o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Kaczyński przy ołtarzu. "Wielki cios i ból"

66
Podziel się

Jarosław Kaczyński stanął przy ołtarzu podczas kolejnej, 129. miesięcznicy smoleńskiej. Po mszy świętej odprawionej w intencji ofiar wygłosił kilka słów.

Kaczyński przy ołtarzu. "Wielki cios i ból"
( PAP)
bDyILMJN

W niedzielę 10 stycznia odbyła się 129. miesięcznica smoleńska. Tradycyjnie już w Warszawie, w intencji ofiar została w tym dniu odprawiona msza święta. Po niej zabrał głos prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński wspomina Katarzynę Łaniewską

Podczas swojego wystąpienia prezes PiS wspomniał zmarłą niedawno aktorkę Katarzynę Łaniewską, która od lat uczestniczyła w miesięcznicach smoleńskich, czytając Pismo Święte, wzywając do modlitwy, a nawet recytując wiersze.

bDyILMJP
Jej silny głos i pewność, modulacja wskazywała na ten talent. Dawała tu jego przykład, ubogacała te msze, czyniła je jeszcze ważniejszymi i mocniejszymi niż i tak były - powiedział Jarosław Kaczyński w niedzielę 10 stycznia.
bDyILMJV
To, że jej nie ma wśród nas, to naprawdę wielki cios i ból. Także i dla mnie to cios bolesny i niespodziewany. Pamiętam, że jeszcze przed swoją niewczesną i niespodziewaną śmiercią tutaj w kościele po mszy wygłaszała z tego miejsca piękne patriotyczne wiersze. Słuchaliśmy ich z podziwem i uwagą, ale nie wiedzieliśmy, że to pożegnanie - dodał prezes PiS.
bDyILMKq
KOMENTARZE
(66)
Warto było ?
5 dni temu
To twoja obsesja władzy doprowadziła do tej tragedii , jesteś winny !!!
Ofiary
5 dni temu
Sumienie się odezwało ??? Tak , tak , nie zapomnimy ci tego !!!
Kamiński
5 dni temu
poniewierał brata , kazał mu lecieć do Brukseli żeby walczyć o krzesła z Tuskiem , następnie kazał mu lecieć do Gruzji na wojnę gdzie mógł zginąć dobrze że pilot odmówił lądowania za co został zwolniony , a potem do Smoleńska za co został zwolniony , oskarżasz innych a gdzie twoje SUMIENIE i twojego sztabu , kiedyś i tak usłyszymy rozmowę przez telefon z bratem
bDyILMKr
Chor.
5 dni temu
I co z tą prawdą której miał dowieść Maciarewicz? Tyle lat PiS rządzi i ani wraku w Polsce nie ma,ani czarnych skrzynek. .. Tylko podkomisja Maciarewicza doi regularnie kasę za jakieś niby badania.
dec
5 dni temu
Prezes skończ już z tymi miesięcznicami bo to już nawet nie jest śmieszne.
Najnowsze komentarze (66)
pilot
1 godz. temu
W Tbilisi nie udało się, za to w Smoleńsku poszło Ci lepiej
Jędraszewski
2 dni temu
Kim Kaim bełkoce coś o pozegnaniu. Ale nie poczuwa się do winy za śmierć ludzi którzy lecieli na zaproszenie braciszka
gość
3 dni temu
Przyznaję panu rację. Wielka szkoda pani Łaniewskiej.
3333
4 dni temu
Poczytałem komentarze i ze smutkiem stwierdziłem że Polskę obsiadła szarańcza która, przy każdej okazji, daje upust swojej żarłoczności wszędzie gdzie tylko jest możliwość
666
4 dni temu
Brat czeka a ty co?
Melania
4 dni temu
Siedzimy w tej samej lodzi. Plynmy wiec razem. Drugiej arki Noego nie bedzie. Zadza posiadania i wladzy moze czlowieka opetac
ktośtam
4 dni temu
"Kłamstwo ma krótkie nogi"- prędzej czy później będzie siedział.
Janbezziemi
4 dni temu
Chwalmy pana, nawet premierowi dał czapkę potrzymać !!! Ludzki Pan!!!
bDyILMKj
Twój nick
4 dni temu
Nawet starzy komuniści na koniec życia wracają do Boga. Ostatnie ich lata nie zmyją grzechów młodości i krzywd wyrządzonych innym osobom. Nie ma takiego wybielacza życiorysów, nawet w Lidlu.
YES
4 dni temu
W imieniu własnym i milionów Polaków wzywamy Jarosława Kaczyńskiego do rezygnacji z działalności politycznej i przejścia na emeryturę. Dość szkód jakie uczynił Polsce.
Miś
5 dni temu
Dochodzimy, dochodzimy, dochodzimy...a miliony z naszych kieszeni na komisję płyyyyną....
kkkk
5 dni temu
Kończ waść wstydu oszczędź. Jak on odejdzie z polityki to to będzie moje własne, kolejne, prywatne święto państwowe, które będę celebrował co roku.
chwała ojcze
5 dni temu
No też coś .Niewierzący przy ołtarzu. To jest obraza uczuć religijnych Polaków
NieChodzę
5 dni temu
Kaczyński=PiS, PiS=kościół, Kaczyński=kościół. Mam gdzieś taki upartyjniony i ukaczony kościół. Niech sobie do niego chodzi lepszy sort, PiS, narodowo-socjaliści i kibice. Nie chodzę.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić