Kim Dzong Un na nowym nagraniu. Zaroiło się od plotek o stanie zdrowia dyktatora

91

Znów zaroiło się od spekulacji na temat zdrowia Kim Dzong Una. Niedawno reżim opublikował pierwsze od blisko miesiąca nagrania i zdjęcia przywódcy. Kim jest na nich wyraźnie odchudzony.

Kim Dzong Un na nowym nagraniu. Zaroiło się od plotek o stanie zdrowia dyktatora
Kim Dzong Un jeszcze przed zrzuceniem kilogramów (Getty Images)

Wystąpienia publiczne Kim Dzong Una zawsze zyskują światowy rozgłos. Tym razem przywódca Korei Północnej nie zwrócił na siebie uwagi wypowiedzianymi słowami, a swoim wyglądem. Na nowo opublikowanym nagraniu widać, że wyraźnie schudł.

Nie wiadomo, co spowodowało utratę wagi u Kim Dzong Una. Pojawiło się wiele spekulacji dotyczących pogorszenia stanu zdrowia wodza. Teorię ma potwierdzać fakt, że było to pierwsze publiczne wystąpienie 37-latka po ponad miesiącu. Ponadto 1 czerwca ogłoszono powstanie stanowiska "pierwszego sekretarza", który stał się jego zastępcą.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Eksperci poddali nagranie wnikliwej analizie. Zauważono nawet, że ​​długość paska za sprzączką w szwajcarskim zegarku przywódcy wydaje się dłuższa niż dotychczas. Oznaczałoby to, że nadgarstki Kim Dzong Una stały się szczuplejsze. O utracie wagi świadczyłoby również porównanie fotografii wodza z okresu od listopada do grudnia 2020 r. i do kwietnia 2021 r. do czerwca 2021 r.

Nowy wizerunek przywódcy może dać wiedzę na jego temat zagranicznym służbom. Vipin Narang, profesor nadzwyczajny nauk politycznych w Massachusetts, w rozmowie z "Independent" stwierdził, że Kim zapewne celowo schudł, aby poprawić swój stan zdrowia. Zmiana mogła być spowodowana faktem, że w listopadzie 2020 r. Kim Dzong Un miał ważyć aż 140 kg.

Nadwaga mogłaby doprowadzić go do poważnej choroby serca, dlatego Kim zapewne podjął decyzję o polepszeniu swojej kondycji.

Jeśli jednak nagła utrata wagi jest spowodowana stanem zdrowia, walka o sukcesję może już mieć miejsce za kulisami, a ta zmienność może być problemem dla świata zewnętrznego – powiedział Narang.
Zobacz także: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić