aktualizacja 

Katolickie liceum nie ma się czym pochwalić. Żaden uczeń nie zdał matury

986

Znane są już wyniki egzaminów maturalnych. Aż 78,2 proc. maturzystów może odetchnąć z ulgą, ponieważ wszystkie przedmioty zostały przez nich zdane. Mniej powodów do domu mają uczniowie z powiatu tomaszowskiego. W katolickim liceum nikt nie zdał matury.

Katolickie liceum nie ma się czym pochwalić. Żaden uczeń nie zdał matury
Egzamin maturalny (PAP, Darek Delmanowicz)

5 lipca ogłoszone zostały wyniki matur 2022. Podczas konferencji Przemysława Czarnka i Marcina Smolika ujawniono, że w tym roku maturę zdało 78,2 proc. maturzystów. 15,5 proc. będzie mogło przystąpić do poprawki, natomiast 6,3 proc. maturzystów oblało egzamin z więcej niż jednego przedmiotu i na poprawkę muszą czekać do przyszłego roku.

Nikt nie zdał matury

CKE przekazało także parametry statystyczne wyników egzaminów z poszczególnych przedmiotów dla absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego.

Przemysław Czarnek skomentował wyniki matur. Wskazał, że w tym roku maturzystom poszło lepiej niż rok temu. Zdaniem ministra edukacji i nauki ma to związek, z tym że tegoroczni maturzyści wrócili do szkół po pandemii i nie musieli przygotowywać się do egzaminu online.

Z tego powodu ten wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu - skomentował.

Egzamin z języka polskiego zdało 95 proc. Egzamin z matematyki zdało 82 proc. maturzystów, a egzamin z języka angielskiego zdało 94 proc. Zdarzyły się jednak regiony o niższych wynikach.

W powiecie tomaszowskim do egzaminu maturalnego przystąpiło 833 uczniów. Zdawalność egzaminu określono na 75%. Jak przekazuje nasztomaszow.pl, w jednej ze szkół nie zdał nikt.

Powodów do chwały nie ma Liceum Katolickie prowadzone przez Stowarzyszenie im. Św. Ojca Pio na ul. Warszawskiej. Żaden z 12 uczniów matury nie zdał - czytamy.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić