aktualizacja 

Kiedy zmiana czasu 2023? Oto data

42
Podziel się:

Coraz większymi krokami zbliża się zmiana czasu z zimowego na letni. Na czym polega ta modyfikacja i kiedy dokładnie będzie trzeba ją wykonać? Czy to ostatnia zmiana czasu?

Kiedy zmiana czasu 2023? Oto data
Zmiana czasu już dziś (Pixabay)

Nadejście wiosny jest równoznaczne ze zmianą czasu. Co roku w marcu przesuwamy wskazówki zegarów. Już niebawem nastąpi kolejna zmiana czasu z zimowego na letni.

Do zmiany czasu z zimowego na letni rokrocznie dochodzi w ostatni weekend marca. Tym razem wskazówkami będziemy manewrować w nocy z soboty (25 marca) na niedzielę (26 marca). Trzeba będzie "przeskoczyć" z godziny 2:00 na 3:00.

Nie są to dobre wieści dla śpiochów. Pośpimy bowiem godzinę krócej. Szansa na odrobienie tej godziny nastąpi dopiero w ostatni weekend października, gdy wrócimy do czasu zimowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ma samochody za 3 mln zł. Kiedyś nie miała na rachunki

Zmiana czasu budzi mnóstwo kontrowersji. Jakiś czas temu pracownia IBRiS wykonała sondaż na zlecenie Radia Zet, w ramach którego postawiono pytanie: "Czy Pana/Pani zdaniem zmiana czasu na zimowy/letni powinna zostać zniesiona?". Wtedy aż 47,2 proc. badanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 29,8 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "raczej tak".

Wiele osób oczekuje zniesienia zmiany czasu. Bywa to bardzo uporczywe. Przede wszystkim trzeba przystosować się do "nowej" rzeczywistości, co czasami trochę trwa.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Wątek likwidacji zmiany czasu wzbudza bez wątpienia sporo emocji. Momentami wydawało się, że jest już blisko zniesienia tego obowiązku. Obecnie jednak nic nie wskazuje na to, by miał on niebawem zniknąć. Musimy być zatem gotowi na kolejne zmiany czasu.

A jak zmiana czasu wpływa na nasze zdrowie? Badania wskazują na to, że zmiana czasu w rzeczywistości nie przynosi praktycznie żadnych korzyści ekonomicznych. Co gorsze, negatywnie wpływa ona nasze zdrowie. Przede wszystkim zmiana czasu oddziałuje na nasze samopoczucie, a ponadto zaburza rytm dnia, powoduje problemy ze snem i sprzyja silnym bólom głowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić