Kiedy powrót do przedszkoli i szkół? Przemysław Czarnek podał daty

23

Ważne wieści w kontekście odmrażania oświaty. Z najnowszych informacji przekazanych przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wynika, że częściowy powrót do szkół możliwy jest jeszcze w kwietniu.

Kiedy powrót do przedszkoli i szkół? Przemysław Czarnek podał daty
Już wkrótce uczniowie mogą wrócić do szkół (Pixabay)

Przemysław Czarnek był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Minister edukacji i nauki mówił między innymi o odmrażaniu oświaty.

Jeśli dane dotyczące zakażeń ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku 19 kwietnia jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli - przekazał.

Wyjawił również propozycję dotyczącą otwierania szkół. - W ostatnim tygodniu kwietnia chcielibyśmy powrócić do nauki stacjonarnej w klasach I-III - zaznaczył.

Z każdym kolejnym tygodniem do szkół wracałyby następne klasy - kontynuował.

Przemysław Czarnek wyraźnie podkreślił, że wszystko zależy od statystyk dot. epidemii koronawirusa w Polsce. Zdradził ponadto, że pod uwagę jest brana nauka hybrydowa.

Matura 2021. Czy odbędzie się w planowanym terminie?

Już 4 maja mają rozpocząć się egzaminy maturalne. Czy pandemia koronawirusa może wymusić przesunięcie egzaminów dojrzałości?

Nie ma najmniejszych powodów, aby cokolwiek przesuwać. Jesteśmy gotowi na zachowanie reżimu sanitarnego, Są warunki, aby przeprowadzić egzaminy w zaplanowanym terminie - podsumował Przemysław Czarnek.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić