Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Uratował życie szefa. Polak skazany na 11 lat więzienia

132
Podziel się

50-letni Polak został skazany na 11 lat więzienia przez sąd w holenderskim Den Bosch. Tomasz P. był ochroniarzem miejscowego gangstera, który został zaatakowany przed swoim domem. Polak zabił jednego z zamachowców.

Uratował życie szefa. Polak skazany na 11 lat więzienia
53-letni Stef Muller był znanym trenerem kickboxingu (Instagram)
bEEbrcFx

Gangster z Uden zatrudnił 49-letniego wówczas Polaka jako ochroniarza. Tomasz P. miał chronić samego Joepa R., jak i jego rodzinę przed ewentualnym atakiem konkurencyjnego gangu narkotykowego.

Gangster słusznie obawiał się o swoje bezpieczeństwo. Joep R. i jego nowy ochroniarz zdążyli tylko kupić na wynos lunch w McDonald's, kiedy w auto uderzył inny samochód.

W środku było dwóch mężczyzn, trener kickboxingu Stef Muller i Bas O. Polak i jego pracodawca rozdzielili się i zaczęli uciekać. Jeden zamachowców przez chwilę gonił Tomasza P., ale potem odpuścił i obejrzał się na swojego towarzysza, który groził młotkiem pracodawcy Polaka.

bEEbrcFz

W tym czasie 49-latek wyciągnął broń i biegł w stronę napastników. Poślizgnął się i przewrócił tuż przed Stefem Mullerem, jednak udało mu się postrzelić go w udo. Ranny mężczyzna rzucił się na Polaka, który po krótkiej szarpaninie postrzelił przeciwnika w klatkę piersiową.

Stef Muller niedługo później zmarł, a Tomasz P. uciekł. Wezwana przez świadków strzelaniny policja zatrzymała pracodawcę Polaka oraz drugiego zamachowca. Tomasz P. przez jakiś czas ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ale ostatecznie został schwytany.

bEEbrcFF

To były porachunki gangsterów handlujących narkotykami syntetycznymi

Do strzelaniny w Uden doszło w sierpniu zeszłego roku, teraz Polak usłyszał wyrok. Prokuratura żądała dla niego 13 lat więzienia. Obrońca Tomasza P. podkreślał, że jego klient jedynie bronił siebie oraz swojego pracodawcę przed napadem. Na nagraniach z kamer monitoringu widać, że śmiertelny strzał padł w trakcie szarpaniny i był wypadkiem.

Ostatecznie sąd skazał Tomasza P. na 11 lat więzienia. Sędzia przyznał, że Polak działał w obronie własnej oraz pracodawcy i nie miał zamiaru zabić Stefa Mullera, jednak uznał strzelanie do nieuzbrojonego napastnika za przekroczenie obrony koniecznej.

bEEbrcFG

Na niekorzyść Polaka świadczy również to, że odsiedział w ojczyźnie 8 lat za podobne przestępstwo, posiadał też nielegalną broń. Tomasz P. musi wypłacić rodzinie zmarłego blisko 55 tys. euro odszkodowania - informuje telewizja Omroep Brabant.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbrcGa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
...
2 miesiące temu
...ciekawe kiedy zwolnili znanego, miejscowego gangstera trudniącego się handlem narkotykami. Jak zwykle brawo policja! - pewnie nie udało się zebrać dowodów że to gangster, choć nawet polski pismak stwierdza to bez cienia wątpliwości :)
Radca Prawny
2 miesiące temu
Tomek najważniejsze że nie dałeś się zabić i pokazałeś harakter. Walcz o ponowne rozpatrzenie sprawy. Szukaj uchybień w postępowaniu policji, prokuratury, sądu. Czy Twoje prawo do obrony było respektowane należycie, nie było uchybień? Wszelkie nieprawidłowości działają na Twoją korzyść. Walcz. Odwołuj się. Zapewnij sobie dostęp do informacji jak działa prawo w Niderlandach, w Twoim okręgu. Możesz powołać się na stronniczość składu sędziowskiego i wnieść o ponowne rozpatrzenie sprawy. Zwłaszcza jeśli podejrzewasz że na niekorzystny dla Ciebie wyrok miały wpływ nieznane, działające bezprawnie,czynniki działające w interesie strony przeciwnej. Jeśli Twój pracodawca poczuwa się, zwróć się do niego o dobrego adwokata. Dasz radę, trzymaj się, będzie dobrze. Pozdrawiam i obyś niedługo wyszedł na wolność. Łączę Wyrazy Szacunku.
Wzorowy
2 miesiące temu
Szefa obronił.Będzie miał dobrze w pudle.
bEEbrcGb
drtr
2 miesiące temu
Czyli jakby nie byl ochroniarzem mial bron i widzialby napad to mailby uciekac?
drtr
2 miesiące temu
Czyli jakby nie byl ochroniarzem mial bron i widzialby napad to mailby uciekac?
bravo
2 miesiące temu
ok, zrozumiałam
Mecenas
2 miesiące temu
Co poniektórzy dla lepszego oglądu wydarzeń i przyśpieszonego pojmowania powinni zaliczyć puknięcie młotkiem w czajnik. Zajarzyli by wtedy że to broń mogąca być nie mniej groźna jak palna. I nie byłoby bredni o strzelaniu do biednego, nieuzbrojonego człowieka. To była walka na śmierć i życie. Rozpaczliwa obrona przed dwoma bandytami wykonującymi zlecenie zabójstwa. Szybko, bezwzględnie i z determinacją dążących do odebrania swoim namierzonym ofiarom życia. Właśnie w tych sekundach. Trafiło się tu na forum kilku Panów zawodowo sędziującym w wolniejszej nieco dyscyplinie jaką są bierki przez telefon. Tutaj wchodzą dodatkowe paragrafy i przepisy. Trudniejsze do rozstrzygnięcia. Działanie w obronie życia własnego, odparcia bezpośredniego, bezprawnego ataku na życie osób trzecich. Broniąc życia, wartości najwyższej, jeśli zagrożenie jest realne i bezpośrednie, możesz agresora wysadzić w powietrze. O zasadności działania decyduje sąd. Wyrok nieprawomocny można apelować. W drugiej instancji wyrok może być uchylony i cały czas jest możliwe uniewinnienie z zarzutu przekroczenia obrony koniecznej. Tomek, trzymaj się. Pozdrawiam Cię. Dziękuję wszystkim za przeczytanie nieco długiego tekstu.
Staff
2 miesiące temu
Oooj, giną politycy, policjanci, nauczyciele... W każdej robocie jest ryzyko...
Hazard
2 miesiące temu
Do wszystkich którzy tak strasznie psioczą że do rzeczonego artykułu nie dali tłumaczenia dla umysłowo sprawnych inaczej. Lektury z adnotacją "Poczytaj mi Mamo" w księgarni obok. Poprostu to jest dla Was zbyt trudny tekst. Nie wina Autora. Mam do autorów tego portalu często grube zastrzeżenia, tym razem żadnych. Nie czepiajcie się na siłę. Pozdro.
prawda
2 miesiące temu
I bardzo dobrze! Tylko 11 lat to za mało dla bandziora! I tacy to właśnie psują opinię uczciwym Polakom za granicą. W pl przecież już siedział za podobne przestępstwo więc recydywa. Gdyby uczciwie pracował to nie było by tej sytuacji! W kraju im się pali grunt pod nogami to dają dyla na zachód.
POLAK
2 miesiące temu
Miał kredkami malować na chodniku.
bolo
2 miesiące temu
i dobrze , zrobił to za co mu płacili , czyli za ochronę
Johnny Manero...
2 miesiące temu
Czyli Stefem , czy też jak pieszczotliwie nazwał go redaktorek Stef gdyby zastrzelił zawodnika którego ochraniał Polak , wszystko było by ok. musiał by tylko wpłacić odszkodowanie dla jego rodziny . Holendrzy to największe syny w Europie .
bEEbrcFT
jokee
2 miesiące temu
11 lat bo dał radę się obronić przed bandytami? Coś tu nie pasuje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić