Wróć na
Robert Czykiel
|

Kiedy otwarcie granic? Jest pomysł, by najpierw były to tylko trzy kraje

89
Podziel się

Ministerstwo Rozwoju chce niebawem otwierać polskie granice, ale będzie to robić stopniowo. Dlatego w pierwszej kolejności mają być możliwe podróże tylko do wybranych państw, z którymi graniczymy.

Koronawirus w Polsce. Kiedy i które granice zostaną otwarte?
Koronawirus w Polsce. Kiedy i które granice zostaną otwarte? (Getty Images)
bCZHoGjp

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami dotychczasowe życie i to w wielu aspektach. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku możemy zapomnieć o zagranicznych wakacjach. To jeszcze nic pewnego, ale lepiej zacząć myśleć o urlopie w kraju.

Koronawirus w Polsce. Kiedy otwarcie granic?

Możliwe jednak, że pojawi się kilka dodatkowych możliwości. Rząd ma w planach otwarcie granic, ale będzie to się odbywać stopniowo. Na początek mają być możliwe swobodne podróże do Czech, Węgier i Słowacji.

W pierwszej kolejności myślimy o otwarciu granic z krajami, z którymi sąsiadujemy i gdzie nie ma problemu z koronawirusem. Dlatego otwarcie granic z krajami Grupy Wyszehradzkiej byłoby korzystne - mówi w Wirtualnej Polsce Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju.

bCZHoGjr

To dobra wiadomość, ale jest także mniej optymistyczna. Na częściowe otwarcie granic jeszcze trochę poczekamy Możliwe, że nawet dwa miesiące.

Myślimy o terminie czerwiec, lipiec. Zdajmy sobie sprawę z tego, że wszystkie aspekty powrotu do normalności muszą zostać uzgodnione i zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia i GIS - dodaje Gut-Mostowy.

Trzeba nastawić się na to, że w maju niewiele zmieni się na polskich granicach. Obecnie obcokrajowcy nie mogą wjeżdżać do Polski. Z kolei Polacy wracający z innych krajów muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie.

bCZHoGjx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCZHoGjS
KOMENTARZE
(89)
Korona
5 miesięcy temu
Co za bzdury ! Ludzie pracujący za granicą mający 2 tyg urlopu też chcą przyjechać I pozalatwiac sprawy albo zobaczyć rodzinę Ale nie muszą 14 dni na kwarantannie siedzieć ...niby wielka pandemia A nikt jej nie widział grypa zabija więcej ludzi ...
Proste
5 miesięcy temu
Kwarantanna to bzdura dla ciemnogrodu. Mam firmę za granica i zatrudniam Polaków jak chłopaki chcą jechać do rodzin wypisuje im umowę o dzieło do wykonania w mieście do którego chcą jechać. Jadą bez kwarantanny jako pracownicy. wracają targam umowę i po sprawie.
Dddfff
5 miesięcy temu
A co z lotami dzieci które musza przejść operację w zagranicznych szpitalach i klinikach bo tylko tak mogą ŻYĆ!!!!
bCZHoGjT
Jaroslaww
5 miesięcy temu
Dlaczego w tej całej chorej sytuacji są dyskryminowani ludzie co pracują z granicą nie bezpośrednio granicząc z polska. Od lutego nie widziałem mojej rodziny i się nie zanosi bym normalnie wrócił do domu. Panie Morawiecki proszę pomyśleć o ludziach pracujących w krajach uni europejskiej i nie mogących wrócić do domu.
Bth
5 miesięcy temu
Skoro Węgry faktycznie z nami graniczą!!!!Ja myślę że Anglia Niderlandy czy Austria też !!!
Najnowsze komentarze (89)
rrr
4 miesiące temu
Śmieszny korona,mam go gdzieś, jak nie przywrócą lotów na wczasy i otwarcia granic,bo każdy chce odpocząć, czeka na ten urlop CAŁY ROK, to bardzo dużo ludności nie pójdzie na wybory, a jak pójdą to przeciwko PiS .
jojo000000
4 miesiące temu
nienormalne ludzie powinni swobodnie przejeżdzac a nie kwarantanna ludzie we włoszech normalnie jak ludzie otworzyli granice
Bozena
4 miesiące temu
Do cholery nie widze corki od grudnia bo mieszka w Dani starczy juz tego
Bogdan
4 miesiące temu
Prowadzę stoisko handlowe jak i kilkadziesiąt innych handlowców na targowisku przy granicy z Czechami od zamknięcia granicy jesteśmy pozbawieni środków do życia bo u nas to ponad 90 procent kupujących to Czesi panowie decydenci blagam otwórzcie granice
JJJ
5 miesięcy temu
Otworzyć granice natychmiast. Każdy wie, jak ma zadbać o swoje bezpieczeństwo!!!
H&H
5 miesięcy temu
Jeżeli ta sytuacja zawieszenia potrwa dłużej, nasze miejsce bytowe gdzie indziej, a na nieszczęście ugrzęźliśmy po tej stronie, jak ludzie wyżrą to, co odłożone w skarpetach na najbardziej czarną godzinę, a głód i wierzyciele zawitają w nasze pielesze, to nie wróżę dobrze tym, co w łapskach trzymają ślepo ster tego pusto propagandowego padołu z rozmoczonej dykty.
Kamil1234
5 miesięcy temu
Ta cała kwarantana ile jeszcze będzie trwała przecież to jest już nie normalne
Kamil1234
5 miesięcy temu
Cześć mieszkam w angli chce pojechać do domu i nie mogę bo jadę kwarantanny 14 dni zmkniety w domu czy to jest normalne chyba nie kiedy to się w końcu skacze
bCZHoGjL
Wirus.
5 miesięcy temu
Przebywam w Niemczech w landzie gdzie nie ma korono wirusa, mam planowaną wizytę u kardiologa jak już się dowiedziałem muszę odbyć kwarantannę czyżby przewiduje się że mnie zarażą na granicy, i tu mam dylemat wracać czy odpuścić sobie tą wizytę.
realista
5 miesięcy temu
Tylko kto nam otworzy granicę, na tranzyt, jak u nas jest gorzej niż gdzie indziej. Wcześniej się organizowało, pod publikę, lot do domu a teraz dyskryminuje się osoby pracujące za granicą. Trzeba cały naród doprowadzić do skraju upadku, a później jak się odda trochę wolności, to ludzie będą szaleć ze szczęścia.
kika klika
5 miesięcy temu
Tysiące "pracowników przygranicznych" może przekraczać granice i kilka razy dziennie bez kwarantanny. A tysiące pracujących w innych krajach juz nie. Czy pracownik z Norwegii, Danii, Holandii jest bardziej narażony niz ten z Niemiec" Czy turysta, który zwiedza jest bardziej narażony niż pracownik który codziennie bezpośrednio kontaktuje sie z dziesiątkami osób w swojej pracy - równiez w szpitalach, hipermarketachk w Czechach czy Niemczech? Odpowiedz brzmi NIE! To kosmiczna Bzdura. Orwell.
Ol13
5 miesięcy temu
Zniescie kwarantanne dla rodaków Polaków wracajacych z krajów Europejskich !
Ślązak
5 miesięcy temu
Ja mieszkam w Norymberdze obok parku gdzie tu jest dystans społeczny to jest jakaś kpina praktycznie tu się życie toczy jak zawsze ja nie rozumiem kto sieje panikę i nie rozumię dlaczego ludzie muszą mieć kwarantannę 14 dni którzy jadą do Polski do dzieci czy żony itp
Beata
5 miesięcy temu
To jakaś kpina, Węgrzy, Czesi, będą mogli wjechać do Polski bez kwarantanny,a Polak który chce zobaczyć bliskich już nie.Ludzie jak oni nas traktują!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić