aktualizacja 

Kiedy restauracje będą otwarte? Znamy wstępną datę

7

W związku z epidemią koronawirusa nadal nie można zjeść posiłku w restauracji czy innym lokalu gastronomicznym. Możliwe jest tylko zamówienie jedzenia na wynos. Restauracje mają zostać otwarte w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Kiedy to nastąpi? I jakie zasady będą obowiązywać?

Kiedy restauracje będą otwarte? Znamy wstępną datę
(Getty Images)

Restauracje są zamknięte od połowy marca, czyli już prawie dwa miesiące. Nie da się ukryć, że dla restauratorów to bardzo trudy czas. Wielu z nich zastanawia się nawet nad likwidacją lokalu gastronomicznego.

Kiedy restauracje będą otwarte?

Znana jest już nieoficjalna data otwarcia restauracji, ale na szczególnych zasadach. Ma to nastąpić w ramach trzeciego etapu luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Minister Michał Dworczyk podał na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia wstępną datę.

Trzeci etap odmrażania gospodarki ma dotyczyć m.in. gastronomii. Kiedy to nastąpi? Jeśli nie będzie wzrostu zakażeń koronawirusem w ciągu dwóch tygodniu od wprowadzenia 4 maja drugiego etapu luzowania obostrzeń, 18 maja będzie możliwe uruchomienie trzeciego etapu,

W rozmowie z radiową "Trójką" Michał Dworczyk, szef KPRM podkreślił, że sytuacja epidemiologiczna jest na bieżąco monitorowana. Ale jeśli nie będzie teraz wzrostu zachorowań na COVID-19, możliwe będzie otwarcie 18 maja restauracyjnych ogródków. Niemniej decyzja ta będzie podejmowana bardzo ostrożnie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić