Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Kanada. Zwolnili ochroniarza. Bo odmówił zabicia niedźwiadków

51
Podziel się:

W 2015 roku Bryce Casavant został zwolniony po tym, jak odmówił zastrzelenia dwóch małych niedźwiadków. Mężczyzna zdecydował się na załatwienie tej sprawy drogą sądową. Po 5 latach walki Bryce wygrał.

Kanada. Zwolnili ochroniarza. Bo odmówił zabicia niedźwiadków
Mężczyzna odmówił zabicia młodych niedźwiadków i został zwolniony. Przez 5 lat toczył walkę w sądzie (Pixabay, alexsuttcliffe)

Bryce Casavant został wysłany do parku, który znajdował się niedaleko miasta Port Hardy w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Ludzie zgłaszali, że w okolicy pojawił się niedźwiedź, który wyjadał żywność ludziom.

Kiedy mężczyzna dotarł na miejsce, zastrzelił niedźwiedzicę, co jest zgodne z tamtejszymi przepisami: nakazują zabić niedźwiedzia, który jest zależny od ludzkiej żywności. Bryce dostrzegł również 2 małe niedźwiadki. Zdecydował się ich nie zabijać, zwłaszcza że nie wyjadały jedzenia.

Kanada. Ochroniarz zwolniony po tym, jak odmówił zabicia niedźwiadków

Zamiast zabijać młode, Bryce zawiózł je do weterynarza, który je przebadał i przekazał North Island Recovery Center - napisano w raporcie sądowym cytowanym przez portal unilad.com.

Niedługo później niedźwiadki wypuszczono na wolność. Niestety przełożony Casavanta uznał jego działania za nieposłuszeństwo i zawiesił Bryce'a. Zarzucił mu "zaniedbanie obowiązków". Wkrótce po tym Casavant został zwolniony.

Mężczyzna spędził lata na walce w sądzie. W tym tygodniu Sąd Apelacyjny Kolumbii Brytyjskiej orzekł na jego korzyść. "Czuje, że czarne chmury, które wisiał nade mną i moją rodziną, zaczynają się rozchodzić" - powiedział w rozmowie z "The Guardian". "Jednak to słodko-gorzkie uczucie. Zastrzelenie niedźwiedzia nigdy nie powinno mieć miejsca" dodał.

W styczniu 2020 roku organizacja Pacific Wild, która zajmuje się ochroną przyrody i współpracuje z Casavantem, odkryła, że ​​w ciągu ostatnich ośmiu lat zabito ponad 4500 niedźwiedzi, w tym 4341 niedźwiedzi czarnych.

Zobacz także: Leśne macierzyństwo. Niedźwiedzie mamy opiekują się młodymi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Goldengecko
2 lata temu
Przynajmniej człowiek śpi spokojnie bo po zabiciu dwóch małych bezbronnych niedźwiadków można by tylko porównać jakby ktoś podszedł wyciągnął czyjeś niemowlaki z wózka i roztrzaskał o beton
Stary Grzyb
2 lata temu
Rozumiem, że ten przełożony Pana Casavanta żyje, miewa się doskonale i żadnych kłopotów nie miał? Podobnie wszyscy ci, "dzięki" którym istnieje przepis, że niedźwiedzia, który uzależnił się od ludzkiego jedzenia, należy zastrzelić? Wprawdzie Pan Casavant stanowi chlubny wyjątek, ale jednak potwierdza się słuszność stwierdzenia, że zwierzę czyni tyle zła, ile musi, a człowiek tyle, ile może. Żal, że nie będzie okazji spotkać tego przełożonego gdzieś na odludziu, bez kamer i świadków ...
Zdziwieni?
2 lata temu
Wypierają je z ich terytorium a potem zabijają matkę młodym...
GRIM
2 lata temu
Kanada jest na 10 miejscu na świecie jako emitent CO2 !
Sun Tzu
2 lata temu
Człowiek, to najgłupszy gatunek w historii tej planety - niestety.
NIK
2 lata temu
Zawsze chybią komentarze najważniejsze... że absurdy władzy czekają na wasze "błędy", a przestępcy "mają niepisany immunitet".
1,2....
2 lata temu
Szaleni ludzie...to niby gdzie mają się "zadomowić",zamieszkać dzikie zwierzęta??? w miastach ??? Człowiek to najbardziej niszczycielski GATUNEK żyjący na ZIEMI ! Niebawem zniszczymy planetę,na której mieszkamy!
...
2 lata temu
Rozumiem gdyby niedźwiedź stwarzał zagrożenie życia czy strzelać w obronie własnej... ale to już przesada.
alik
2 lata temu
W PRZYRODZIE POWINNA BYĆ RÓWNOWAGA,KAŻDY NA TYM ŚWIECIE POWINIEN MIEĆ PRAWO DO ŻYCIA I JEGO POWIELANIA,CZYLI RODZENIA SIĘ I UMIERANIA W SPOSÓB NATURALNY.
Adi
2 lata temu
Misiek kradnie jedzenie i kara śmierci. Człowiek gwałci dziecko i wakacje
Policjant
2 lata temu
Premier tego śmiesznego kraju Justin Trudeau jak był z wizytą w Oświęcimiu to w swojej przemowie na kanwie zalewających Europe imigrantów powiedział że musimy uczyć się kochać osoby innych narodowości. No cóż w jego własnym kraju rdzennych Indian tak "kochali" "ze ich zakochali na śmierć" co dopiero w zeszłym roku przez trybunał w Hadze zostało oficjalnie uznane za ludobójstwo takie samo jakiego dopuszczono się w byłej Jugosławii
joli
2 lata temu
W AMERYCE JEST PROSTA ZASADA,CZŁOWIEK PRZYJEŻDŻA DO AMERYKI I WYBIJA ICH WŁAŚCICIELI ZAJMUJĄC ICH MIEJSCE,PODOBNIE ZE ZWIERZĘTAMI,BUDUJE DOM W GÓRACH CZY POD LASEM I KTO SIĘ ZBLIŻY TO ZABIJA!AMERYKA?
andrzej
2 lata temu
powinien dostac jeszcze kilka milionow dolarow odszkodowania!!!!! zwierzat sie nie zabija!! usypia sie i odwozi kilometry w geste lasy kanady!!! i to jeszcze matka dzieci! szacunek dla tego ochroniarza!!! TO MY LUDZIE JESTESMY NA TERENACH ZWIERZAT!! SA GLODNE SZUKAJA POKARMU!!!!
EGweg
2 lata temu
trzeba mieć jaja by się postawić, ale warto to czasem zrobić.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić