Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Żołnierze Chrystusa Króla pokonani. "Wygraliśmy pierwszą bitwę"

89
Podziel się:

"Wygraliśmy pierwszą bitwę z Ordo Iuris" - donosi na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W krótkim wpisie opisano szczegóły tej sprawy.

Żołnierze Chrystusa Króla pokonani. "Wygraliśmy pierwszą bitwę"
Żołnierze Chrystusa Króla (Facebook)

W kwietniu 2021 roku na stronie internetowej ordoiuris.pl pojawił się artykuł pt. "Liczne pomówienia ze strony OMZRiK. Pozew złożony przez Ordo Iuris w imieniu przedstawicieli Żołnierzy Chrystusa".

W mediach społecznościowych wielokrotnie pojawiały się zmanipulowane informacje publikowane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dotyczyły one głównie polityków i działaczy społecznych reprezentujących poglądy konserwatywne. Instytut Ordo Iuris złożył pozew o ochronę dóbr osobistych w imieniu członków organizacji Żołnierze Chrystusa, pomówionej przez Ośrodek. Została ona m.in. zestawiona z neonazistami oraz oskarżona o rzekome wykorzystywanie różańców do "ranienia i zabijania przeciwnika" - pisano wówczas.

Teraz zaprezentowano nowe informacje na temat tej sprawy. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych donosi na Facebooku o wygraniu "pierwszej bitwy z Ordo Iuris". "Sąd stanął po naszej stronie" - zaznaczono.

Jak pewnie wiecie Państwo - kilka miesięcy temu zostaliśmy zaatakowani przez fundamentalistów katolickich z Ordo Iuris. Żołnierze Chrystusa, czyli ludzie związani z Ordo Iuris, złożyli przeciwko nam pozew, w którym domagają się ogromnych pieniędzy i przeprosin za rzekome naruszenie ich dobrego imienia. W pozwie zażądali też zabezpieczenia, które miało polegać na nakazaniu nam usunięcia na czas procesu informacji na temat ich organizacji - zaznacza OMZRiK.

"Właśnie dostaliśmy list"

"Właśnie dostaliśmy list a w nim postanowienie, z którego wynika, że Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił jednak wniosku Ordo Iuris oraz odrzucił ich zażalenie na tę decyzję" - napisano.

To oznacza, że wygraliśmy pierwsze starcie z organizacją wspieraną przez rząd i posiadającą potężne środki na swoje działania! Nasza walka z Ordo Iuris przypomina pojedynek Davida z potężnym Goliatem, naszą procą jest wasze wsparcie. Jesteśmy pewni, że prędzej czy później w nasze ręce wpadnie miecz potężnego Filistyna! Teraz czekamy na wyznaczenie pierwszej rozprawy, podczas której zmierzymy się na sali sądowej z ludźmi Ordo Iuris - podsumowano.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
Miastowy
4 miesiące temu
Sługusi Hitlera, naziści itd mieli na klamrach od spodni napis "Gott mit uns". Hitler w obozach zabijał kaleki, ludzi upośledzonych, homoseksualistów, Żydów, mniejszości narodowe i etniczne, osoby lgbt, Polaków. Hitler popierał konserwatywny model społeczeństwa i był przeciwnikiem aborcji, edukacji seksualnej i antykoncepcji. Środowiska prawicowo religijne popierają systemy totalitarne i autorytarne oraz feudalne bo wywodzą z patriarchatu i ich patriarchalnych ideologii np rasa panów od supermacji. Nacjonalizm i religijny fanatyzm zawsze kończą się czystkami etnicznymi na przykład rzeź wołyńska i obozy hitlerowskie. Ludziom z ONR i innym środowiskom narodów imponuje Adolf Hitler jako wzór patriotyzmu a Adolf Hitler wymordował z jakieś 6 milionów Polaków! Benito Mussolini też tępił homoseksualizm i propagował higienę moralną a jego Sługusi to faszyści. Narodowcy wykonują hitlerowskie gesty.
biba
4 miesiące temu
Katolicy, jeśli można was tak nazwać. Przestańcie narzucać swoją wiarę innym. Wzbudzacie tym jedynie niechęć i odrazę. Przeczytajcie Biblię ze zrozumieniem. Swoimi działaniami odsuwacie ludzi od kościołów.
Robert
4 miesiące temu
Prawdziwi katolicy, którzy nie przestrzegają swojego dekalogu.
OK.
4 miesiące temu
On mają dobre imię???? OK.
pawel-
4 miesiące temu
żołnierze Chrystusa ? tego z betonu ze Świebodzina ?
kukuruku
4 miesiące temu
Klub Onana, a nie żołnierzyki.
św. Piotrek
4 miesiące temu
Róbta co chceta, ale Chrystusa do tego nie mieszajta !
Obserwator
4 miesiące temu
Ogromnie ośmieszyliście chrześcijaństwo pajace z Ordo Iuris, a Rycerze Chrystusa Króla to już choroba psychiczna. To wy jesteście odpowiedzialni za odejścia z kościoła.
broo
4 miesiące temu
lordo luris powinno byc rozwiazane
meckurde
4 miesiące temu
Kasta rządzi.
BACA
4 miesiące temu
Każda okazja jedt dobra by wyciągnąć rękę do ludzi po kasę, co? To jest kwestia decyzji sądu. Widocznie uznał, że nie ma takiej konieczności by na tym etapie usuwać wpisy. To nie oznacza rozstrzygnięcia końcowego w sprawie naruszebia dobr osobistych poza tym można się odwołać od wyroku sądu w 1 i stancji.
karol
4 miesiące temu
a kto w tym ośrodku monitoruje czy tam są mądzrzy ludzie czy tylko jakieś zbuje ? W tym śorodku niech wezmą Pismo św Nowego testamentu przeczytają je ze zrozumieniem i wtedy opinia ich w kwestii rycerzy i innch nacji walecznych objawi im się jako sekciarstwo jako ideologia sprzeczna z nauką Chrystusa
Wysoki dzik
4 miesiące temu
Radość...pokonali polskie zło...
gość
4 miesiące temu
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, z czego to się utrzymuje? Po co to nam jest potrzebne?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić