JM| 

To ona rządziła w PiS? Kim jest tajemnicza pani Basia? Poseł ujawnia

16

Wokół dyrektorki biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego Barbary Skrzypek krążyło wiele plotek. Niektóre z nich mówiły nawet, że to pani Basia tak naprawdę rządzi w PiS. Teraz głos w tej sprawie zabrał poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

To ona rządziła w PiS? Kim jest tajemnicza pani Basia? Poseł ujawnia
(Newspix)

Barbara Skrzypek, znana jako pani Basia od Jarosława Kaczyńskiego, to postać naprawdę wyjątkowa. Przez wiele lat kierowała biurem poselskim Jarosława Kaczyńskiego. Chodziły nawet pogłoski, że była prawdziwą szarą eminencją w PiS i żadna decyzja personalna nie mogła zapaść bez jej akceptacji.

Do tej sprawy odniósł się Radosław Fogiel w programie Super Expressu "Polityczny Spacer". Poseł PiS przez lata był asystentem i dyrektorem biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego. Swego czasu siedział nawet z Barbarą Skrzypek w jednym gabinecie.

Pani Basia szarą eminencją w PiS? Prawda jest inna niż sobie wyobrażano

Radosław Fogiel ujawnił, że prawda dotycząca pani Basi jest zgoła inna, niż to sobie niektórzy wyobrażali.

Bajki - skwitował w programie Super Expressu, odpowiadają na pytanie, czy to rzeczywiście pani Basia rządziła w PiS-ie.

Jej zasługi pozostają jednak bardzo duże. Jak powiedział Fogiel, pani Basia była niezwykle pracowita. Zawsze przychodziła punktualnie do biura. Nienagannie wykonywała wszystkie swoje obowiązki.

Przychodziła zawsze pierwsza, jeszcze przed 7 i siedziała tam przez bite 11-12 godzin – ujawnił Radosław Fogiel w programie "Polityczny Spacer".

Barbara Skrzypek była profesjonalistką. Nie wtrącała się w politykę

Radosław Fogiel podkreślił także, że Barbara Skrzypek zawsze była całkowicie profesjonalna. Wychodziła z założenia, że nie powinna wtrącać się w sprawy, które dotyczą polityki. Zajmowała się jedynie prowadzeniem biura.

Zawsze podkreślała, że ona jest urzędnikiem, więc na jej głowie jest to, żeby biuro i partia funkcjonowały sprawnie, jeśli chodzi o kwestie dokumentacji i statutu – stwierdził Fogiel.

Kim jest pani Basia?

W roku 2018 tygodnik "Wprost" przyznał Barbarze Skrzypek 41. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych Polek i Polaków, uznając ją za "najbardziej tajemniczą i zarazem jedną z najważniejszych kobiet w polskiej polityce". Postać pani Basi stała się szerzej znana w społeczeństwie za sprawą serialu internetowego "Ucho Prezesa".

Obejrzyj także: Jarosław Kaczyński w rządzie? Radosław Fogiel: chcemy stabilizacji w koalicji

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić