o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Kiedy powrót do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji? Zapadła ostateczna decyzja

34
Podziel się

Wiceminister edukacji narodowej podał bardzo istotne informacje. Maciej Kopeć przekazał, że szkoły będą zamknięte do 26 czerwca.

Kiedy powrót do szkoły?
Kiedy powrót do szkoły? (Getty Images)
bDUBtDsl

Ze słów wiceministra edukacji Macieja Kopcia wynika, że w tym roku szkolnym uczniowie nie będą mieli już obowiązku powrotu do placówek. Jest to równoznaczne z kontynuacją edukacji w formie zdalnej.

W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego - podał wiceminister edukacji, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Zobacz także: Afera maseczkowa. "Cały sprzęt będzie poddawany testom"

bDUBtDsn

25 maja ruszą niektóre zajęcia

Już wcześniej premier Mateusz Morawiecki informował, że od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych uruchomione zostaną zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze. Podkreślił jednocześnie, że decyzję o tym, czy posłać dziecko do szkoły, czy też nie podejmować będą rodzice.

Ponadto od 25 maja prowadzone mają być konsultacje dla maturzystów i 8-klasistów. Ma to im pomóc w lepszym przygotowaniu do zbliżających się wielkimi krokami egzaminów.

bDUBtDst

Reszta uczniów musi pogodzić się z tym, że do końca roku szkolnego będzie uczestniczyć w zdalnej edukacji. Co jakiś czas pojawiają się sygnały, że taka forma nie odpowiada niektórym nauczycielom czy też ich podopiecznym. Trzeba jednak jeszcze trochę wytrzymać, wierząc, że po wakacjach wszystko wróci do normy i uczniowie znów zasiądą w ławkach szkolnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDUBtDsO
KOMENTARZE
(34)
ixmen
11 miesięcy temu
co za głupie komentarze.. bo z moich im wypłacą, bo za moje siedzą w domu, bo moje, moje, moje. Cholera jasna! Nie tylko wy siedzicie w robocie, nie tylko ty tracisz zamiast zyskać! Tak się składa, że to my wszyscy łożymy na siebie nawzajem! ja ja i ja każdemu źle, jakby tylko ten jeden biedny który idzie do pracy podatki płacił. Każdy płaci! Ten co teraz nie pracuje też płaci! Co za głupi naród.
izaa
11 miesięcy temu
może to nie w temacie ale dla mnie i mojego dziecka lekcje w domu to wybawienie. wreszczie sie skonczyły codzienne bóle brzucha, nic nie jedzenie, niedobrze przed wyjsciem do szkoły. Dziecko uczy sie chetnie w domu, odrabia zadanie, uczestniczy w lekcjach on-line. Dla mnie psychiczny spokój i dziecko tez widze że teraz odżyło.
Przewiduję
11 miesięcy temu
Mówiłem to już w polowie marca, to większość mówiła,że bzdury gadam, że jak to dzieci nie pójdą do szkoły. Czy pójdą we wrześniu? Za miesiąc wam napiszę.
bDUBtDsP
Ania a1927
11 miesięcy temu
Egzamin osmoklasisty jak sama nazwa mówi po 8 klasach. Jak się ktoś przez 8 lat nie nauczył angielskiego to konsultacja nie pomoże. Tak samo z maturami. Te klasy 1-3 ok.Ale kto będzie pilnował dzieci panie że świetlicy.Przyjda same niegrzeczne dzieci z którymi matki nie wyrabjaja zwyke niepracujace.Tak wychowują swoje dzieci.
jakiśktoś
11 miesięcy temu
czyli mam przez to rozumieć że 8 klasy też zostają w domach?
Najnowsze komentarze (34)
𝕵𝖆 𝖓𝖎𝖊 �...
10 miesięcy temu
Piszą że dzieci wrócą do szkół we wrześniu. Ale którego roku? 2021?
Burza
11 miesięcy temu
Chciałbym zobaczyć Jadwige karyś i Weronike Studzińską i Zbigniewa Szczerbe
Piątek
11 miesięcy temu
Pandemia jest fałszywa koronawirus jest fałszywy i kwarantanna jest fałszywa powiedz to urzędasom i nas puszczą do szkoły
22.05.2020
11 miesięcy temu
Pojedź samochodem do urzędasów i powiedz im że 25 Maja się chodzi do szkoły żeby wiedzieli i żeby w tym roku szkolnym puścili nas do szkoły
Angelika
11 miesięcy temu
Ja chcem do szkoły iść
mazur
11 miesięcy temu
Gratuluję lenistwa .
Loui
11 miesięcy temu
No i nikt nie będzie płakał, bo polskie szkoły nie uczą niczego poza teorią, a dzieci teorii nauczą się równie dobrze, a nawet i lepiej w domu i zaoszczedzą zdrowia, bo nie będą musiały dźwigać książek które z roku na rok są takie same, ale w innym układzie graficznym i porządku alfabetycznym... A nauczyciele w międzyczasie niech wezmą się za prawdziwą robotę, dobry czas na sianie, później będą żniwa, do tego górników brak, więc koniec biadolenia z książki do zeszytu, a czas do roboty
bea
11 miesięcy temu
moje dziecko jest zadowolone ja też, nic nie da siedzenie w strachu w szkole i martwienie się czy umyło rece czy jadło cos a czystosc w szkołach wiele do życzenia przedstawia bez wirusa a zwirusem to szkoda gadać
bDUBtDsH
bea
11 miesięcy temu
bardzo dobrze nie wolno narażac dzieci, mało to nerwów mamy żeby starsi nie zachorowali
Bicz Boży
11 miesięcy temu
Mądra decyzja.
sąd
11 miesięcy temu
szkoda ze ja nie mogę siedzieć w domu tak jak inni i udawać ze pracuję
Nnatalia <#
11 miesięcy temu
Zapraszam na mój piątkowy pokazik ero,tyczny po rejestracji znajdziesz mnie pod nickiem HotCandyy czekam na ciebie wbijaj tu https://ô.cc/Kamerkii.Onlinee
moj nick
11 miesięcy temu
I bardzo dobrze, i tak swoich bym nie puściła do szkoły, bo jak to sobie niektórzy mogli wyobrazić dzieci siedzące w maskach pojedynczo w ławkach, zwłaszcza małe? a w świetlicach szkolnych i na placach zabaw pojedynczo?wreszcie ucichły spekulacje i ploty. A nauczyciele dalej niech pracuja zdalnie, tylko więcej lekcji online a nie tylko praca do domu.
vir
11 miesięcy temu
to wszystko ściema !!!amerykańskie manewry !!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić