Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Kierowcy Macierewicza ukarani. Jeździli "pod prąd”

359
Podziel się:

Od kiedy na rynku w Piotrkowie Trybunalskim powstało biuro PiS, kierowcy Antoniego Macierewicza mają się tam regularnie dopuszczać wykroczeń drogowych. Niedawno dzięki interwencji dziennikarzy Gazety Trybunalskiej, kierowców limuzyn rządowych dosięgnęła jednak sprawiedliwość karna.

Kierowcy Macierewicza ukarani. Jeździli "pod prąd”
Kierowcy Macierewicza w Piotrkowie łamią przepisy drogowe (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Przez ostatnie pięć lat kierowcy Antoniego Macierewicza w Piotrkowie Trybunalskim naruszają przepisy drogowe. Parkują w niedozwolonych miejscach i poruszają się pod prąd, nieraz stanowiąc zagrożenie dla innych uczestników ruchu – donosi Gazeta Trybunalska.

Piotrków Trybunalski. Kierowcy Macierewicza bezkarni

Policja i straż miejska podobno nie reagują na wykroczenia popełniane przez "czarne auta na warszawskich rejestracjach”. Ich zachowanie widzą jednak na co dzień mieszkańcy oraz kamery monitoringu miejskiego.

Jak ustaliła Gazeta Trybunalska, kierowcy rządowi nigdy nie zostali ukarani ani nawet pouczeni za ustawiczne łamanie przepisów. Jednocześnie za te same wykroczenia karani są kierowcy aut cywilnych.

Wykroczenia limuzyn rządowych. Interwencja GT

Dziennikarze GT zwrócili się do piotrkowskiej komendy w tej sprawie. W odpowiedzi funkcjonariusze stwierdzili, że nie potrafią ustalić danych kierowców limuzyn posła PiS.

Czy w tej sprawie "Gazeta Trybunalska" ma zwrócić się do Centralnego Biura Śledczego, Komendanta Głównego Policji, czy może do premiera? A może do detektywa Rutkowskiego lub reporterów TVN-u czy Polsatu? – prowokacyjnie odpowiedziała policji Gazeta Trybunalska

Niedługo później sprawa została przekazana Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Okazało się, że kierowcami posła Antoniego Macierewicza są żołnierze Wojska Polskiego.

Interwencja dziennikarzy GT okazała się skuteczna, gdy do redakcji przyszły pismo z warszawskiej żandarmerii. Komendant Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie płk. Sławomira Tęczy poinformował w nim, że żołnierze zostali ukarani dyscyplinarnie.

Zobacz także: Michał Kamiński: Nie można uznać Antoniego Macierewicza za osobę działającą racjonalnie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(359)
Menel z Sycow...
rok temu
Zioro się za nich zaraz wezmie i przedłuży śledztwo do 2068.A kierowcy Antosia mają też żółte papiery i ułaskawienie pana prezydenta in blanko.
Autmex
rok temu
Przynajmniej jeden komendant uszanował mundur i nie ugiął się pod naciskiem władzy cywilnej!!! Szkoda, że coś co powinno być normą jest wyjątkiem potwierdzającym regułę!!!
Emeryt
rok temu
A jak ta wszechmocna władza zakończy dyktaturę to co????W Opolu budują dla nich apartamenty na kilka lat(*_*)
Łasica.
rok temu
Co można się spodziewać po wariacie. To chyba winna Płaszczaka, że A.Wybuch jeździ samochodami M0N.Jeże Płaszczyk nic nie to powinien być oddźwiernym w ministerstwie, chociaż agenci rosyjscy mają w pislandzie duże wpływy.
Johny
rok temu
Jest inne pytanie - jakim prawem ZW wozi tego nieroba ? Sprawa dprokuratu (no tak, tylko jakiej ?). Ale i tak trzeba kieorwać - za jakiś czas odpowedzą
stary polak
rok temu
...no, no pogroził im paluszkiem.....strach się bać, ale nie jestem zaskoczony, nic a nic.....
Kewlar
rok temu
A czy pod Piotrkowem na gierkówce nie ma tzw. odcinka lotniskowego czasem? Może p. Macierewicz mógłby tam latać f-16 albo chociaż casą? Jak przystało na cywilnego wojskowego.
waga
rok temu
Skonfiskować narzędzia przestępstwa, i będą pieszo chodzili albo rowerami niech sobie jeżdżą.
psychol
rok temu
a ja myslałem że to ochroniarze ze szpitala w Tworkach..On sie nie leczy???
gość
rok temu
To normalne jakie wykształcenie, takie jeżdżenie. Badanie psychiatryczne pilne.
qwerty
rok temu
Jedni jeżdżą pod prąd, inni szczepią się bez kolejki. Obie strony mają w lekceważeniu zwykłych ludzi.
Bzyk
rok temu
ukarani dyscyplinarnie na zasadzie "chłopaki nie róbcie jaj..." - a miejscowym podpowiadam, że można kupić fajne naklejki "karny .utas"
Marian
rok temu
A czy to tylko oni jeździli nieprzepisowo? Opamiętajcie się póki nie jest za późno. Skończycie jak tvn.
kunto5
rok temu
PiS = PRL
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić