o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Nowe wieści ws. katastrofy smoleńskiej. Tym razem od Włochów

1952
Podziel się

W marcu 2019 roku świat obiegła informacja, że brytyjscy eksperci znaleźli na elementach samolotu Tu-154M ślady substancji wybuchowych. Ponad dwa lata później taką samą opinię wydali pracownicy laboratorium we Włoszech. Na szczątkach maszyny znajdował się m.in. trotyl, twierdzą. Wieści te przekazało TVP.

Nowe wieści ws. katastrofy smoleńskiej. Tym razem od Włochów
Kolejne zagraniczne laboratorium potwierdziło, że na szczątkach samolotu Tu-154M znajdowały się ślady ładunków wybuchowych. (PAP, YURI KOCHETKOV)
bDTJoHZx

Pierwsze badania szczątków samolotu na okoliczność materiałów wybuchowych zostały przeprowadzone przez Forensic Explosives Laboratory. Zajęli się tym eksperci w laboratorium w hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii. Próbki przekazano również naukowcom z Laboratorium Kryminalistycznego Korpusu Karabinierów w Rzymie, podaje TVP. Wyniki są szokujące.

Katastrofa smoleńska. Trotyl na szczątkach wraku Tu-154M, podaje TVP

Jak podaje TVP Info, eksperci z rzymskiego laboratorium potwierdzili na szczątkach Tu-154M obecność trotylu oraz RDX, inaczej zwanego heksogenem. Aby upewnić się, że ślady substancji wybuchowych znajdowały się wyłącznie na samolocie, zbadano również próbki gleby ze Smoleńska. Tam jednak niczego nie znaleziono.

bDTJoHZz

Na razie nie wiadomo, czy ustalenia włoskich naukowców przyczynią się do szybszego powstania raportu o przyczynach katastrofy lotniczej. Sam Antoni Macierewicz zaprzecza, aby było to możliwe, tłumacząc zwłokę konsekwencjami pandemii koronawirusa. Ze względu na obostrzenia, zagraniczni eksperci nie mogą złożyć podpisów pod dokumentem.

bDTJoHZF

W sobotę 10 kwietnia będą miały miejsce obchody 11. rocznicy katastrofy Tu-154M w Smoleńsku. Antoni Macierewicz prawdopodobnie przedstawi wówczas opinii publicznej tzw. raport techniczny 2.0, zawierający tylko część analiz.

Zobacz także: Zobacz też: Katastrofa smoleńska. Wspomnienie ofiar
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTJoIaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1952)
Xxx
2 tyg. temu
Imiona nazwiska funkcje tych ekspertów poproszę. Nie ma? No i wszystko jasne, kolejne rewelacje Antoniego.
Polacy 🇵🇱
2 tyg. temu
Tvp twierdzi też że najlepsza telewizja jest TVP. Propaganda PIS przed 10 kwietnia nabiera rozpędu.
NeverEndingSt...
2 tyg. temu
Niech sprawdzą, czy covida nie było na skrzydłach.
bDTJoIab
crazy Antonio
2 tyg. temu
bo temat musi się kręcić
Meander
2 tyg. temu
Trotyl na samolotach używany jest do automatycznego otwierania gaśnic. " Eksperci " o tym nie wiedzą? Samolot poleciał z uszkodzonym wysokościomierzem, naprawianym kilkakrotnie wcześniej, procedury w Polsce są olewane.
Najnowsze komentarze (1952)
E.T
1 tyg. temu
Polacy jeżdżą na Zanzibar,Mexico a 3 expertów maciory z Włoch nie może podpisać papierka?Sciema jak cały PiS
kali2010
1 tyg. temu
Wiedza od Salviniego? Super
Kasia
1 tyg. temu
Wiadomość tę podało TVPiS...i wszystko jasne.Oni tylko "prawdę" mówią.
Avadoro
1 tyg. temu
Jak coś takiego podaje TVP, to spokojnie można odłożyć to ad kosz.
MMS
1 tyg. temu
Ponieważ na ciałach nie było śladów wybuchu, żadnego wybuchu skrzynki nie zarejestrowały (w przeciwieństwie do krzyków załogi), wrak był rozrzucony w miejscu gdzie spadł, na obszarze ledwo kilka razy większym od rozmiarów samolotu (z wyjątkiem urwanej końcówki skrzydła i drobnych fragmentów utraconych wcześniej w wyniku uderzeń o drzewa), zniszczenia kadłuba odpowiadają uderzeniu o nierówny teren górnym poszyciem samolotu, i zmielonym przez dolną, masywną część samolotu (wylądował kołami do góry), więc nic nie świadczy o wybuchu. Do czego miał ten trotyl służyć? Do wbicia drzwi w ziemię? Przede wszystkim, od kogo dostali Włosi fragmenty samolotu? Czyż nie z rąk "ekspertów" Macierewicza?
MMS
1 tyg. temu
W jakich ilościach ten trotyl? Kiedyś szkoła lotnictwa wydała ekspertyzę, po badaniach modelu w tunelu aerodynamicznym, że samolot bez końcówki skrzydła byłby sterowny przy sprawnych sterach i hydraulice, i przy prędkości przelotowej. Maciarenko ogłosił tylko że "samolot bez końcówki skrzydła byłby sterowny". Nie chciał ujawnić więcej z tego badania, bo uszkodzenie skrzydła zniszczyło lotkę, prawdopodobnie rozszczelniło hydraulikę, a prędkość była dużo niższa od przelotowej.
wrr
1 tyg. temu
zara, a co wykrył zepsół Leszka - Milera, sorki Laska- Millera? Czużby trotyl POminęli?
Suweren
1 tyg. temu
To były prochy, anie trotyl...
bDTJoHZT
W.Umiastowski
1 tyg. temu
Czy ktos oprocz mnie zauwazyl ze dla wladz Pislandu dwadziescia piec tysiecy ofiar Katynia czyli Polska inteligencja sie nie liczy? Teraz gloryfikowani sa uczestnicy kaczej kampanii wyborczej.Bardzo mi szkoda kapitana A.Protasiuka i calej zalogi samolotu.
Kampinos 39
1 tyg. temu
Maciarewicz pewnie odzyl. Wlosi ostatnio trzymaja mocno z Moskwa. Wlosi -narod semicki wszystko zrobia dla pieniedzy. A zarobic na prymitywach z Pislandu to dla nich super okazja.
Kicek
1 tyg. temu
Analizy analizami, ale gdzie jest protokół pobierania w smoleńskim magazynie przez włoskich ekspertów tych próbek wraku do badań, fotodokumentacja tych czynności, określenie części samolotu z których zostały wycięte i ich pozycja w jeszcze nie naruszonym kadłubie, sposób ich zabezpieczenia w transporcie do laboratorium itp. itd. To chyba podstawowe dane, które taka komisja wypadkowa zlecając badania zewnętrznej instytucji przedstawia. Gdzie one są?
ola
1 tyg. temu
świetna informacja, przez kolejnych 10lat bedzie można brać kase za członkostwo w zacnej komisji
A, ten
1 tyg. temu
telefon od istnego zabezpieczyli?
USA
1 tyg. temu
Co ty Antek !!!!!!! To nie samolot , to brzoza sie przesunela !!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić