Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Kiedy powrót do szkół? Premier podał trzy daty dla różnych klas

6
Podziel się:

Powrót do szkół nabiera rozpędu! Już pod koniec maja wszyscy uczniowie mają ponownie zasiąść w szkolnych ławkach. Przywrócenie tradycyjnej edukacji będzie przebiegać etapami.

Kiedy powrót do szkół? Premier podał trzy daty dla różnych klas
Powrót do szkół już w maju (Unsplash.com, Ben Mullins)

Koniec z regionalizacją obostrzeń w szkolnictwie. Od 4 maja uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do tradycyjnej edukacji. Szkoły będą natomiast zobligowane do przestrzegania ścisłego reżimu sanitarnego. Konieczne będzie m.in. wietrzenie sal podczas przerw i dezynfekcja placówek w weekendy.

Kolejny etap odmrażania edukacji nastąpi już 15 maja. Tego dnia wprowadzona zostanie nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych i klas 1-4 szkół średnich. Oczywiście przy zachowaniu ww. zasad.

29 maja to bardzo ważna data. Wówczas nastąpi wdrożenie nauki stacjonarnej dla wszystkich uczniów. To będzie bez wątpienia największe wyzwanie. Dyrektorzy i nauczyciele będą musieli szczególnie troszczyć się o przestrzeganie zasad.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie się buntują

Nie wszystkim uczniom podoba się to, że 29 maja w pełni wrócą do nauki stacjonarnej. Tłumaczą, że to oznacza tylko miesiąc tradycyjnej edukacji, co nie ma większego sensu. Uważają, że lepiej byłoby utrzymać zdalne nauczanie do wakacji.

Inna sprawa, że powrót do szkół w wielu przypadkach może oznaczać brutalną weryfikację. Powszechnie wiadomo przecież, że zdalna edukacja pozwala na różne "sztuczki", dzięki którym uczniowie osiągają świetne wyniki na sprawdzianach, testach czy kartkówkach. W szkole będą już skazani tylko na siebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
UCZENNICA LO
rok temu
JEST NOWY INDYJSKI WIRUS JAKI POWRÓT DO SZKOŁY? TERAZ GDZIE MAMY TAKĄ SYTUACJĘ W SZPITALACH.MASAKRA ROZSĄDEK DLA WSZYSTKICH LUDZI.TERAZ JESTEŚMY NOWOCZEŚNI SZKOŁY SĄ NIEPOTRZEBNE BYNAJMNIEJ NIE TE STACJONARNE
UCZENNICA CKU
rok temu
JEST NOWY INDYJSKI WIRUS JAKI POWRÓT DO SZKOŁY? TERAZ GDZIE MAMY TAKĄ SYTUACJĘ W SZPITALACH!!!
TEACHERCKU
rok temu
JEST NOWY INDYJSKI WIRUS JAKI POWRÓT DO SZKOŁY? TERAZ GDZIE MAMY TAKĄ SYTUACJĘ W SZPITALACH!!!
Marek
rok temu
Hipochondryków ,nawiedzone mamusie starych dziadów co nigdy nie mieli dzieci albo zapomnieli że je mieli nigdy nie zadowolisz. Pozostałe 90 % rodziców i dzieciaków się cieszy z powrotu do szkół i zajęć . W tym chorym kraju mieliśmy najdłużej pozamykane szkolnictwo w Europie a statystyki plandemiczne prawie najgorsze ! To dzięki właśnie broniarzom i im podobnym siewcom paniki polskie dzieci młodzież poniosły tak ogromne straty i szkód w psychice i przede wszystkim całościowym rozwoju .
Rezerw
rok temu
Pan premier nie wie co mówi jak w szkole gdzie jest ok 1000 uczniów można zachować reżim sanitarny tym bardziej że maseczki nie będą obowiązkowe. Prosimy się o 4 falę niestety
Jcv
rok temu
Rodzice dzieci nie zaszczepieni będą się wspaniale razen zakażać. Bo tak trudno jeszcze miesiąc to wstrzymać. Tym sposobem co trochę będzie coś zamykane.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić