Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Wiadomo, kiedy nastąpi

131
Podziel się

Już od 25 maja dzieci z klas 1-3 będą miały możliwość powrotu do szkoły. Nauczyciele będą także pełnić dyżury i prowadzić konsultacje dla uczniów przygotowujących się do egzaminów. Ostateczna decyzja o posłaniu dziecka do szkoły pozostawiona jest rodzicom.

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Wiadomo, kiedy nastąpi
(YouTube)
bCGQnUbV

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji dalszy plan działania na najbliższe tygodnie. Trwa stopniowe odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Pierwsze zmiany zapowiedziane są na najbliższy poniedziałek 18 maja. Kolejne restrykcje znikną tydzień później, 25 maja.

Od 18 maja ruszą pierwsze zajęcia praktyczne. Póki co tylko w wybranych szkołach policealnych, branżowych oraz technicznych. Ma to ułatwić przygotowanie się do zbliżających się egzaminów. Dozwolone będą także zajęcia artystyczne, muzyczne, próby zespołów, chórów itp. Dzieci, które wymagają specjalnej opieki będą miały możliwość skorzystania z zajęć indywidualnych z nauczycielem.

bCGQnUbX

Od 25 maja nastąpi powrót do szkoły. Jak na razie wrócą uczniowie klas 1-3. Nauczyciele będą oferować opiekę nad dzieckiem i zajęcia dydaktyczne. Tam gdzie będzie to możliwe realizowana będzie podstawa programowa. Zostaną otwarte świetlice.

Zobacz także: Zamieszanie na szczytach władzy. Były rzecznik PiS komentuje

Przewidziane są także konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów z nauczycielami przygotowującymi ich do egzaminów. Zajęcia będą odbywały się tylko z przedmiotów przewidzianych na egzaminie. Możliwe są jednak odstępstwa od tej zasady. Minister edukacji podkreśla, że jeśli uczeń nie czuje się przygotowany z danego przedmiotu powinien mieć możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczyciele,

bCGQnUcd

Od 25 maja uczniowie szkół technicznych będą mogli odbyć praktyki. Minister podkreślił, że to rodzice decydują czy dziecko może pójść na zajęcia dydaktyczne. Jeśli rodzice się obawiają lub wolą żeby dziecko nie wychodziło to ma prawo zatrzymać je w domu. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomniał o rygorze sanitarnym. Podczas każdych zajęć muszą panować dwie podstawowe zasady czyli utrzymywanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCGQnUcy
KOMENTARZE
(131)
Rolnik
2 miesiące temu
A czego wy tam w tym rządzie tak się niecierpliwicie? Otworzą szkoły no to pójdziecie, tylko kredek do malowania nowych ustaw nie zapomnijcie!
Petronela
2 miesiące temu
Otwierane szkoly, przedszkola, fryzjerzy. ja się pytam kiedy zostaną otwarte przychodnie, kiedy będzie swobodny dostęp do lekarza,do badań okresowych? Himalaje hipokryzji! Jaka jest różnica między wizyta u fryzjera a wizyta u lekarza? Jaka różnica w odległości pomiedzy dziećmi w szkole czy przedszkolu a pacjentem i lekarzem? Jak można wpuszczać ludzi w tłum ryzyka jednocześnie odbierając im pomoc medyczna,?
Dorota555
2 miesiące temu
kiedy było 10 przypadków zamykali szkoły kiedy mamy ponad 17tys.zachorować otwierają je na niecały miesiąc. Szkoły policealne nie są przygotowane na nową rzeczywistość chcą zrobić z uczniów króliki doświadczalne?? Jeśli 1 sooba zachoruje robi się piekło całej szkole nauczycielom,uczniom,bo będą mieli testy,stres i kwarantanne.KORONAWIRUS MA 40 ODMIAN może powodowac przeróżne choroby od zwykłej grypy po nowotwór jak może wpaść na pomysł otwarcia szkoł skoro nie jest lepiej ciągle rośnie liczba zakażonych ??jeśli wasze dzieci nie mają 18latmożecie je nie posłać do szkoly natomiast osoby dorosłe (szkoły policealne) nikt nie pyta o zdanie a my też obawiamy się tego badziewia!!!
bCGQnUcz
Mamuśka
2 miesiące temu
Większość mamusiek które się tutaj wypowiadają to pewnie mamuśki nie pracujące. A co ma zrobić rodzic który musi wrócić do pracy?może ktoś coś doradzi?
Stenia
2 miesiące temu
Przecież dano rodzicom wybór i jeszcze wam płacą nie rozumiem o co chodzi nie chcesz nie posyłasz chcesz posyłam
Najnowsze komentarze (131)
PIĄTEH
miesiąc temu
Jak się nieskończy pandemia to popełnię samobójstwo Jak w tym roku się nie wróci do szkoły to popełnie samobójstwo
piąteн
miesiąc temu
Jak nie skończy się pandemia to popełnię samobójstwo bo nas oszukali miało być 2 tygodnie kwarantanny a nie 2 miesiące
weewew
2 miesiące temu
dlaczego szkoły muzyczne nie sa otwierane
weewew
2 miesiące temu
a szkoły muzyczne dlaczego nie otwierają
Rolnik
2 miesiące temu
A czego wy tam w tym rządzie tak się niecierpliwicie? Otworzą szkoły no to pójdziecie, tylko kredek do malowania nowych ustaw nie zapomnijcie!
Anonim
2 miesiące temu
Ja się tylko pytam po co? Egzaminy też niech odwołają, po co one skoro jest tyle skutecznych metod żeby sprawdzić Naszą wiedzę choćby na początku następnego roku gdy dostaniemy się już do szkół zoorganizować wstępne testy.Nie dość że stres, że nie zostaliśmy odpowiednio przygotowani to jeszcze stres związany z pandemią, skąd ja mogę wiedzieć czy ktoś z mojej klasy nie jest nosicielem? Wydaje mi się, że jeśli jest tyle proś o ich odwołanie i tyle petycji, a rząd je zwyczajnie zleje to straci poparcie i tyle.
mona.237
2 miesiące temu
Drodzy Państwo w tej dyskusji nie podjęto jednej rzeczy... Dzieci w maseczkach przez kilka godzin. Cieszę się bardzo że moje dzieci są starsze i nie muszą tam wracać.To jest zabójstwo dla płuc niestety. Inna sprawa wyjść na chwilę z domu, inna przebywać w masce godzinami przez pięć dni w tygodniu.
14 latka
2 miesiące temu
Ojej... ja chcę do szkoły ! A jak nie pójdziemy to niech zniosą restrykcje w wakacje !
bCGQnUcr
Karolina
2 miesiące temu
Ale kiedy pójdą uczniowie klas 4-8? Ja chcę do szkoły!!! (KL.6)
Mała
2 miesiące temu
A co z dziećmi z niepełnosprawnością też chcą chodzić do szkoly
Ola
2 miesiące temu
A po cholerę posyłać dzieci jak do 6 czerwca mają być oceny wystawione Żeby sobie pośmigali po korytarzu w maseczkach Teraz to już po nauce Dawniej się mówiło Gdy kwitną kasztany ma naukę za późno I w tym roku to się sprawdza
qwerty
2 miesiące temu
Nie mam zamiaru puszczać dziecka do szkoły.
TeamHors
2 miesiące temu
A co z dziećmi które chodzą do klasy 4,5 czy 6?
Margot
2 miesiące temu
A co z odpłatnością za zajęcia dla maturzystów? O ile wiem, nie ma na to środków, a maturzyści przecież już opuścili szkołę.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić