Kilka lat temu zabił 13-latkę. Teraz został radnym

770

Sławomir Sobczyszyn został radnym Chocianowa w woj. dolnośląskim. Polityk w 2008 r. zabił autem wracającą ze szkoły 13-letnią Kasię. Wielu wyborców radnego dowiedziało się o tym dopiero po wyborach. Podczas wtorkowego zaprzysiężenia radnego na sali obrad musiał zmierzyć się z trudnymi pytaniami ze strony rodziny zmarłej nastolatki.

Kilka lat temu zabił 13-latkę. Teraz został radnym
Sławomir Sobczyszyn został radnym Chocianowa w województwie dolnośląskim. (Facebook)

We wtorek podczas sesji Rady Miejskiej Chocianowa zostali zaprzysiężeni nowi radni, w tym Sławomir Sobczyszyn. Na sali była obecna rodzina 13-letniej Kasi, która zginęła w wypadku spowodowanym przez obecnego radnego.

Jak podaje portal chocianow.pl, Sławomir Sobczyszyn w 2005 r. prowadził samochód, mając 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo zabrano mu prawo jazdy na 2 lata. Zaledwie rok później znowu wpadł za kierownicą. Prawo jazdy otrzymał dopiero w 2008 r. Niedługo po tym doszło do tragedii.

Radny śmiertelnie potrącił 13-latkę

8 października 2008 r. Sobczyszyn umyślnie naruszył zasady szczególnej ostrożności, rozważnej i bezpiecznej jazdy oraz bezpiecznej prędkości, przez co spowodował śmierć 13-latki, która wracała z koleżanką ze szkoły. Druga dziewczynka została poważnie ranna. Mężczyzna w więzieniu spędził prawie 2 lata.

Wielu wyborców radnego nie wiedziało o jego mrocznej przeszłości. Jak podaje portal e-legnickie.pl informacje o przestępstwie Sobczyszyna pojawiły się chwilę przed ciszą wyborczą. Ten jednak niczego nie komentował.

Sobczyszyn dzień przed zaprzysiężeniem do wszystkiego się przyznał

Dopiero dzień przed zaprzysiężeniem na radnego zamieścił wpis na Facebooku, w którym odniósł się do wydarzeń sprzed 13 lat. Sławomir Sobczyszyn na swojej tablicy zamieścił film z kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, na którym widzimy, jak kierowca potrąca pieszego.

Mocny film, ale czy tak mocny jak rzeczywistość? (...) Ktoś traci bliską osobę na zawsze. Jak wtedy zachowa się sprawca? "Przepraszam" nie załatwi sprawy. Sam doskonale wiem jak to jest, gdyż 13 lat temu byłem sprawcą takiego wypadku - potrącenie z skutkiem śmiertelnym , zginęła wtedy nastolatka. Chwila nieuwagi, roztargnienie i dramat gotowy. Jest to dramatyczne przeżycie dla rodziny osoby, która straciła życie, ale także dla młodego człowieka, który stał się sprawcą tego dramatycznego wydarzenia. Prawnie za swoją winę odpowiedziałem karnie, spędzając blisko 2 lata w więzieniu. Moralnie będę nosił to brzemię do końca życia - napisał nowy radny na Facebooku.

Rodzina tragicznej zmarłej 13-letniej Kasi była obecna na sali podczas zaprzysiężenia Sobszczyna. Siostra nastolatki zwróciła się do nowego radnego z kilkoma trudnymi pytaniami. Ten jednak nie odpowiedział na nie.

Zabrałeś mi siostrę! Czy byłeś na jej grobie chociaż raz? Czy chociaż raz powiedziałeś mojej mamie, mnie i rodzinie "przepraszam"? Jesteś tchórzem! - mówiła na sali siostra tragicznie zmarłej dziewczynki.

Dziennikarz telewizji Chocianów zapytał nowego radnego, czy to etyczne, by zasiadał w radzie miejskiej. Sławomir Sobczyszyn nie chciał jednak odpowiadać na żadne pytania i tuż po zaprzysiężeniu opuścił Ratusz.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Nowacka oburzona. Tak skomentowała wyniki dziennikarskiego śledztwa
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić