Bogdan Kicka| 

Kierowca BMW się nie krępował. Spójrzcie, co włożył za wycieraczkę

105

Pomysłowość niektórych ludzi nie zna granic. Przykładem może być pewien kierowca BMW, który nieprawidłowo zaparkował auto na chodniku. Wpadł przy tym na wyjątkowy, pomysł, aby uniknąć mandatu.

Kierowca BMW się nie krępował. Spójrzcie, co włożył za wycieraczkę
Zaparkował nieprawidłowo na chodniku. Nie uwierzysz, jak chciał zmylić strażników (Adobe Stock, X)

W Warszawie doszło do nietypowego zdarzenia związanego z nieprawidłowym parkowaniem. Kierowca samochodu marki BMW, zamiast starać się unikać złego zaparkowania, zastosował nietypowy sposób na ominięcie konsekwencji.

Jak donosi profil Stop Cham Warszawa, mężczyzna po zaparkowaniu swojego pojazdu na chodniku w nieprawidłowy sposób, wsadził za wycieraczkę wezwanie do zapłaty mandatu, które otrzymał dzień wcześniej, ale pod innym adresem.

Kierowca BMW zaparkował nieprawidłowo na chodniku i postanowił... wsadzić za wycieraczkę wezwanie Straży Miejskiej z wczoraj i to z innego adresu. Czego to kierowcy nie zrobią, żeby uniknąć odpowiedzialności - pisze na platformie X Stop Cham Warszawa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zastawili mu auto. Wyjechał po mistrzowsku

Co ciekawe, pomimo ewidentnego naruszenia przepisów, żaden patrol Straży Miejskiej nie pojawił się na miejscu, aby skontrolować sytuację i ewentualnie nałożyć mandat. Ta sytuacja może sugerować, że kontrola przestrzegania przepisów dotyczących parkowania jest niewystarczająca, co z kolei może zachęcać niektórych kierowców do ignorowania zasad.

Odpowiedzialności uniknie i bez tego ruchu, bo patrol @SMWarszawa nie przyjechał w dalszym ciągu na poranne zgłoszenie - kierowcy na dzisiaj już się rozjeżdżają unikając kary - czytamy w dalszej części wpisu.

Parkowanie samochodu na chodniku

W Polsce parkowanie samochodu na chodniku jest dopuszczalne tylko w wyznaczonych miejscach i pod pewnymi warunkami. Oto główne zasady:

  • Oznaczenia: Samochód można parkować na chodniku tylko w miejscach, gdzie jest to wyraźnie oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi.
  • Szerokość chodnika: Aby parkowanie było dozwolone, chodnik musi mieć odpowiednią szerokość. Przepisy określają, że chodnik musi pozostawiać co najmniej 1,5 metra wolnej przestrzeni dla pieszych. Jeśli chodnik jest wystarczająco szeroki, dopuszczalne jest parkowanie wzdłuż krawędzi.
  • Pozostawienie wolnej przestrzeni: Nawet jeśli chodnik jest szeroki, kierowcy muszą upewnić się, że pozostawiają wystarczającą przestrzeń dla pieszych, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami dziecięcymi.


Nieprzestrzeganie tych zasad może skutkować nałożeniem mandatu karnego przez policję lub straż miejską.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić