Jest warty aż 600 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać tira

4

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie (woj. podlaskie) pochwalili się spektakularnym sukcesem. Funkcjonariusze zdołali odzyskać samochód ciężarowy o wartości ponad pół miliona złotych. Domniemany złodziej tira jest już w ich rękach.

Jest warty aż 600 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać tira
Policjanci odzyskali tira, który był warty aż 600 tysięcy złotych. Zatrzymano podejrzanego (KPP Zambrów)

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, funkcjonariusze otrzymali sygnał, że krajową "ósemką" porusza się tir, który wcześniej został skradziony. Do przestępstwa doszło na terenie Niemiec.

Ukradł tira za ponad pół milionów złotych. Wpadł w Zambrowie

Gdy policjanci zauważyli tir, którego wygląd i marka odpowiadał temu opisanemu przez ich kolegów, natychmiast go zatrzymali. Znajdowali się wówczas na terenie miejscowości Wiśniewo. Okazało się jednak, że nie zgadzają się numery rejestracyjne pojazdu.

Funkcjonariusze z Zambrowa nie dali się jednak zwieść. Porównali oni numery vin oraz numery na naczepie i zauważyli, że się różnią. To wzbudziło u nich czujność, więc postanowili przyjrzeć się kierowcy pojazdu.

Za kierownicą tira siedział obywatel Federacji Rosyjskiej. Kiedy policjanci spytali, z czego wynikają te różnice, 41-latek nie był w stanie tego uzasadnić. W rezultacie funkcjonariusze KPP Zambrów zdecydowali się na jego zatrzymanie.

Funkcjonariusze policji przetransportowali 41-latka do policyjnego aresztu. Z kolei tir z naczepą –  których łączna wartość według rzecznika KPP Zambrów wynosi aż 600 tys. złotych – został odholowany i pozostaje na parkingu przed komisariatem.

Obywatelowi Federacji Rosyjskiej zostały już postawione zarzuty. 41-latek będzie musiał odpowiadać za paserstwo mienia o znacznej wartości. Sąd wydał decyzję, że zatrzymany kierowca tira spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie.

W przypadku udowodnienia 41-latkowi winy grozi mu wieloletnie więzienie. Za paserstwo mienia o znacznej wartości można spędzić w więzieniu nawet do 10 lat.

Zobacz także: Zobacz też: Chciał jej ukraść torebkę. Dramatyczne nagranie z monitoringu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić