Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

USA. Zorganizowano zawody pływackie dla szkoły średniej. Skutki były opłakane

36
Podziel się:

Feralna impreza sportowa miała miejsce w Arkansas w USA. Konsekwencje wydarzenia były na tyle poważne, że w sprawie zabrał głos sam gubernator. Zaapelował do Amerykanów, ani nie powtórzyli błędów mieszkańców jego stanu.

Zawody licealistów przyczyniły się do wzrostu zarażeń koronawirusem
Zawody licealistów przyczyniły się do wzrostu zarażeń koronawirusem (Getty Images)

Jak podaje "New York Post", w Arkansas trwa już drugi szczyt zachorowań. Władze stanowe zdecydowały się na interwencję i wydały nakaz zamknięcia wszystkich szkół. Mieszkańcy mogą jednak swobodnie wychodzić z domu, do czego odniósł się właśnie gubernator Asa Hutchinson.

Koronawirus w USA. Wzrost przypadków w Arkansas z powodu zawodów pływackich

Asa Hutchinson wyraził obawy, że mieszkańcy Arkansas nie zachowają należytej ostrożności. Zdecydował się przypomnieć o przypadku zawodów pływackich w jednej ze szkół średnich, po których nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19.

Gubernator przypomniał, że organizatorzy zawodów uważali je za "nieszkodliwe". Argumentowali, że nastolatkowie są młodzi i potrzebują do funkcjonowania aktywności fizycznej. Zdaniem Hutchinson pomysł był przejawem braku ostrożności w obliczu pandemii COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Nowy Jork kopie masowe groby

Wydarzenie w szkole średniej które – jestem pewien – wszyscy uważali za nieszkodliwą. [...] Nieostrożność i wynikające z niej infekcje stanowią tylko zachętę do wprowadzenia do naszych działań dyscypliny – cytuje gubernatora stanu Arkansas "New York Post".

To nie pierwszy taki przypadek w Arkansas. Do kolejnych masowych zarażeń doszło także po nabożeństwie w jednym z wiejskich kościołów. W trakcie mszy świętej koronawirusem zaraziło się aż 38 osób, z czego trzy przypadki okazały się śmiertelne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(36)
polka
2 lata temu
Otwórzcie schroniska!-jak jest ciepło można iść na szlak i na powietrzu na ławie z drewna napić się kawy i iść dalej przez las.W lasach nie ma dużo ludzi-czasem kogoś mijasz,a w schronisku też nie każdy nocuje-tylko wypije coś i idzie dalej,a skoro kwatery są czynne czy hotele to schroniska też powinny być!Choć namiastka urlopu pojechać na weekend!
warro
2 lata temu
bardzo dobry artykuł, przez 3 miesiące NIKT dotąd nie wypowiedział się co do basenów a kiedyś przecież zostaną uruchomione!!!!!!! czy będą bezpieczne??
hedonizm
2 lata temu
niektórzy zimą się zarażają. Koronawirusem zarazi się KAŻDY. Należy leczyć przewlekłe choroby zbliżając się do normalnego stanu.
trs
2 lata temu
mnie tylko dziwi, że uważa się coś za nieszkodliwe. Ewentualnie coś indywidualnie, na dystans kilometra bez dotykania czegokolwiek. Ograniczenia nie są komfortem, tylko zabezpieczeniem
dyd
2 lata temu
masowe POdupcenia
Bla bla bla
2 lata temu
W kwietniu tego roku zmarlo w Polsce okolo 40 tys ludzi , rok temu w kwietniu okolo 42 tys . ludzi ... Gdzie jest ta hekatomba ?
Ciemny lud
2 lata temu
I wy oczywiście w to uwierzyliście, a teraz sami będziecie kondomy na twarze nakładać, jest dokładnie tak jak oni to zaplanowali
Usa
2 lata temu
Masowe zakażenia 38 osób
Krzysztof
2 lata temu
Ciekawe jak oni to ustalili ze akurat tego konkretnego dnia nastapilo zarazenie skoro czas inkubacji wynosi od kilku dni do dwoch tygodni???????
Marek mówi:
2 lata temu
A u nas na luzie, ósmoklasiści idą na "wolne od koronawirusa" egzaminy.
licznik
2 lata temu
Ile tych przypadków? Gwałtowny wzrost, ale ile?
sseseq
2 lata temu
w biedrze czy innym dyskoncie, galeriach wszystko pod kontrolą i zero zachorowań??! gdzie odstęp, procedury, rękawiczki? gdzie sanepid??
Goldengecko
2 lata temu
No cóż GMO i FastFood teraz wychdzi Covid-19 ma określone z góry zadanie i szybciej je wykona jak będą mu niektóre osoby pomagały mające jakąś władzę
Luccy
2 lata temu
Te same nagrania pokazywano niby z Włoch
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić