aktualizacja 

Sołtys z Lubelszczyzny nie wytrzymał. Taki baner postawił przy drodze

259

Sołtys miejscowości Stara Wieś-Kolonia (woj. lubelskie) wypowiedział "banerową wojnę" burmistrzowi powiatowego miasta Łęczna. Artur Stec zadbał, by w okolicy pojawił się baner ostrzegający o niewyremontowanej drodze.

Sołtys z Lubelszczyzny nie wytrzymał. Taki baner postawił przy drodze
Sołtys nie wytrzymał. Taki baner postawił przy drodze (AKPA, LLE24, AKPA, LLE24)

Mieszkańcy wraz z sołtysem miejscowości Stara Wieś-Kolonia są oburzeni. Od lat nie mogą doprosić się o remont miejscowej drogi. - To był mój kandydat. Popierałem go w 2018 roku. Obiecywał nam drogę, ale jej nie ma - mówi "Dziennikowi Wschodniemu" sołtys miejscowości Artur Stec. W ten sposób ocenił burmistrza Łęcznej, czyli miasta powiatowego, Leszka Włodarskiego.

Sołtys zadbał, by w okolicy stanął baner ostrzegający o niewyremontowanej drodze. Na tablicy widnieje napis: - Uwaga!!! Jeździsz drogą wstydu gminy Łęczna przepraszamy - mieszkańcy - czytamy. W okolicy błotnistej drogi pojawiły się trzy plandeki z wielkimi napisami. Jednak, jak zapowiada sołtys, to z pewnością nie koniec:

Na razie są trzy takie, ale zgłoszą się kolejni chętni do postawienia - zapewnia Artur Stec.

Mieszkaniec Starej Wsi-Kolonii przyznał, że regularnie odwiedzał Urząd Miasta i dopytywał o remont. Nic się jednak nie działo. Błotnista i dziurawa droga wciąż pozostaje taka sama. Dzieci mają chodzić i wracać nią do szkoły.

Trudno uwierzyć, że tak wygląda droga dzieci do szkoły w XXI wieku. Tymczasem w Gminie Łęczna wszystko jest możliwe. Mieszkańcy sołectwa Stara Wieś Kolonia mają dość nieudolności Leszka Włodarskiego. Jeden z nich nagrał poniższy film. To na wypadek, gdyby ktokolwiek z czytelników miał trudności z wyobrażeniem sobie, jak to może wyglądać - czytamy na stronie bloga miejskiego LLE24.pl.

Mieszkańcy mieli nawet zacząć działać na własną rękę. Zadbali, by na błotnistej drodze udało się zawrócić szkolnym autobusom, czy przejechać zwykłym autom. Ktoś oddał nawet część swojej działki, inni wysypali szosę kruszywem, co również było w rękach miasta Łęczna. Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy UM Łęczna w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" zapewnił, że remont jest coraz bliżej.

Jak na warunki wiejskie, droga nie jest w najgorszym stanie. Jednak faktycznie jest dziurawa i tworzą się tam duże kałuże. Doceniamy to, jak energicznie pan sołtys zabiega o remont drogi i m.in. to sprawiło, że podjęliśmy już konkretne działania.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Droga do szkoły uczniów w Gminie Łęczna (Sołectwo Stara Wieś Kolonia)
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić