Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Kierowca autobusu celowo wjechał do jeziora. Zabił 20 pasażerów

24

Policja ustaliła, że kierowca autobusu celowo wjechał do jeziora w południowo-zachodnich Chinach. Łącznie z nim zginęło 21 osób. Śledczy twierdzą, że 52-latek był załamany z powodu rozbiórki jego domu.

Kierowca autobusu celowo wjechał do jeziora. Zabił 20 pasażerów
W wypadku autobusu zginęło 21 osób (Forum)

W wypadku, do którego doszło 7 lipca w Anshun, zginęło 21 osób, a 15 zostało rannych. Autobus zjechał ze swojego pasa ruchu, przebił barierkę ochronną i wpadł do jeziora.

Kierowca był niezadowolony z życia. Zginęło 20 pasażerów

Policja ustaliła, że kierowca celowo doprowadził do tragedii. W dniu katastrofy dowiedział się, że jego mieszkanie zostało zburzone, a on sam stał się bezdomny.

Zhang był niezadowolony ze swojego życia i rozbiórki wynajmowanego domu. Aby zostać zauważonym, popełnił ekstremalną zbrodnię - oświadczyła policja w Anshun.

Władze poinformowały, że 52-latek wynajmował lokal w państwowej strukturze mieszkaniowej objętej programem przebudowy. W czerwcu podpisał umowę o otrzymaniu odszkodowania w wysokości 72,5 tys. juanów (ok. 41 tys. zł), ale nie odebrał pieniędzy. Jego wnioski o nowe zakwaterowanie zostały odrzucone.

Kierowca zazwyczaj zaczynał pracę w godzinach popołudniowych, ale w dniu tragedii zamienił się z kolegą, by móc zacząć wcześniej. Przyniósł do pracy alkohol i napił się chwilę przed wjechaniem do jeziora. Wysłał również swojej partnerce wiadomość głosową, w której wyraził "zmęczenie i wstręt do świata".

Zobacz także: Katastrofa na Syberii. Nie żyją cztery osoby

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić