Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Syn Kadyrowa. Oto, co robi 14-latek z Czeczenii

Ramzan Kadyrow, jeden z czeczeńskich przywódców walczących po stronie rosyjskiej w czasie wojny w Ukrainie, zszokował wszystkich. W sieci pojawiły się nagrania z Mariupola, na których widać... jego 14-letniego syna w mundurze. Polityk powiedział, że syn musi poznać "sukcesy i potrzeby naszych towarzyszy broni".

Syn Kadyrowa. Oto, co robi 14-latek z Czeczenii
Ramzan Kadyrow pokazuje swojemu 14-letniemu synowi, jak wygląda wojna (Getty images, Mikhail Svetlov)

Były premier Czeczenii Ramzan Kadyrow bierze udział w wojnie w Ukrainie. Polityk walczy po stronie rosyjskiej i brał ostatnio udział w oblężeniu Mariupola.

Zabrał nastoletniego syna na wojnę

Teraz do sieci wyciekło szokujące nagranie. Wynika z niego, że Kadyrow na wojnę zabrał swojego 14-letniego syna Adama.

Nagranie przedstawia obu panów. Nastolatek ubrany jest w mundur, a ojciec oprowadza go po szpitalu w zniszczonym ukraińskim mieście portowym. Chłopak zobaczył też szpitalne łóżko Rusłana Gieremiejewa - jednego z popleczników swego ojca, który podejrzewany jest o zlecenie zabójstwa opozycjonisty Borysa Niemcowa [czołowego wroga Putina i byłego wicepremiera, zastrzelonego w pobliżu Kremla w 2015 roku - przyp.red.], który również miał brać udział w szturmie na Mariupol.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

45-letni Kadyrow powiedział, że chce, aby syn, który jest jednym z jego dwanaściorga dzieci, "uczył się z pierwszej ręki o sukcesach i potrzebach naszych towarzyszy broni". Dał też jasno do zrozumienia, że ​​nie zgadza się z posunięciem Rosji w celu zmniejszenia presji wojskowej na Kijów, zamiast tego ślubując poprowadzić inwazję na stolicę.

W tym tygodniu ojciec Adama został awansowany do stopnia generała-porucznika. Jak podaje "Daily Mail' widziano, jak były polityk przedstawia chłopca generałowi armii rosyjskiej, mówiąc: "Oto mój Adam".

Wkrótce wykonamy powierzone zadania w Mariupolu i zdamy raport prezydentowi Federacji Rosyjskiej o gotowości zdobycia Kijowa - miał przekonywać generała Kadyrow.

Adam Kadyrow znany jest w kraju jako nastoletni bokser. Słynna jest jego ubiegłoroczna walka, którą stoczył z zawodnikiem z Kabardo-Bałkarii [autonomicznej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej - przyp.red. ] Asłanem Bittirowem.

Według relacji rosyjskiego niezależnego portalu "Meduza", kiedy Bittirow zadał kilka silnych i celnych ciosów Kadyrowowi, sędzia przerwał walkę i zaczął odliczać nokdaun... Bittirowowi. Jego sekundant rzucił wówczas ręcznik na ring, co oznacza poddanie walki. W całym kraju świętowane jednak było "zwycięstwo" Kadyrowa.

Oprócz tego nastolatek jest kolekcjonerem zegarków. W swojej szkatułce posiada m.in. oryginał Richarda Mille, który kosztował ponad 263 000 funtów, czyli ok. miliona zł.

Były premier Czeczenii oskarżany jest o stosowanie tortur na wrogach w swoim kraju. Często nazywany jest "synem, którego Putin nigdy nie miał" za swoją pobożną lojalność wobec przywódcy Kremla.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić