Kiedy konferencja premiera Morawieckiego? Jakie zmiany się szykują?

24

Kiedy odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego? Czy możemy liczyć na zniesienie obostrzeń? Jakie branże zostaną odmrożone? Pytań jest sporo, a jasnych odpowiedzi wciąż brakuje.

Kiedy konferencja premiera Morawieckiego? Jakie zmiany się szykują?
Mateusz Morawiecki (Getty Images)

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego miała odbyć się we wtorek. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło. Mimo to najnowszych informacji prosto z rządu powinniśmy doczekać się na dniach, bo dotychczasowe ograniczenia obowiązują jedynie do niedzieli 31 stycznia.

W środę o godz. 10:00 ruszyło kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Być może podczas tego spotkania zapadną wiążące decyzje. Kiedy jakieś konkrety? Tego na razie nie wiemy.

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia zostaną złagodzone?

Przed planowaną na wtorek konferencją premiera Morawieckiego urzędnicy z jego kancelarii zapowiadali, że "pewne poluzowanie obostrzeń nastąpi, ale to nie będzie nic spektakularnego".

Wszystko wskazuje na to, że ponownie dopuszczony zostanie handel w centrach handlowych. Podobno toczy się spór o hotele. Są różne scenariusze.

Niewykluczone, że obiekty hotelowe zostaną udostępnione, ale z ograniczeniami mówiącymi o limicie gości 25 proc. lub 50 proc. Rząd się waha, bo zdaje sobie sprawę z tego, że taki ruch zachęciłby Polaków do podróżowania.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić