o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A.S.
|

Kelner się rozpłakał, kiedy spojrzał na rachunek. Wielki napiwek od klienta

79
Podziel się

Wyjątkową hojnością wykazał się jeden z klientów restauracji w New Jersey na wschodnim wybrzeżu USA. Po skończeniu rodzinnego posiłku zostawił pracownikom imponujący napiwek, dołączając do niego liścik z podziękowaniami. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Kelner się rozpłakał, kiedy spojrzał na rachunek. Wielki napiwek od klienta
Paragon zawierał dopisany napiwek w wysokości aż tysiąca dolarów. (Facebook)
bDgiaBnp

Z powodu epidemii koronwirusa restauracja "The Starving Artist" w New Jersey boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Pracownicy boją się o pracę, a klientów jest niewielu - New Jersey, razem z nieodległym Nowym Jorkiem, to jedne z miejsc, gdzie COVID-19 uderzyło najmocniej.

Lokal nie należy do luksusowych i rzadko kiedy przychodzą do niego bogaci goście, zostawiający sowite napiwki. Tym razem jednak jeden z klientów doprowadził pracowników do wzruszenia - zostawił im do podziału tysiąc dolarów, czyli około 4 tysięcy złotych.

Czytaj także:

bDgiaBnr

Wielki napiwek w restauracji

Po podzieleniu pomiędzy zatrudnionych kwota ta nie jest może niewyobrażalnie wielka, jednak dla każdego z nich to bardzo miły bonus, szczególnie że był to regularny klient, przychodzący tam często z rodziną.

Razem z rodziną zjedli swoje dania i wyszli bez słowa - powiedział CNN Arnold Texeira, prowadzący restaurację od 2001 roku - Gdy obsługujący ich kelner zobaczył napiwek, zaczął płakać. Kolejni pracownicy podchodzili, a w ich oczach też pojawiały się łzy wzruszenia. Sam nie umiałem ich powstrzymać. To dla nas naprawdę trudny okres.

Do paragonu z napiwkiem dołączona była krótka notka z podziękowaniami za pracę "w tym trudnym okresie".

bDgiaBnx
Jesteśmy wdzięczni za wasze pyszne jedzenie, ciepłe uśmiechy, wspaniałą atmosferę (...). Musicie wiedzieć, że naprawdę ją doceniamy, bez waszej restauracji lato nie byłoby dobre - mówił liścik od stałego bywalca.

Na koniec listu klient poprosił, by pieniądze rozdzielić równo między wszystkich pracowników. Właściciel restauracji uczynił tak - z pominięciem samego siebie.

Jest coraz gorzej, doszedłem do punktu, w którym zastanawiałem się nad zamknięciem. Nawet teraz, w środku lata, zarabiamy połowę tego, co zwykle - mówił Teixeria, dodając, że napiwek "przywrócił mu wiarę w ludzkość".
bDgiaBny

Zobacz także: Drożyzna nad morzem. Jak nie dać się naciąć?

bDgiaBnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Qwert
4 miesiące temu
U nas jest odwrotnie. To klient płacze jak zobaczy rachunek 😁
Babcia
4 miesiące temu
No tak, tam rodzinny posilek za 43 dolary - u nas za 43 zlote to jeden posilek - taka roznica pomiedzy naszym dobrobytem a "zgniłym" zachodem!!!!
Ula
4 miesiące temu
Te napiwki to przesada.Za przyniesienie talerza? W innych pracach, nawet cięższych nikt nie daje napiwków.Praca na kuchni w upale 40 stopni od kuchenek i patelni to dopiero wyzwanie.
bDgiaBnT
Berrk
4 miesiące temu
Autopsja zawsze jest wlasna.Dobrze jest używać słownictwa, które się rozumie.
tomek
4 miesiące temu
taniej niż nad Bałtykiem
Najnowsze komentarze (79)
PLCK
3 miesiące temu
Ostatnio był ten sam rachunek i opisana historia kelnera a teraz jest kelnerka o2 żenada !!!
20 groszy
3 miesiące temu
Dobrze, żenie było tam Czaska. Ten to by zostawił napiwek. :)
harcerzyk
3 miesiące temu
Skonczyc z tymi "napiwkami", absurd jakis, jestes w pracy i masz za to pensje, jak w tysiacu innych zawodow, a nie jakies dodatki. Oczywiscie bez podatku, bo do kieszeni - a co ma powiedziec pracownik na kuchni czy zaopatrzeniu? on/a napiwkow nie dostaje, bo nie ma mozliwosci. dlatego ja nigdy nie daje. Dlaczego pani w kasie w markecie nie dajecie?
Kabaret
3 miesiące temu
teraz moda na płaczacych "facetów" płaczą... Dlaczego ?-why? płaczą ... ubieraja sie jak kobiety chca miec vaginy albo przebieraja sie za kobiety albo zyc chca z facetami ci ala faceci kochaja o..... no tam gdzie eeee wychodzi Co za komedia a ha ha ha ale kabarety!!!
ninka
3 miesiące temu
podajmy nasze rachunki z knajp nadmorskich w dolcach lub euro obiad dla trzech osób około 50 baksów w euro to 46 to jest dni owka pracy w Polsce
ninka
3 miesiące temu
napiwki powinny byc karane to zwykła łapówa i domaganie sie potem lepszej i szybszej obsługi
hahahhaha
3 miesiące temu
obudzie się człowieku, ten artykuł to odgrzewany kotlet to już było na tym portalu.
hanys
3 miesiące temu
Jo beca jak płaca nad morzem
bDgiaBnL
jkk
3 miesiące temu
Za pracę powinna być odpowiednia płaca, a nie napiwki! O jej, jaki dobroduszny właściciel, nie wziął napiwku dla siebie...
jkk
3 miesiące temu
Tyle, że to nie napiwek a darowizna!
Mr. Green
4 miesiące temu
Być bogatym to nie posiadać tylko umieć się dzielić.
sdfg
4 miesiące temu
w USA Biedaki jedzą obiady na wakacjach za 170zł!!! Kawa za 3 dolary!!! Nie to co u nas w bałtyckich wsiach :P Sama rybka na 2 osoby 170zł :3
cdefrhesi68m
4 miesiące temu
Kto bogatemu zabroni dać wysoki napiwek...
Taaa
4 miesiące temu
Fajny fake best, czytałem już to rok temu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić