aktualizacja 

Kaczyński na pewno nie tego się spodziewał. Najnowszy sondaż

177

Jarosław Kaczyński codziennie musi mierzyć się z ostrą krytyką - jak nie ze strony opozycji to ze strony wyborców. Najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie portalu wpolityce.pl wyraźnie pokazuje, że decyzje prezesa PiS popiera coraz mniej Polaków.

Kaczyński na pewno nie tego się spodziewał. Najnowszy sondaż
Partia Jarosława Kaczyńskiego traci poparcie w sondażach. (akpa)

Nie od dziś wiadomo, że w partii rządzącej coraz gorzej się dzieje. Ostatnie miesiące pokazują, że obecnej władzy pali się grunt pod nogami. W wielu polskich miastach codziennie odbywają się protesty przeciwko partii Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS powinien być także zmartwiony najnowszymi wynikami sondaży, które wyraźnie pokazują, że partia rządząca traci swoich wyborów.

Najnowszy sondaż przeprowadzony dla portalu wpolityce.pl przez pracownię Social Changes wyraźnie pokazuje, że z każdym dniem partia Kaczyńskiego traci swoje poparcie.

W sondażu zapytano Polaków "Na które ugrupowanie oddałbyś głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?". Oto jak wybrali respondenci.

Spadek poparcia dla partii Kaczyńskiego

Sondaż wygrywa Zjednoczona Prawica z poparciem 32 proc. Jak zaznacza portal wpolityce.pl, w porównaniu do wcześniejszych badań poparcie ugrupowania spadło o jeden punkt procentowy. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, uzyskując poparcie na poziomie 28 proc. Lewica znalazła się na trzecim miejscu z 14 proc. poparcia.

Poza podium znalazła się Konfederacja z wynikiem na poziomie 11 proc., kolejna jest Koalicja Polska (PSL jeszcze z Kukiz'15 - sondaż przeprowadzono przed zmianami w koalicji) z poparciem równym 3 proc., 12 proc. ankietowanych zaznaczyło, że zagłosowałoby na inne ugrupowanie. Sondaż został przeprowadzony w dniach 27-30 listopada.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Szczerba w rozmowie z WP: Kaczyński nie może być sumieniem kobiet
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić