Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Wiadomo, kiedy nastąpi

309

Już od 25 maja dzieci z klas 1-3 będą miały możliwość powrotu do szkoły. Nauczyciele będą także pełnić dyżury i prowadzić konsultacje dla uczniów przygotowujących się do egzaminów. Ostateczna decyzja o posłaniu dziecka do szkoły pozostawiona jest rodzicom.

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Wiadomo, kiedy nastąpi
(YouTube)

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji dalszy plan działania na najbliższe tygodnie. Trwa stopniowe odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Pierwsze zmiany zapowiedziane są na najbliższy poniedziałek 18 maja. Kolejne restrykcje znikną tydzień później, 25 maja.

Od 18 maja ruszą pierwsze zajęcia praktyczne. Póki co tylko w wybranych szkołach policealnych, branżowych oraz technicznych. Ma to ułatwić przygotowanie się do zbliżających się egzaminów. Dozwolone będą także zajęcia artystyczne, muzyczne, próby zespołów, chórów itp. Dzieci, które wymagają specjalnej opieki będą miały możliwość skorzystania z zajęć indywidualnych z nauczycielem.

Od 25 maja nastąpi powrót do szkoły. Jak na razie wrócą uczniowie klas 1-3. Nauczyciele będą oferować opiekę nad dzieckiem i zajęcia dydaktyczne. Tam gdzie będzie to możliwe realizowana będzie podstawa programowa. Zostaną otwarte świetlice.

Zobacz także: Zamieszanie na szczytach władzy. Były rzecznik PiS komentuje

Przewidziane są także konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów z nauczycielami przygotowującymi ich do egzaminów. Zajęcia będą odbywały się tylko z przedmiotów przewidzianych na egzaminie. Możliwe są jednak odstępstwa od tej zasady. Minister edukacji podkreśla, że jeśli uczeń nie czuje się przygotowany z danego przedmiotu powinien mieć możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczyciele,

Od 25 maja uczniowie szkół technicznych będą mogli odbyć praktyki. Minister podkreślił, że to rodzice decydują czy dziecko może pójść na zajęcia dydaktyczne. Jeśli rodzice się obawiają lub wolą żeby dziecko nie wychodziło to ma prawo zatrzymać je w domu. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomniał o rygorze sanitarnym. Podczas każdych zajęć muszą panować dwie podstawowe zasady czyli utrzymywanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić