Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Niepokojąca prognoza ekspertki

32

Końca pandemii koronawirusa absolutnie nie widać. Niestety, wiele wskazuje na to, że jeszcze długo będziemy się z nią męczyć. Prognoza profesor Anny Boroń-Kaczmarskiej nie napawa optymizmem.

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Niepokojąca prognoza ekspertki
Kiedy koniec pandemii? (pixabay.com, pixabay.com)

W piątek odnotowaliśmy 2292 nowych przypadków koronawirusa. To największy dobowy wzrost od początku epidemii w naszym kraju. Jest to oczywiście bardzo niepokojące.

Dużo zakażeń notuje się także w innych krajach. Problem z zarazą wciąż mają Włochy. W złą stronę pandemia zmierza także w Słowacji czy w Czechach. Koronawirus mocno daje się we znaki również Francuzom czy też Hiszpanom.

Profesor Anna Boroń-Kaczmarzka twierdzi, że świat musi być gotowy na kilkuletnią walkę z pandemią koronawirusa. Jej przewidywania nie są optymistyczne...

Należy przypuszczać, że dopiero w roku 2024 uporamy się z tym zakażeniem, które tak bardzo szybko szerzy się między ludźmi - powiedziała specjalistka od chorób zakaźnych w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Koronawirus w Polsce. Tego mogliśmy się spodziewać

W tym samym programie do aktualnej sytuacji epidemiologicznej odniósł się również doktor Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Wzrastającej liczby zakażeń mogliśmy się spodziewać. Na to powinniśmy być już przygotowani. Kolejne strategie, które rzeczywiście się zmieniają, i to bardzo szybko, nie dają nam poczucia bezpieczeństwa w systemie - podkreślił.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić