiała z powodu odłączenia Jej od aparatury podającej pokarm, na szczęście się wybudziła.Polecam książkę "Człowiek umiera tylko raz", skończcie z tą bujdą na temat przeszczepów. Lekarze celowo nie ratują pacjenta w pierwszych godzinach, by stwierdzić śmierć mózgu i pokroić.
czloax
4 miesiące temu
Życie przeciw Śmierci. Wojna cywilizacji. Brawo Sąd Okręgowy w Warszawie!!!
Ryś
4 miesiące temu
Jeden poseł lewicy powiedział żeby u dać jedzenie obok i czy zje .ciekawe jak by ten poseł został potrącony przez samochód i połamali by mu ręce nóg dłonie i też bym mu dał obok jedzenie ciekawe czy by samodzielnie zjadł .poseł jAk nieznaludzkih tragedii to niech się nie wypowiada
Robert
4 miesiące temu
Oby Anglia doznała kataklizmu po którym się nie pozbieraja
Prala
4 miesiące temu
Jak zrenice nie reagują na światło to czynności życiowe są na wegetatywnym poziomie
nina
4 miesiące temu
W tej sprawie pozostaje tylko modlitwa za konającego do Miłosierdzia Bożego...
Buddy
4 miesiące temu
Żona jest najbliższą rodziną i ona decyduje jak ma być ona wie co najlepsze dla męża
szkonmak
4 miesiące temu
Dzisiaj słyszałem i widziałem w telewizji, jak wielki wódz PO, Borysław Budka oznajmił, że gdyby oni rządzili, to żadnej interwencji Polski by nie było w tej sprawie. Fachowcy orzekli, że facet nie ma prawa żyć i tak ma być. Porażające!!!
Stygmak
4 miesiące temu
Dobre z tym paszportem :) Sam paszport bez akredytacji w kraju gdzie ma działać jest zwykłym paszportem :) wiec piękna akcja pod publiczkę, swoja droga kto jak kto, ale wiceminister sprawiedliwości powinien znać konwencje wiedeńską, albo ktoś z jego doradców powinien znać, więc albo ktoś jest mocno niedouczony albo mocno kłamie, i trudno zgadnąć co gorsze.
ZUZIA
4 miesiące temu
Cóż jeden tu jest tylko komentarz Pan został przeznaczony na organy więc nikt nie martwi się co czuje co myśli ważne że innych obdaruje. To jest chore. Dlatego ja zrezygnowałam z opcji dawcy bo już wiele przypadków słyszałam że wtedy nie ma co liczyć na pomoc lekarska.
bDYPrKjL
emeryt
4 miesiące temu
skoro pan warchoł oświadcza że chroni życie od poczęcia do naturalnej śmierci i dalej bla bla bla cywilizacja życia itd to dlaczego nie pozwolą umrzeć człowiekowi w sposób ,,naturalny" tylko sztucznie podtrzymują go przy życiu. dla jasności jestem za życiem każdego człowieka ,ale przeciwny obłudzie polityków i kościoła w celu robienia propagandy z ludzkiej tragedii.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić