Kierowca autobusu przejechał 19-latkę. Osierociła dwoje małych dzieci

1261

Kierowca autobusu śmiertelnie potrącił nastolatkę w centrum Katowic, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", 19-latka osierociła dwoje małych dzieci. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia, 31-letni kierowca może usłyszeć zarzut zabójstwa.

Kierowca autobusu przejechał 19-latkę. Osierociła dwoje małych dzieci
19-latka zginęła pod kołami autobusu (PAP)

Do tragicznego zdarzenia, którym od ponad doby żyją całe Katowice, doszło w sobotę około godziny 6 rano w okolicy ul. Mickiewicza w centrum miasta. Zaczęło się od bójki grupy młodych ludzi. Jej uczestników było jednak tak dużo, że w pewnym momencie przeniosła się na jezdnię. Zablokowało to ruch autobusu, który akurat podjeżdżał na przystanek.

W sieci pojawiły się liczne nagrania z tego, co się dzieje dalej. Trafiły też do redakcji o2.pl, ale nie będziemy ich publikować ze względu na drastyczne sceny. Nie wiadomo, jak długo uczestnicy bójki blokowali autobus, ale w pewnym momencie kierowca zaczął trąbić na awanturujących się młodych ludzi, a później dodał gazu i staranował grupę.

19-latka wciągnięta pod koła autobusu. Nie żyje

Część uczestników bójki odskoczyła, ale 19-latka, która próbowała uspokoić bijących się mężczyzn, nie zdążyła, ponieważ stała tyłem do pojazdu. Została wciągnięta pod koła i zginęła na miejscu. Mimo krzyków ludzi autobus nie zatrzymał się i odjechał z miejsca tragedii.

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", dziewczyna, która zginęła pod kołami autobusu, osierociła dwójkę dzieci: dwuletnie i siedmiomiesięczne. Kondolencje rodzinie zmarłej dziewczyny złożyło miasto Katowice. "Rodzinie i Bliskim zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia" - napisano na Facebooku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

ZTM: Jesteśmy wstrząśnięci

Zarząd Transportu Metropolitalnego zażądał od PKM-u Katowice pilnych wyjaśnień i zadeklarował pełną współpracę z odpowiednimi służbami w tej sprawie. Członkowie zarządu przyznali też, że są wstrząśnięci sprawą.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kierowca zatrzymany. Może usłyszeć zarzut zabójstwa

31-letni kierowca PKM w Katowicach, który obsługuje linie na zlecenie ZTM, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na niedzielę zaplanowano doprowadzenie go do Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie. Jak ustaliła Wirtualna Polska, 31-letni kierowca autobusu, który potrącił 19-latkę, ma usłyszeć zarzut zabójstwa.

Zobacz także: Czołowe zderzenie samochodu z autobusem. Przerażające wideo ze Śląska
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić