Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
 • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Już w środę nowe obostrzenia. Wiadomo, jakie plany ma rząd

24
Podziel się

W środę ma zostać zorganizowana konferencja prasowa, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi nowe obostrzenia. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że rząd wprowadzi regionalizację zakazów.

Już w środę nowe obostrzenia. Wiadomo, jakie plany ma rząd
Koronawirus. Szykują się nowe obostrzenia. Znamy szczegóły (Getty Images)
bEKVAtNN

Serwis money.pl stworzył specjalną listę. Oparto się na progach, które rząd przedstawił na jesieni 2020 roku. W ten sposób przyporządkowano poszczególne regiony do strefy czerwonej, ciemnoczerwonej lub czarnej.

Najwyższy wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców notowany jest w trzech regionach w Polsce. Chodzi o powiat nidzicki i powiat bartoszycki, a także o miasto Olsztyn. Strefa czarna miała być wprowadzana wtedy, gdy na 100 tys. diagnozowanych mieszkańców jest przeszło 70 zakażeń. W pow. nidzickim jest już ponad 119 infekcji na 100 tys. mieszkańców. To oznacza, że zaostrzenie ograniczeń w tym miejscu jest niemal pewne.

bEKVAtNP

Strefa ciemnoczerwona miała być wprowadzana na poziomie 50-70 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Obecnie kwalifikują się do niej pow. olsztyński, Łomża, pow. gdański i pow. lęborski.

Strefa czerwona. Aż 58 powiatów!

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wytyczne z jesieni 2020, to w strefie czerwonej należałoby umieścić aż 58 powiatów. Oto lista:

 • woj. pomorskie - Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk, powiat kartuski;
 • woj. zachodniopomorskie - powiaty drawski, łobeski i Świnoujście;
 • woj. lubuskie - powiaty strzelecko-drezdenecki, międzyrzecki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra;
 • woj. wielkopolskie - Poznań, powiaty poznański i gnieźnieński;
 • woj. kujawsko-pomorskie - powiaty źniński, inowrocławski, bydgoski, toruński, golubsko-dobrzyński, miasta Toruń, Bydgoszcz i Grudziądz;
 • woj. warmińsko-mazurskie - powiaty iławski, ostródzki, działdowski, szczycieński, mrągowski, kętrzyński, węgorzewski, piski,
 • woj. podlaskie - powiaty łomżyński, kolneński i białostocki;
 • woj. mazowieckie - powiaty mławski, przasnyski, ciechanowski, pułtuski, legionowski, wołomiński, piaseczyński, pruszkowski, grodziski, żyrardowski, sochaczewski i grójecki oraz Warszawa;
 • woj. łódzkie - powiat łęczycki;
 • woj. lubelskie - powiat chełmiński;
 • woj. dolnośląskie - powiaty kłodzki i kamiennogórski;
 • woj. śląskie - powiat żywiecki;
 • woj. podkarpackie - powiaty sanocki i rzeszowski oraz miasta Tarnobrzeg i Rzeszów.
bEKVAtNV

Koronawirus. Będzie regionalizacja obostrzeń?

Polsat News ustalił, że rząd ma wprowadzić regionalizację obostrzeń. Na razie jednak nie wiadomo, czy władze podejmą strategię zbliżoną do tej, z której skorzystał serwis money.pl. Szczegóły mają być znane w środę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKVAtOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
www
8 miesięcy temu
Pozywac pis !!! dosyc tej szopki bez stanu wyjatkowego !!!!
Pacyfista
8 miesięcy temu
kogo wy tam zatrudniacie? redaktorek nie ma w ogóle pojęcia o geografii
aha
8 miesięcy temu
we wrześniu i październiku mieszkałem więc w strefie ciemnoczarnej.
bEKVAtOr
Dtv
8 miesięcy temu
Mieszkam w powiecie łobeskim i jak do tej pory nie spotkalem się z kims, kto przeszedłby te chorobę jakoś ciężko. Nie było tez ani jednej osoby, która by umarła. Nie wierzcie tym kłamcom! To jest wszystko ściema.
Ozziegirl
8 miesięcy temu
Ludzie kiedy wreszcie skończycie ta farsę ??!!!!!! Nie ma żadnej pandemii.i. w zeszłym roku nie zmarło więcej osób niż w obecnym . Porównajcie statystyki z poprzednich lat !!!!
Tragedia
8 miesięcy temu
U mnie jest teraz strefa sraczkowata bo najadłem się ogórków i bitej śmietany. Wale z anusa pod ciśnieniem wysokie stężenie wypierdzianu corvinidu i smrodu qutasu. Ciekawe co te mądre głowy wymyślą na święta (?) Czy 2 kwietnia wynajdą STRZEP Anglosaski albo nigeryjsko-somalijski z piratami co okradają statki 😂😂😂
znalezione
8 miesięcy temu
"Ludzie coraz głośniej przeklinają niegodziwców, którzy sprowadzili ucisk i niedolę, a liczba samobójstw drastycznie wzrasta. Przekleństwo w przestrzeni społecznej i religijnej staje się jedyną bronią biednych i uciśnionych, jaką mogą walczyć przeciw złu i niesprawiedliwości (Psalm 58). Stając wobec coraz większej niesprawiedliwości, ludzie odwołują się do Boga jako mściciela skrzywdzonych, ponieważ Pan stawał się już wiele razy mścicielem i opiekunem biednych. Przekleństwa nie mogą być wymawiane w sposób niewłaściwy, ponieważ to sam Bóg jest gwarantem sankcji w nich zadekretowanych. Przekleństwo skierowane przeciwko niewinnemu obraca się przeciw temu, kto je wypowiedział (Psalm 7,12-18; 109,16-20) lub przez samego Boga obrócone w błogosławieństwo"
Lipa
8 miesięcy temu
Regionalizacja powinna być, bo dlaczego mają płacić za głupotę innych te regiony co mają mało zakarzen. Taka Bydgoszcz gdzie ludzie chodzą bez maseczek, niech płaci za swoją głupotę
ja1
8 miesięcy temu
100 zakażeń na 100000 mieszkańców... czy to jest jakiś żart?
agenda 2030
8 miesięcy temu
no to juz wiemy ile będzie trwał ten cyrk... Aż umrze 60% populacji Polski i to nie przez wirusa, tylko przez brak leczenia dotychczasowych chorób. Mamy być tania siłą roboczą dla krajów zachodu.
Dorcia
8 miesięcy temu
Dlaczego piszecie że rząd ma plan, a dlaczego Polacy nie mogą mieć planu - nich nie zapominają ze też jesteśmy ludźmi, a może my zaczniemy rządzić
wirus
8 miesięcy temu
a ja myślę , że to obecnie wróciła stara przyjaciółka grypa...
Jacek
8 miesięcy temu
Po co sie rozczulac i myśleć i wymieniać powiaty. Zamknąć wszystko i gotowe.
bEKVAtOj
felek
8 miesięcy temu
Z powiatu kartuskiego: Trupy się walają na ulicach, a medycy zabarykadowali się (w państwówce tylko) w przychodniach... Z tymi medykami to prawda, ale de facto nic się nie dzieje poza tym, że nie można dostać się do lekarza, przez co w ostatnim roku umarło kilkaset ludzi w wieku emerytalnym. Eutanazja idzie na całego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić