Wyniki matur 2022. Gdzie można je sprawdzić?

2

Maturzyści z wielką niecierpliwością wyczekują wyników egzaminów dojrzałości. Kiedy zostaną one udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną? Gdzie i o której będzie można je sprawdzić?

Wyniki matur 2022. Gdzie można je sprawdzić?
Kiedy wyniki matury? (PAP, Marcin Bielecki)

Wtorek, 5 lipca - ta data została zaznaczona przez maturzystów na czerwono. Wszystko dlatego, że właśnie na ten dzień zaplanowano podanie wyników egzaminów maturalnych 2022.

Centralna Komisja Egzaminacyjna na 5 lipca przewidziała podanie średnich wyników matur, ale i wyników indywidualnych. Dokładne rezultaty abiturienci mogą sprawdzać już od godziny 8:30. Jest to możliwe za pośrednictwem aplikacji ZIU.

Każdy uczeń bardzo łatwo może sprawdzić swoje wyniki. Wystarczy zalogować się do portalu uruchomionego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Aplikacja ZIU pozwala na swobodną analizę osiągniętych rezultatów. Dane umożliwiające dostęp do platformy uczniowie powinni już wcześniej otrzymać w swoich szkołach. Do konta można się również zalogować z wykorzystanie Profilu Zaufanego.

Oczywiście odpowiedzi do arkuszy maturalnych pojawiały się krótko po zakończeniu matur z poszczególnych przedmiotów. Każdy mógł zatem we własnym zakresie spróbować oszacować rezultat końcowy. Na ostateczne wyniki uczniowie musieli jednak trochę poczekać.

Aby matura została uznana za zdaną, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów. Dotyczy to oczywiście przedmiotów obowiązkowych z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Matura 2022. Kiedy poprawka?

Matura poprawkowa zorganizowana zostanie 23 sierpnia 2022 roku (wtorek). Wystartuje o godzinie 9:00.

Do poprawki przystąpić może osoba, która nie zdała egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego. Należy też spełnić warunek polegający na przystąpieniu do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych. Żaden z nich nie może zostać unieważniony.

Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić