o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Robert Czykiel
|

Dramat podczas koszenia trawy. Kosiarka ucięła sarnom nogi

129
Podziel się

W miejscowości Jaworze kosiarka ucięła nogi trzem młodym sarnom. Obrażenia były na tyle poważne, że zwierzęta trzeba było uśpić.

Dramat podczas koszenia trawy. Kosiarka ucięła sarnom nogi
Kosiarka obcięła sarnom nogi (Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik")
bDoOIoad

Trwa sezon na koszenie traw, a z tym wiążą się dramaty wielu zwierząt. Tragedia wydarzyła się w niewielkiej wsi Jaworze niedaleko Bielska-Białej. W trakcie koszenia ciężko ranne zostały trzy młode sarny.

Dramat w Jaworzu. Kosiarka ciężko raniła sarny

Jak informuje portal beskidzka24.pl, kosiarka ucięła sarnom nogi. Ciężko ranne zwierzęta trafiły do ośrodka "Mysikrólik", który ratuje dzikie zwierzęta. Niestety, tym razem nie było szczęśliwego zakończenia.

- Ze względu na rozległe obrażenia nie udało się ich uratować. Konieczna była eutanazja zwierząt - poinformował ośrodek "Mysikrólik".
bDoOIoaf

Trzeba pamiętać, że w wysokich trawach często żyją dzikie zwierzęta. Co roku wiele z nich traci życie lub zdrowie podczas koszenia. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność.

- O tej porze roku w wysokich trawach na nieużytkach, przy zagajnikach, ale też tam, gdzie sarna może swobodnie wejść, można natknąć się na młode sarny, zające. Przy koszeniu dochodzi później do dramatów - komentuje w portalu beskidzka24.pl Sławomir Łyczko z "Mysikrólika".
Zobacz także: Kulturalna sarenka. Potrafiła zachować się na pasach

Ośrodek apeluje, aby przed rozpoczęciem koszenia sprawdzić teren, czy nie ma tam zwierząt. Najlepiej też zacząć koszenie od środka. Wtedy jest szansa, że zwierzyna się spłoszy i zdąży uciec w bezpieczne miejsce.

bDoOIoal

Czytaj także:

bDoOIoaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(129)
Pablo E.
6 miesięcy temu
I kurde, ależ przykry incydent. Ależ cierpią te maluchy... żal.
Ech
6 miesięcy temu
Smutne
mariusz
6 miesięcy temu
Małe sarny jak usłyszą hałas natychmiast ukrywają się jak najgłębiej w trawie by ich nie było widać - to ich jedyna metoda ochrony przed drapieżnikami
bDoOIoaH
ja-aska
6 miesięcy temu
Straszne...i po co kosić? aby było ładniej? Przecież to natura, zostawcie ją! Wysokie trawy absorbują wodę, pobierają więcej CO2,wydalają więcej tlenu - same korzyści dla ekosystemu
racjusz
6 miesięcy temu
Przecież jakiekolwiek urządzenie do koszenia (poza kosą i sierpem) bardzo hałasuje, więc zwierzęta z reguły od razu uciekają. Co stało się w tym przypadku? Zaczęli jednocześnie kosić z kilku stron i sarny były w potrzasku? Czy może to celowe działanie?
Najnowsze komentarze (129)
Grabek
6 miesięcy temu
A można było na grilla je wrzucić...
WŚCIEKŁY
6 miesięcy temu
TE SARNY ZABIŁA UE !!!!! Przed wejściem polski do ue pogłowie bydła było prawie dwukrotnie większe i kosiło się 60% łąk . DZISIAJ KAŻDY KTO MOŻE ŁAPIE BYLE SKRAWEK ŁĄKI ABY BRAĆ DOPŁATY !!!! CZĄSTKO SĄ TO LUDZIE NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO Z ROLNICTWEM !!!!! Wielu udaje rolników aby płacić KRUS zamiast ZUS a przy okazji brać dopłaty .
ELSA
6 miesięcy temu
JAAK WYSOKA MUSIAŁA BYĆ TA TRAWA ŻE NIE BYŁO WIDAĆ TRZECH SARENEK --- COŚ TU NIE PASUJE...........
ToZmienić!
6 miesięcy temu
Po co to koszenie??? Bo Unia tego wymaga! Łąki nadodrzańskie to teraz szorstka trawa, nie ma ziół, kwiatów, pszczół, motyli, zabija się drobne zwierzęta - jeże, zające, jaszczurki, ptaki, a nawet sarny. Czy nie ma w Polsce ludzi mądrych, tylko są tacy, co za kasę z UE będą ślepo robić szkodliwe dla polskiego środowiska naturalnego takie głupie rzeczy????
Anonimowy
6 miesięcy temu
Jadące samochody też rozjeżdżają zwierzęta, a i masa różnych zwierząt jest przerabiana na pokarm te sarenki wróciły by do ekosystemu
Kto
6 miesięcy temu
No ale z racji tej że Polska to kraj paradoksu to można niewinnym zwierzęta obciąć kończyny i nie ponieść za to żadnej odpowiedzialności 😁😁😁To trochę tak jak by się było w rządzie lub księdzem im wszystko wolno
Agi
6 miesięcy temu
Biedne maleństwa ledwo przyszły na świat i musiały cierpieć.
Peter
6 miesięcy temu
Sarna po urodzeniu zostawia młode w zaroślach lub trawie i wraca do niego co ok. 3 godziny aby je nakarmić. Młode przez 2 tygodnie nie wydaje zapachu ani głosu. Dlatego znalezionego nie wolno dotykać bo matka czując obcy zapach do niego nie wróci a i drapieżniki je wyczują. Więcej niż od kosiarek ginie od interwencji ludzi którzy w przeświadczenie że pomagają zabierają je lub dotykają. Odchowanie małego bez antygenów z mleka matki niemożliwe.
bDoOIoaz
Darek
6 miesięcy temu
Zastanawiam się co to była za kosiarka bo taka którą można obciąć kończyny używała się w latach 80/90siątych no i 3 na raz dziwne.
Gość
6 miesięcy temu
W Niemczech puszczają drony zanim zaczną kosić i tak ratują wiele zwierząt ale u nas wystarczyłoby żeby zanim zacząć kosić sprawdzić teren i koszenie zaczynać od środka smutne ludzie gatunek myślący szkoda tylko zwierząt
Krasnal
6 miesięcy temu
Jeśli jest duża trawa to ci kosiarze powinni być bardzo czujni bo chyba nie pierwszy raz koszą trawę tak jak było u nas nad Wisłą tylko tam nie było saren a koszący ględził przez komurki takich co to zrobili to solidnie pojechać po kieszeni to by może nauczyło przy pracy uwagi a kasę przeznaczyć na schronisko
Xhjsdind
6 miesięcy temu
Kosiarka sama uciela? Chyba ktoś prowadził ta kosiarkę myślę!!!!
Witold
6 miesięcy temu
Niech ktoś pomyśli i zrobi nakaz stosowania kamer termowizyjnych ktore by zatrzymywały maszynę po wykryciu ciepła zwierzaczka.
Ignacy
6 miesięcy temu
Po co w ogóle kosić trawy, nie skoszona trawa zachowuje więcej wilgoci i nie schnie gleba jak po skoszeniu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić