Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Kaczyński z hitlerowskim wąsikiem. Zapadł wyrok

17
Podziel się

Na Twitterze pojawiła się grafika przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego z hitlerowskim wąsikiem. Nie obyło się bez procesu, który wygrał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński z hitlerowskim wąsikiem. Zapadł wyrok
Jarosław Kaczyński. (Getty Images)
bEUDiAiJ

Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z hitlerowskim wąsikiem pojawiło się na Twitterze w 2019 roku. Pewien internauta na fotografii z 2017 roku zrobionej w momencie, gdy Kaczyński wykrzykiwał w stronę opozycji "Zdradzieckie mordy! Jesteście kanaliami" dorysował wąsa, który przypomina do złudzenia wąs niemieckiego dyktatora.

Zdjęcie to udostępnił na swoim profilu marszałek województwa mazowieckiego - Adam Struzik. Choć autorem zdjęcia nie był, to doczekał się pozwu ze strony prezesa PiSu z powodu naruszenia dóbr osobistych. Przedstawiciel Jarosława Kaczyńskiego tłumaczył, że jako osoba publiczna jego aktywność w sieci ma charakter opiniotwórczy.

bEUDiAiL
Patrząc na wizerunek powoda [Kaczyńskiego], który jest jednym z głównych uczestników życia politycznego, publicznego, który kieruje w Polsce de facto zjawiskami politycznymi, po prostu uważałem, że ten komentarz, jeszcze raz powtarzam: sarkastyczny, pokazuje nam, że żyjemy w rzeczywistości, w której ten wizerunek jest groźny. Groźny dla przyszłości nas wszystkich - cytuje Struzika "Gazeta Wyborcza".

Na sali rozpraw prezesa PiSu reprezentował mec. Salus. Dlaczego Jarosław Kaczyński nie pojawił się na rozprawie? Jego pełnomocnik poinformował, że nie ma do dodania niczego więcej, niż to, co zawarto w pozwie.

bEUDiAiR

Sąd Okręgowy uznał Adama Struzika za winnego bezpodstawnego i bezprawnego naruszenia dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego. Swoje przeprosiny będzie musiał opublikować na Twitterze. Do tego zgodnie z życzeniem prezesa, Struzik będzie musiał wpłacić datek na cele dobroczynne. 10 tys. zł ma trafić na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto marszałek województwa mazowieckiego poniesie koszta sądowe.

Zobacz także: Marek Suski się zdenerwował. Padło pytanie o Jarosława Kaczyńskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUDiAjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Aldi
7 miesięcy temu
Zastanawiam się czy wąsik Adolfa to dobry pomysł, zdecydowanie lepszy wąs to wujka Stalina, on też gnębił swoich rodaków.
Piotr
7 miesięcy temu
I bardzo dobrze niech płaci dla przykładu w sieci nikt nie jest anonimowy i nie wolno nikogo obrażać !
Newer
7 miesięcy temu
Dlaczego prezydentowi, premierowi, ekspertowi, profesorowi bez tytułu, wielmożnego i wszystko wiedzącego gatunkowi drobiu dorysował wąsy. Przecież powinien pióra, a po za tym i tak jak on śmiał
bEUDiAjn
No czemu
7 miesięcy temu
A czemu lempartowa i jej grupka nie dostaly mandatow za przeklinanie ?
Wilga
7 miesięcy temu
On i bez wąsika nie lepszy.
stary wierny
7 miesięcy temu
Gdyby nosił maseczkę to by nie musiał się golić!
Gajowy
7 miesięcy temu
Oczywiście to głupota. "Hitlerowski wąsik" był bardzo popularny w latach 30-tych, a nawet po wojnie, również w Polsce. Oczywiście tu chodziło o trafny 🥴 kontekst
Boss
7 miesięcy temu
Brawo Struzik.
Oczywista Ocz...
7 miesięcy temu
A kaczynski nie przeprasza co jemu to wolno?...dla mnie i bez wąsa jest tyranem
Jupi
7 miesięcy temu
Żeby wąsy rosły, to facet musi mieć jaja...
Prawydolewego...
7 miesięcy temu
ZSL była przystawką PZPRu teraz PSL jest przystawką PO!
Gosc
7 miesięcy temu
A co Struzikowi miał kupić jeszcze kwiatki? Ci myślał ze mu wszystko wolno?Struzik był takim bohaterem gdy wystawiał zdjęcie pana Kaczyńskiego ale gdy trzeba ponieśc konsekwencje to strach obleciał . Takich tchórzow jest wielu wśród posłów .
1234
7 miesięcy temu
Ten wąsik to on powinien mieć tak na stałe,
bEUDiAjf
szkonmak
7 miesięcy temu
A ponadto marszałek wszystkich marszałków w Polsce powiedział, że ten wyrok mu lata i nie będzie nikogo przepraszał. No i co mu zrobicie? Jak nie będzie przepraszać, to chyba też nie zapłaci kasiory.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić