Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Wiadomo, kiedy nastąpi

131
Podziel się:

Już od 25 maja dzieci z klas 1-3 będą miały możliwość powrotu do szkoły. Nauczyciele będą także pełnić dyżury i prowadzić konsultacje dla uczniów przygotowujących się do egzaminów. Ostateczna decyzja o posłaniu dziecka do szkoły pozostawiona jest rodzicom.

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Wiadomo, kiedy nastąpi
(YouTube)

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji dalszy plan działania na najbliższe tygodnie. Trwa stopniowe odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Pierwsze zmiany zapowiedziane są na najbliższy poniedziałek 18 maja. Kolejne restrykcje znikną tydzień później, 25 maja.

Od 18 maja ruszą pierwsze zajęcia praktyczne. Póki co tylko w wybranych szkołach policealnych, branżowych oraz technicznych. Ma to ułatwić przygotowanie się do zbliżających się egzaminów. Dozwolone będą także zajęcia artystyczne, muzyczne, próby zespołów, chórów itp. Dzieci, które wymagają specjalnej opieki będą miały możliwość skorzystania z zajęć indywidualnych z nauczycielem.

Od 25 maja nastąpi powrót do szkoły. Jak na razie wrócą uczniowie klas 1-3. Nauczyciele będą oferować opiekę nad dzieckiem i zajęcia dydaktyczne. Tam gdzie będzie to możliwe realizowana będzie podstawa programowa. Zostaną otwarte świetlice.

Zobacz także: Zamieszanie na szczytach władzy. Były rzecznik PiS komentuje

Przewidziane są także konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów z nauczycielami przygotowującymi ich do egzaminów. Zajęcia będą odbywały się tylko z przedmiotów przewidzianych na egzaminie. Możliwe są jednak odstępstwa od tej zasady. Minister edukacji podkreśla, że jeśli uczeń nie czuje się przygotowany z danego przedmiotu powinien mieć możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczyciele,

Od 25 maja uczniowie szkół technicznych będą mogli odbyć praktyki. Minister podkreślił, że to rodzice decydują czy dziecko może pójść na zajęcia dydaktyczne. Jeśli rodzice się obawiają lub wolą żeby dziecko nie wychodziło to ma prawo zatrzymać je w domu. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomniał o rygorze sanitarnym. Podczas każdych zajęć muszą panować dwie podstawowe zasady czyli utrzymywanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(131)
PIĄTEH
2 lata temu
Jak się nieskończy pandemia to popełnię samobójstwo Jak w tym roku się nie wróci do szkoły to popełnie samobójstwo
piąteн
2 lata temu
Jak nie skończy się pandemia to popełnię samobójstwo bo nas oszukali miało być 2 tygodnie kwarantanny a nie 2 miesiące
weewew
2 lata temu
dlaczego szkoły muzyczne nie sa otwierane
weewew
2 lata temu
a szkoły muzyczne dlaczego nie otwierają
Rolnik
2 lata temu
A czego wy tam w tym rządzie tak się niecierpliwicie? Otworzą szkoły no to pójdziecie, tylko kredek do malowania nowych ustaw nie zapomnijcie!
Anonim
2 lata temu
Ja się tylko pytam po co? Egzaminy też niech odwołają, po co one skoro jest tyle skutecznych metod żeby sprawdzić Naszą wiedzę choćby na początku następnego roku gdy dostaniemy się już do szkół zoorganizować wstępne testy.Nie dość że stres, że nie zostaliśmy odpowiednio przygotowani to jeszcze stres związany z pandemią, skąd ja mogę wiedzieć czy ktoś z mojej klasy nie jest nosicielem? Wydaje mi się, że jeśli jest tyle proś o ich odwołanie i tyle petycji, a rząd je zwyczajnie zleje to straci poparcie i tyle.
mona.237
2 lata temu
Drodzy Państwo w tej dyskusji nie podjęto jednej rzeczy... Dzieci w maseczkach przez kilka godzin. Cieszę się bardzo że moje dzieci są starsze i nie muszą tam wracać.To jest zabójstwo dla płuc niestety. Inna sprawa wyjść na chwilę z domu, inna przebywać w masce godzinami przez pięć dni w tygodniu.
14 latka
2 lata temu
Ojej... ja chcę do szkoły ! A jak nie pójdziemy to niech zniosą restrykcje w wakacje !
Karolina
2 lata temu
Ale kiedy pójdą uczniowie klas 4-8? Ja chcę do szkoły!!! (KL.6)
Mała
2 lata temu
A co z dziećmi z niepełnosprawnością też chcą chodzić do szkoly
Ola
2 lata temu
A po cholerę posyłać dzieci jak do 6 czerwca mają być oceny wystawione Żeby sobie pośmigali po korytarzu w maseczkach Teraz to już po nauce Dawniej się mówiło Gdy kwitną kasztany ma naukę za późno I w tym roku to się sprawdza
qwerty
2 lata temu
Nie mam zamiaru puszczać dziecka do szkoły.
TeamHors
2 lata temu
A co z dziećmi które chodzą do klasy 4,5 czy 6?
Margot
2 lata temu
A co z odpłatnością za zajęcia dla maturzystów? O ile wiem, nie ma na to środków, a maturzyści przecież już opuścili szkołę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić