o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Kiedy powrót do przedszkoli i szkół? Przemysław Czarnek podał daty

16
Podziel się

Ważne wieści w kontekście odmrażania oświaty. Z najnowszych informacji przekazanych przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wynika, że częściowy powrót do szkół możliwy jest jeszcze w kwietniu.

Kiedy powrót do przedszkoli i szkół? Przemysław Czarnek podał daty
Już wkrótce uczniowie mogą wrócić do szkół (Pixabay)
bDXRVIiJ

Przemysław Czarnek był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Minister edukacji i nauki mówił między innymi o odmrażaniu oświaty.

Jeśli dane dotyczące zakażeń ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, to począwszy od poniedziałku 19 kwietnia jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli - przekazał.
bDXRVIiL

Wyjawił również propozycję dotyczącą otwierania szkół. - W ostatnim tygodniu kwietnia chcielibyśmy powrócić do nauki stacjonarnej w klasach I-III - zaznaczył.

Z każdym kolejnym tygodniem do szkół wracałyby następne klasy - kontynuował.

Przemysław Czarnek wyraźnie podkreślił, że wszystko zależy od statystyk dot. epidemii koronawirusa w Polsce. Zdradził ponadto, że pod uwagę jest brana nauka hybrydowa.

bDXRVIiR

Matura 2021. Czy odbędzie się w planowanym terminie?

Już 4 maja mają rozpocząć się egzaminy maturalne. Czy pandemia koronawirusa może wymusić przesunięcie egzaminów dojrzałości?

Nie ma najmniejszych powodów, aby cokolwiek przesuwać. Jesteśmy gotowi na zachowanie reżimu sanitarnego, Są warunki, aby przeprowadzić egzaminy w zaplanowanym terminie - podsumował Przemysław Czarnek.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXRVIjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Gogo
3 tyg. temu
Zostawcie te szkoły dzieci sobie poradzą niedługo koniec roku ,jak pójdą do szkoły to znowu skaczy się tak jak ostatnio czy wy w ogóle myślicie otwórzcie sklepy tam się nie siedzi obok siebie godzinę i nie zaraza tak masowo jak w szkołach
Mila
3 tyg. temu
Żadnego powrotu dzieci do szkół przy takiej skali zachorowań!!!
Ola
3 tyg. temu
Glupota wracac przed wakacjami!
bDXRVIjn
zbych
3 tyg. temu
Ten gościu sam nie wie co mówi, on co tydzień wysyła dzieci do szkoły. A tak naprawdę to on o niczym nie decyduje i niech się więcej nie ośmiesza.
dfswe
3 tyg. temu
robią nas w ...a jak z znanej piosence
Ipoco
3 tyg. temu
Tak jakby nauka w szkole mogła się przydać w zyciu
gość
3 tyg. temu
Jak to jest ze w weekendy umiera mniej ludzi. Z niedzieli na poniedziałek 61osob a z poniedziałku na wtorek już 640.
Nauczyciel
3 tyg. temu
Niech już naprawdę wracaj aż uratujemy to co się jeszcze da wyratować. Rodzice mimo najszczerszych chęci nie są wstanie dopilnować swoich dzieci( klasy 7 - 8 zapomnijcie, że pozwolą rodzicom )Może teraz łaskawszym okiem spojrzycie na pracę nauczycieli bo sami widzicie, że nasz wkład w rozwój dziecka jest bardzo duży i ważny.
aaaa
3 tyg. temu
"gdybu poziom ... 2 godz. temu to garnek mógłby spokojnie wracać" dobre, garnek to ten pan pozdrowi brata?
aaaa
3 tyg. temu
"gdybu poziom ... 2 godz. temu to garnek mógłby spokojnie wracać" dobre, garnek to ten pan pozdrowi brata?
agatkaja3
3 tyg. temu
Cóż z tego że przed końcem roku szkolnego uczniowie, przedszkolaki wrócą do tzw,,NAUKI "??? MOJA STARSZA CÓRKA JEST W KLASIE 8, NIEBAWEM EGZAMIN... TYLE ŻE, PO TAKIM NIEUDOLNYM ZDOBYWANIU WIEDZY TAK NAPRAWDĘ ICH WIADOMOŚCI TO KLASA 6 /7... Do tego dochodzi depresja, niska samoocena, myśli samobójcze itd. Gdzie mają się normalnie rozwijać, uczyć, szlifować swoje hobby /zainteresowania??? To jest chore!!! Pierwszą miłość, randkę mają przeżyć wirtualne??? PIERWSZY STOSUNEK TEŻ??? CO Z NICH WYROŚNIE, SKORO BĘDĄ UMIEĆ WSZYSTKIE SPRAWY INTERNETOWO ZAŁATWIĆ (do tego umiejętność pisania nie jest potrzebna) ZAMURUJMY DRZWI, OKNA, CO SIĘ DA... A ZEWNĘTRZNY ŚWIAT, NATURA??? Z PEWNOŚCIĄ ZA KILKANAŚCIE LAT BARDZO BĘDZIE WDZIĘCZNA!!! O co w tym wszystkim chodzi? Czy jest to działanie w jakimś celu? Pytań wiele, odpowiedzi konkretnych brak. Pożyjemy, zobaczymy... Tak właśnie w naszym kraju jest, jakoś to będzie... Jak bym chciała codzień niespodziankę to kupiłabym sobie Kinder jajko (słodkie, zabawka często złożenie jej pochłania nas na dłużej) Obawiam się bardzo o przyszłość naszych dzieci, zamiast piąć się w górę coraz bardziej się cofają!!!!!!!!!!! !!!
Dori
3 tyg. temu
Niech sam skacze bez spadochronu i odczepi się od dzieci i ich rodzin. Nic się nie stanie jak posiedzą w domu. Natomiast stanie się jak uruchomicie szkoły ...
12345
3 tyg. temu
tylko po co wracac zaraz wakacje
bDXRVIjf
O co chodzi?
3 tyg. temu
Skąd takie nagłe zmiany. Wczoraj Niedzielski mówił, że w Wakacje nie będzie już wirusa, dzisiaj Czarnek, że dzieci będą wracać do szkół.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić