aktualizacja 

Kim Dzong Un grozi. Jego słowa mocno niepokoją

10

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un grozi rozszerzeniem arsenału nuklearnego. Przekazał również, że opracuje bardziej wyrafinowany system broni atomowej, jeśli Stany Zjednoczone nie porzucą wrogiego nastawienia wobec jego kraju.

Kim Dzong Un grozi. Jego słowa mocno niepokoją
Kim Dzong Un (Wikimedia Commons)

Kim Dzong Un zabrał głos na kilka dni przed objęciem urzędu prezydenta USA przez Joe Bidena. Przywódca Korei Północnej nazwał Stany Zjednoczone "największym wrogiem".

Mówił też, że polityka Waszyngtonu wobec Korei Płn. nie zmieni się. Zaznaczał jednocześnie, że nie jest to uzależnione od tego, kto znajdzie się w Białym Domu.

Bez względu na to, kto sprawuje władzę w USA, prawdziwa natura Stanów Zjednoczonych i ich fundamentalna polityka wobec Korei Północnej nigdy się nie zmieni - zaznaczył Kim Dzong Un, cytowany przez rmf24.pl.

Groźba przywódcy Korei Północnej

Kim Dzong Un wypowiadał się również na temat powiązań Korei Północnej z "antyimperialistycznymi, niezależnymi siłami". Ponadto wzywał do rozszerzenia własnych zdolności nuklearnych.

Przywódca Korei Północnej chce wzmacniać zaplecze wojskowe. Kim Dzong Un uważa, że jego kraj nie nadużywa broni nuklearnej, jednak musi być gotowy do akcji zapobiegawczych czy też odwetów.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić