Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Skandal w polskim szpitalu. Pobudzenie pacjentki zaalarmowało lekarzy

200
Podziel się

Duchowny miał molestować półprzytomną niepełnosprawną starszą kobietę na oddziale geriatrycznym w jednym ze szpitali na południu Polski — informuje RMF FM. Działo się to jeszcze w 2017 roku, ale dopiero teraz wyszło na jaw, mimo że szpital poinformował o tym kurię w Krakowie natychmiast.

Skandal w polskim szpitalu. Pobudzenie pacjentki zaalarmowało lekarzy
Zdjęcie poglądowe (East News, Grzegorz Bukala)
bELiyNQl

Do bulwersującego incydentu miało dojść jeszcze w 2017 roku na oddziale geriatrycznym w jednym ze szpitali na południu Polski. Tam przez długi czas codziennie z religijną posługą przychodził mieszkający w okolicy ksiądz. Lekarze zauważyli, że jedna z niepełnosprawnych pacjentek prawie po każdej jego wizycie była pobudzona. Miała też mówić, że "odwiedził ją szatan".

Ksiądz miał molestować niepełnosprawną kobietę

Pracownicy szpitala zaczęli ustalać możliwe przyczyny dziwnego zachowania kobiety i odkryli szokującą prawdę. Według ich informacji, w kwietniu 2017 roku przyłapali księdza na kontaktach z półprzytomną pacjentką. Miał on dotykać ją w sposób, który jednoznacznie wskazywał na molestowanie.

bELiyNQn

Władze szpitala zareagowali wtedy natychmiast — duchowny otrzymał zakaz wstępu do placówki. O fakcie molestowania poinformowano też kurię w Krakowie, która dopiero w sierpniu 2017 roku zareagowała — odwołała księdza z funkcji kapelana w kilku placówkach medycznych. Jednak nie zawiadomiła o tym policję.

Sprawa wyszła na jaw dopiero 4 lata później

Dopiero w lutym tego roku do śledczych z Małopolski trafiło zawiadomienie o molestowaniu starszej kobiety w szpitalu. Kapłan Kazimierz K. usłyszał zarzut molestowania seksualnego osoby niepoczytalnej. Będzie odpowiadał za czyn z art. 198 kodeksu karnego. Jak dowiedziało się nieoficjalnie radio RMF FM, mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów.

bELiyNQt

Z ustaleń RMF FM wynika, że władze szpitala kilkakrotnie zwracali się do kurii w Krakowie, aby zareagowała na zdarzenia i w końcu zajęła się sprawą. Jednak przez wiele lat tę prośbę ignorowano. Rzecznik krakowskiej kurii nie był w stanie wytłumaczyć, dlaczego kościelne władze przez lata zwlekały z zawiadomieniem prokuratury.

Jędraszewski popełnił przestępstwo?

Prokuratorzy prawdopodobnie będą teraz też badać, czy arcybiskup Marek Jędraszewski nie popełnił przestępstwa, nie zawiadamiając od razu policji o fakcie molestowania. Jak powiedział ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski radiu RMF FM, zgodnie z prawem papieskim Jędraszewski miał obowiązek zawiadomić Stolicę Apostolską o fakcie wykorzystania seksualnego osoby "dorosłej bezbronnej".

bELiyNQu
Zobacz także: "Zejdź, człowieku, ze sceny". Krzysztof Gawkowski bezlitosny dla abp. Marka Jędraszewskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELiyNQO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(200)
Jak to?
2 miesiące temu
"...dlaczego kościelne władze przez lata zwlekały z zawiadomieniem prokuratury..."A ja sie pytam dlaczego szpital nie powiadomił od razu tez policji?
Pan Elektryk
2 miesiące temu
Ministranta po śniadanku. Staruszkę na podwieczorek.Ksiądz też "człowiek". Skoro inni mogą to czemuż im nie wolno?
Wkurzona 1212
2 miesiące temu
A teraz odprawia msze w Bachowicach. Powinni go usunąć
bELiyNQP
Maciora
2 miesiące temu
Nosił wilk razy kilka - ponieśli i wilka :-)
Jacek
2 miesiące temu
Jędrula, twoi kolesie serdecznie molestują z euchartystą, a ty co - święty jakiś?
Ala
2 miesiące temu
Każdy duchowny powinien być wyposażony w sztuczne pochwy, odbyty,członki. Chińskie sklepy oferują takie gadżety. Tanie a pewnie były by praktyczne.
Emeryt
2 miesiące temu
Jędraszewski powinien za to siedzieć razem z tym księdzem. Ale w tym chorym kraju... To zamach na chrześcijaństwo, kościół,tradycje i wartości nasze ukochane. A poza tym to nic się nie wydarzyło a są to plotki rozsiewane przez gendery i elgiebety
Ewa .
2 miesiące temu
Jędraszewski i wszystko jasne .
Anna
2 miesiące temu
Szpital do prokuratury takze
Ela
2 miesiące temu
Antychryst,tylko rozwiazanie konkordatu
asd
2 miesiące temu
Wszystko ładnie pięknie tylko dlaczego szpital nie powiadomił policji tylko kurię
Bar
2 miesiące temu
Ludzie chodzą do kościoła i udają że nic się nie dzieje.ksieza do roboty tak jak tysiące ludzi a dobre rady do piekła!
Andrzej
2 miesiące temu
Szpital beznadzieja. Zawiadamia kurie zamiast policję. Ludzie czy wy nie rozumiecie że kościół wszystko zamiata pod dywan? Ile czasu trzeba by do was to dotarło?
bELiyNQH
Michael
2 miesiące temu
Nie myśl KK że ujdzie ci to płazem. Bóg Was wszystkich rozliczy za zgorszenie maluczkich . Nie chciałbym byc w waszej skórze. Czas szybko goni i staniecie przed jedynym sprawiedliwym sadem, Bożym. A nie pisowskim
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić