Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Kierowca furgonetki antyaborcyjnej ukarany. Zapłaci grzywnę

68
Podziel się:

1 tys. złotych grzywny ma zapłacić kierowca Fundacji Pro Prawo do Życia, który jeździł po Warszawie furgonetką z hasłami antyaborcyjnymi. Zgłoszenie do prokuratury w tej sprawie zgłosił OMZRiK. Kierowcę ukarano za nielegalne używanie urządzeń nagłaśniających.

Kierowca furgonetki antyaborcyjnej ukarany. Zapłaci grzywnę
Kierowca furgonetki antyaborcyjnej ukarany grzywną (Facebook)

Incydent miał miejsce jeszcze w 2020 roku. 27 listopada na ulicy Puławskiej w Warszawie Małgorzata Tarniewska zablokowała furgonetkę fundacji Pro Prawo Do Życia. Pojazd jeździł po Warszawie oklejony drastycznymi zdjęciami martwych płodów. Bez przerwy nadawał też komunikaty z głośników o "mordowaniu dzieci".

Obywatelskie zatrzymanie antyaborcyjnej furgonetki

Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, samochód ochraniał zamaskowany mężczyzna z logo "Straży Marszu Niepodległości" na mundurowym ubraniu. OMZRiK zgłosił sprawę do prokuratury.

Proces trwał od ponad roku. W sądzie kierowcę fundacji reprezentował prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Co prawda mecenas nie pojawił się na żadnej z rozpraw, pojawiali się jedynie adwokaci na zastępstwo.

Kierowca ukarany za użycie głośników

W sądzie prawnicy fundacji twierdzili, że działania kierowcy furgonetki antyaborcyjnej są uprawnione, bo są "elementem dialogu ideologicznego". Ze swojej strony OMZRiK tłumaczył, że "nie można epatować przerażającymi obrazami osoby, które nie chcą ich oglądać", tym bardziej że drastyczne zdjęcia mogą zobaczyć dzieci.

Sąd ostatecznie przychylił się do skargi ośrodka. Kierowca furgonetki został uznany za winnego, ale nie z powodu prezentowania obrazów martwych płodów, lecz przez nielegalne używania urządzeń nagłaśniających. Jest to wykroczenie z art. 333 ust. 1 w związku z art. 156 ust. 1 ustawy prawo o ochronie środowiska. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz także: Kowal o napięciu na Wschodzie. "Już jesteśmy bezpośrednio zagrożeni"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
KOKO1
4 miesiące temu
TRZEBA ODDZIELIĆ NORMALNYCH KATOLIKÓW, OD FUNDAMENTALISTÓW I ORTODOKSYJNYCH FANATYKÓW RELIGIJNYCH, TYPU ORDO, CZY MINISTER CZARNEK. TO TACY TALIBOWIE POLSCY, KTÓRZY GDYBY MIELI OKAZJĘ TO DLA ZBAWIENIA GOTOWI SĄ WYSADZIĆ NIEWINNYCH LUDZI W POWIETRZE.
60++
4 miesiące temu
Gardzę polskim katolicyzmem. Porzuciłem ten kościół dobrze ponad 30 lat temu. Nigdy nie żałowałem a dzień dzisiejszy tylko mnie utwierdza w słuszności tej decyzji
Lemon
4 miesiące temu
No i dobrze tukasowi.
Axel
4 miesiące temu
Pieniądze wydawane na paliwo niech przeznaczą na chore dzieci ale aby o tym pomyśleć to trzeba mieć chociaż trochę inteligencji a nie tylko fanatyzm religijny w głowie
Klop
4 miesiące temu
Jak ta lewaczs lamparcicy wrzeszczała i przeklinała przez nagłośnienia na samochodzie to jest niewinna
Dzieciom
4 miesiące temu
nie wolno iść do kina na horror - a tymczasem furgonetki ze scenami jak z horroru jeżdżą sobie po ulicach. Jak to odbije się na umyśle 10 latka wracającego ze szkoły ?
ela
4 miesiące temu
po co sądy komunistyczne jak sprawa jest prosta do ukarania
TOm
4 miesiące temu
Po to walczą o te wolne sądy. Oni nie są karani za przestępstwa. Wystarczy stać po stronie sędziów. Taka równość.
Lucass
4 miesiące temu
A czy wolny sąd ukarze Lempart za wyklinanie przez megafon ?
marco
4 miesiące temu
Taka sama furgonetka z włączonymi na full głośnikami jeździła w tym tygodniu po osiedlu Gocław w Warszawie
Karma
4 miesiące temu
Na te furgonetki skuteczny jest granatnik przeciwczołgowy. Ucisza na wieki.
Mądry
4 miesiące temu
Gdy ordynarne baby wyły to nie było kary. Póki nie ma reformy sądów , póty sędziowie bedą sobie robić takie jaja.
antyfan
4 miesiące temu
czyli za nielegalne używanie sprzętu nagłaśniającego, a nie za mówienie nieprawdy. A czy ten Ośrodek może wskazać gdzie jest ich szef skazany prawomocnym wyrokiem na odsiadkę? Przydało by się, by trafił do pierdla na dłużej, za ukrywanie się. W sumie nie wierzę, że pracownicy Ośrodka nie wiedzą, gdzie jest ich szef, więc może ktoś by spróbował powalczyć o pomocnictwo w ukrywaniu się tego klienta zakładów penitencjarnych.
Logik1953
4 miesiące temu
ciekaw jestem czy kościoły też będą karane za używanie dzwonów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić