Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Podpalono polski kościół w Glasgow. Złapano podejrzanego

5
Podziel się

W nocy z 27 na 28 lipca spłonął kościół pod wezwaniem św. Szymona w Glasgow. Funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać 24-letniego mężczyznę podejrzanego o celowe podpalenie świątyni. Kościół od czasów II wojny światowej był polonijnym centrum kultu religijnego.

Podpalono polski kościół w Glasgow. Złapano podejrzanego
Pod koniec lipca w Glasgow spłonął polski kościół (Twitter, Archdiocese of Glasgow)
bETuNqid

W niedługim czasie po pożarze policja podawała, że pożar świątyni nie był efektem przestępstwa z nienawiści ani przestępstwa dokonanego na tle religijnym. Pomimo to we wtorek 17 lipca policja ogłosiła aresztowanie 24-latka podejrzanego o celowe podpalenie kościoła. Nie podano informacji odnośnie jego narodowości ani motywów działania.

Policja poinformowała również o tym, że obecnie nie poszukuje nikogo więcej w związku z tym wydarzeniem. Funkcjonariusze dodali również, że w dalszym ciągu będą patrolować te okolice.

bETuNqif
Zniszczenie kościoła św. Szymona było strasznym ciosem dla ludzi w całym Glasgow, którzy postrzegali go jako duchowy dom. Wiadomość, że policja aresztowała i postawiła zarzuty mężczyźnie w związku z umyślnym wznieceniem ognia w kościele, tylko spotęguje ból dla wszystkich tym dotkniętych - piszą na Twitterze przedstawiciele katolickiej archidiecezji w Glasgow.

27 lipca o godzinie 2:40 do miejscowego posterunku straży pożarnej dotarła informacja o pożarze kościoła pod wezwaniem św. Szymona. Zdarzenie miało miejsce w dzielnicy Patrick w zachodniej części Glasgow. W akcji ratunkowej uczestniczyło około trzydziestu strażaków. Jednak kościół został bardzo poważnie uszkodzony, runął jego dach i zniszczone zostały wszystkie okna.

bETuNqil
Zniszczenie kościoła św. Szymona będzie ciosem dla ludzi nie tylko w zachodniej części Glasgow, ale też znacznie dalej. Choć niewielki rozmiarem, kościół św. Szymona był często odwiedzany i stanowił duchowy dom polskiej społeczności na zachodzie Szkocji, która założyła tam sanktuarium. Kościół św. Szymona był bardzo kochanym punktem na mapie - dodała archidecezja w Glasgow.
Zobacz także: Śmiertelny wypadek na A1. Dramatyczne nagranie świadka z momentu zdarzenia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETuNqiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
mmm
3 miesiące temu
co budynek winny ?
A czy
4 miesiące temu
pamiętajcie o Janie Husie, Giordano Bruno, Kathrin Zimmermann czy Joannie d’Arc?!... Ogień to oręż bardzo chętnie stosowany przez funkcjonariuszy watykańskiej mafii więc "oko za oko"...
Hrudst7
4 miesiące temu
Niech sobie wezną z Polski unasz kościółów dostatek. 😂
bETuNqiH
Jasama
4 miesiące temu
Jak na tle religijnym to wiadomo kto. Nie podano narodowosci czyli dziala poprawnosc polityczna. Splonął by meczet to wojna na ulicach gotowa.
Prawda
4 miesiące temu
Nie podali że to członek LGBT+ a to dziwne
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić