aktualizacja 

Kenia. Pierwsze zabijano dzieci. "Pościły na słońcu, żeby szybciej umarły"

216

Z najnowszych ustaleń wynika, że w ramach działalności kenijskiej sekty jako pierwsze ginęły dzieci. Najmłodsi byli głodzeni przez kilka dni, a później zakopywani, nawet jeśli jeszcze żyli. Do tej pory znaleziono ciała 201 ofiar kultu. 600 osób wciąż jest uznawanych za zaginionych.

Kenia. Pierwsze zabijano dzieci. "Pościły na słońcu, żeby szybciej umarły"
(Photo by Stringer/Anadolu Agency via Getty Images) (GETTY, Anadolu Agency)

Międzynarodowy Kościół Dobrej Nowiny to działająca w Kenii sekta pastora Paula Mackenziego. Przywódca kultu zapewniał swoich wiernych, że wkrótce dostąpią zbawienia i spotkają samego Jezusa Chrystusa. Warunkiem była śmierć głodowa.

Dzieci zabijano najpierw

W kwietniu pojawiły się pierwsze doniesienia o masowych grobach znalezionych w lesie Shakahola w miejscowości Malindi. Od tamtego momentu wykopano 201 ciał osób należących do Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny.

Według wstępnych ustaleń większość osób zginęła z głodu, ale zdarzały się także przypadki uduszenia lub pobicia tępym narzędziem. Były zastępca przywódcy sekty Titus Katana powiedział, że najpierw zabijano dzieci. Nakazywano im "pościć na słońcu, żeby szybciej umarły".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poseł po słowach Błaszczaka: "Wzywam szefów polskiego wojska"
Następnie zawijano je w koce i zakopywano, także te, które jeszcze oddychały - mówił dla "Sunday Times".

Do tej pory przeprowadzono sekcję zwłok około 100 osób. Część z nich miała wycięte organy wewnętrzne. Śledczy podejrzewają, że był to bardzo dobrze zaplanowany proceder, w którym brało udział wiele osób.

600 osób, które są członkami kultu, wciąż jest zaginionych. Mackenzie wraz z żoną i 16 członkami sekty trafił do aresztu. Zaprzecza wszystkim oskarżeniom i zapewnia, że zakończył działalność Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny w 2019 roku.

50-letni Mackenzie przekazywał swoim wiernym, że nauka nie jest im do niczego potrzebna. Przekonywał matki, aby unikały szukania pomocy medycznej podczas porodu i nie szczepiły swoich dzieci. Pastor często sięgał do proroctw i rzekomo zbliżającej się zagłady. Przewidział koniec świata na 15 kwietnia, w związku z czym kazał się zabić swoim wyznawcom.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić