Katastrofa lotnicza pod Gnieznem. Wydobyto ciało pilota

23

Katastrofa lotnicza pod Gnieznem na Jeziorze Kłeckim. We wtorek 29 marca do wody spadła awionetka. Nie żyje pilot maszyny, 55-letni obywatel Niemiec. Służby ustalają dokładną przyczynę zdarzenia.

Katastrofa lotnicza pod Gnieznem. Wydobyto ciało pilota
Awionetka zatonęła w Jeziorze Kłeckim. Nie żyje 55-letni obywatel Niemiec (Facebook, KPP w Gnieźnie)

Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, na Jeziorze Kłeckim zatonęła awionetka. Do zdarzenia doszło we wtorek. Zgłoszenie wpłynęło około godz. 15:30. Świadek zauważył "jak małe urządzenie latające spadło z wysokości do Jeziora Kłeckiego, po czym zatonęło".

Akcja ratunkowa była prowadzona do godz. 22:00, jednak nie udało wyłowić się maszyny ani jej pilota. Ponownie wznowiono poszukiwania następnego dnia w godzinach porannych. Maszyna, po upadku do akwenu, osiadła na głębokości około 3 metrów.

Wyspecjalizowani płetwonurkowie-strażacy, którzy pojawili się na miejscu wydobyli ciało pilota. Niestety 55-letni mężczyzna, obywatel Niemiec, mimo udzielonej pomocy zmarł. Płetwonurkowie sprawdzali również, czy w maszynie lub innych miejscach pod wodą nie znajdują się inne osoby. Na ten moment nikogo więcej nie znaleziono.

Rozbita maszyna to dwuosobowa awionetka. Jej wrak udało się wyłowić w środę w godzinach popołudniowych. Jak informuje KPP w Gnieźnie, awionetka została poniesiona z dna.

Wrak do godzin popołudniowych, 30 marca br. znajdował się pod wodą. Został już podniesiony z dnia przy pomocy specjalnych balonów napełnionych powietrzem, zholowany i wydobyty na nabrzeże, gdzie pod nadzorem prokuratora będą prowadzone oględziny - informują służby.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Samolot przewrócił się do góry kołami. Awaryjne lądowanie pod Warszawą
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić